«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Albaraka TÜRK EFT Saatleri ve Ücretleri

Albaraka TÜRK EFT Saatleri ve Ücretleri

Albaraka Türk EFT

Albaraka Türk EFT Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Bankası üzerinden farklı yollar ile EFT gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek EFT işlemlerinizi direkt olarak şubeden gerçekleştirmektir. İkinci yol ise ATM aracılığı ile EFT işlemlerinizi yapabilmenizdir. Ayrıca mobil şubeden ve aynı zamanda da internet şubesinden EFT yapabilirsiniz. Albaraka Türk EFT işlemleri konusunda telefon bankacılığı hizmeti de sağlamaktadır. Bu sayede de oldukça fazla seçeneği müşterilerinin ayağına getirmektedir.

EFT işlemleri yapılırken bütün kanallarda da aynı işlem uygulanmaktadır. Para Transferleri – başka bankaya para transferi – EFT işlemleri ve tanımlı ya da tanımsız hesaba EFT işlemi adımlarını takip ederek; IBAN numarası ve yatıracağınız tutarı belirleyerek onaylamanız gerekmektedir.

Albaraka Türk EFT Saatleri

Albaraka Türk EFT saatleri saat 09.00 ile 17.00 arasında banka mesai saatleri içerisinde belirlenmiştir. Şubeden EFT işlemi yapacaklar öğle arasını kullanamaz. Lakin diğer kanallar aracılığı ile EFT işlemi yapacak olan müşteriler bu zaman dilimi içerisinde öğle arası da dahil olmak üzere EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Albaraka Türk EFT Ücretleri

Albaraka Türk EFT ücretleri değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni ise, yüzdelik Olarak yatırılan tutarın BSMV masrafları ile bölünerek tahsil edilmesidir. Bu nedenle yatırdığınız tutara ve yaptığınız EFT kanalına göre farklı fiyat politikası uygulamaktadır.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı EFT işlemlerinde 5 TL ile 10 TL arası kesinti uygulanmaktadır.

Telefon bankacılığında bu durum 60 TL ye kadar çıkabilmektedir. ATM lerde de gene telefon bankacılığı ile aynı miktara kadar EFT kesintisi tahsil edilmektedir. En yüksek EFT ücreti kesintisi şubelerden olmaktadır. Şubeden EFT gönderim maksimum ücreti 350 TL ye kadar çıkabilmektedir. Eğer hesabınızda bu miktarları tahsil edecek para bulunmuyor ise göndereceğiniz EFT tutarından kesinti, yapılarak parayı karşı tarafa eksik aktarmanıza neden olabilir. Bu nedenle hesap kesim ücretlerinin de iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

Albaraka Türk EFT Sorgulama

Albaraka Türk EFT sorgulama işlemlerinizi bankanın tüm yöntemleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun için ilk yöntem mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı yöntemidir. Bu kanallar aracılığı ile EFT işlemi sorgulama işlemleri sıklıkla yapılmaktadır. Bunun nedeni ise, bu kanallar aracılığı ile EFT yapıldığı zaman eğer bir problem olursa anında müdahale etme durumuna sahip olmanızdan kaynaklıdır. Ayrıca bu yöntemler oldukça basittir. Çünkü her zaman kişilerin ellerinin altında internet ortamına bağlı bir bilgisayar ya da telefon bulunmaktadır. Diğer yöntemler ise, sıklıkla tercih edilmese de ATM üzerinden ve şubeden EFT işlemi sorgulama kanallarıdır. Bu yöntemler uzun olduğu için Albaraka Türk müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilmemektedir.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Albaraka Türk ile EFT işlemleri yaptığınız zaman bu işlemler karşı tarafa anında geçmektedir. Gene de maksimum yarım saat ile sınırlandırılmıştır. EFT işlemlerini hesaba geçme zamanı iş günü ve mesai saatleri içerisinde belirlenmektedir. Bunun dışında kalan; bayram, hafta sonu tatili, özel gün vb. tatillerde EFT işlemleri bir sonraki iş gününe yansıtılmaktadır.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

Albaraka Türk ile EFT işlemleri yaptığınız zaman işlemi yanlışlıkla başka birinin hesabına attığınızda ve bunu fark ettiğinizde ilk yapmanız gereken durum müşteri hizmetlerine bağlanmak olmalıdır. Müşteri hizmetlerinde bulunan banka personelleri sizin adınıza paranın yattığı hesabı bularak iletişime geçer ve para iadesi isterler. Karşı taraf ile anlaşma sağlanması sonucunda paranız hızlı bir şekilde hesabınıza tekrar yansıtılmaktadır. Bunun dışında karşı taraf eğer para iadesi yapmak istemez ise konu yargıya taşınır. Ancak bu gibi olumsuz durumların yaşanması oldukça nadir bir durumdur. Her ne olursa olsun yanlışlıkla para transferi yaptığınızda paranızı alacağınızı bilmenizi isteriz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. HASAN

  İyi günler Albaraka türk müşteri hizmetlerine baglanarakta eft işlemi yapabilir myiz

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Hasan bey Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak Albaraka Türk Bankasından EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin internet bankacılığı kullanmıyorsunuz, bulunduğunuz yerde ATM yok, Banka Şubesi kapalı gibi durumlarda Albaraka Türk Müşteri hizmetlerini arayarak banka hesabınız ile veya kredi kartınız veya da banka kartınız ile banka müşteri temsilcisi vasıtası ile Albaraka Türk EFT işleminiz gerçekleştirilmektedir.