«
 1. Ana sayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Fibabanka EFT Saatleri ve Ücretleri

Fibabanka EFT Saatleri ve Ücretleri

FİBABank EFT Nasıl Yapılır?

FIBA Bankası müşterileri EFT işlemleri kategorisinde hizmet vermektedir. FIBA bankası Türkiye’ de diğer bankalar ile kıyaslandığı zaman yeni bir oluşum gibi durmaktadır. 2010 yılında kurulduğu için 9 yıllık bir bankadır. Fakat bu 9 yılda güven duyulan ve maaş hesabı olacak kadar da tercih edilen bir banka olarak varlığını göstermektedir. Türkiye üzerinde 72 adet şubesi bulunmaktadır. FIBA Bankası müşterileri FİBABank EFT Nasıl Yapılır? konusunda araştırma yaparak EFT işlemlerini sorgulamaktadır. Bizler de FIBA Bankası müşterilerine özel olarak EFT işlemlerinin nasıl yapıldığına dair yazımızı hazırladık. Bu yazı sayesinde FIBA Bank müşterileri rahat bir şekilde EFT yapımı yollarını öğrenecek ve bu yollardan kendilerine en uygun olanını belirleyeceklerdir. Ayrıca EFT ücretleri ve EFT saatleri hakkında da 2019 yılına ait en güncel bilgilere sahip olacaklardır.

FİBA Bankası EFT işlemlerini ilk olarak şubeden yapabilirsiniz. Türkiye üzerinde 72 adet şubesi olan FİBA Bankası’ nın size en yakın şubesini bularak gidip burada banka personelleri aracılığı ile para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

FİBA Bankası müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığı yolu ile EFT işlemlerine de onay verebilirsiniz. Hem şube işlemleri hem de telefon bankacılığı işlemleri yüksek ücret nedeni ile FİBA Bankası’ nın genelinde tercih edilmeyen bir durumdur. Buna ek olarak Mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM üzerinden EFT işlemleri sıklıkla tercih edilen bir sitemdir. ATM üzerinden EFT yapmak da şubeden EFT yapmanın daha ucuz halidir. Size en yakın ATM şubesine gidersiniz sağ köşede bulunan Para transferleri menüsünü seçersiniz. Sonrasında EFT işlemlerini seçip IBAN numarasını girdikten sonra işleminizi onaylarsınız. ATM genellikle internet bankacılık ve mobil bankacılığı bilmeyen müşterilerin kullandığı bir uygulama şeklidir. Halbuki internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullandığınızda internet şubesi şifreniz ile sisteme giriş yaparak hemen EFT talimatı verebilirsiniz. Bunun için şubeye ya da ATM ye yorulmaya gerek kalmaz. İnternet bağlantınızın olduğu her yerden kendiniz kısa süre içinde EFT işlemi verebilirsiniz.

FİBABank EFT Saatleri

FİBA Bankası EFT Saatleri saat 09.00 ile 17.00 arasında tam mesai saati içerisinde gerçekleşmektedir. Buna bağlı olarak 16.15’ ten sonra yapılan EFT işlemleri geç EFT olmakta ve farklı EFT saati uygulamasına farklı EFT ücreti alınmaktadır.

EFT saatleri belirlenirken iş günleri seçilmelidir. Ayrıca öğle arası tatilinden yapacağınız EFT işlemi etkilenmemekle birlikte hızlı şekilde transferiniz öğle arasında da sağlanmaktadır.

FİBABank EFT Ücretleri

Telefon bankacılığı yolu ile EFT yapmanız durumunda 35 ile 55 TL arasında yüzde beş BSMV kesintisi olarak belirlenmiş tutara bağlı kesinti yapılmaktadır.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık EFT işlemleri ücretsiz olarak görülmektedir.

Şubeden gerçekleştirilen EFT ücretleri 45.000 TL ye kadar yüzde bir dilimlik kesinti ile 45.000 TL ile 450.000 TL arasında yapılan EFT işlemleri de yüzde beş BSMV kesinti ile transfer edilmektedir.

 

FİBABank EFT Sorgulama

FİBA Bankası EFT sorgulama işlemleri yapılırken internet bankası, mobil bankacılık, ATM kanalı ya da telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz. Bu sorgulama sırasında EFT bilgilerinizi ve EFT işleminin şuanda hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

FİBABANK EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

FİBA Bankası ile EFT işlemi yaptığınız zaman 15 dakika içerisinde geçmektedir. İşlem durumuna göre yoğunluk olduğu zamanlarda bu hesaba para transferi işlemi yarım saat ile sınırlandırılmaktadır. Eğer EFT işleminiz yarım saat geçmesine rağmen hala yerine ulaşmamış ise sizler de öncelikli olarak EFT işleminizi doğrulatabilir ve ardından da çözümü için çağrı merkezlerine yönelebilirsiniz.

FİBAbank EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

Fiba Bankası ile yapılan EFT işlemleri yanlış hesaba gidebilir. Bunu müşteri numarası ile EFT gönderiminde yaşayabilirsiniz. IBAN numarası ile gönderimlerde tüm bilgiler ekrana döküldüğü için IBAN göndermelerinde yanlış hesaba transfer pek mümkün olmamaktadır.  Böyle yanlış hesaba gitmesi gibi bir durum ile karşılaştığınız zaman müşteri hizmetlerini aradığınızda sorun kısa süre içinde çözüme ulaşacaktır. Paranız siz anında iletilecek ve yeni EFT işlemi yapmanıza olanak sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. HALİL BOZKURT

  Fibabank eft işlemleri hafta içi de bazen geç gidiyor nedeni ne olabilir

  • Uğur Aydın

   FibaBanka EFT işlemleri hafta içinde de geç gittiğini sormuşsunuz. Bunun bir kaç sebebi olmaktadır. Fibabanka veya diğer bankalarda da olmak üzere bakanın sisteminde yoğunluk olmasından veya internet kaynaklı sıkıntılardan yaşanmaktadır.

 2. FATİH YAĞCI

  Fibabank eft gönderimini genelde yapıyorum ama yanlış hesaba gönderim olduğunda ne olur olumsuz sonuçları

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Fatih bey Fibabanka EFT gönderme veya başka bir banka EFT işlemlerinde EFT yanlış hesaba giderse Fbabanka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi vermeniz gerekecektir. En geç 15 dakika ile 30 dakika içerisinde aradaki yanlışlık düzeltilir.

 3. HAKAN KARATUN

  Fibabanka eft islemleri de hesap açma zor oluyor mu

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Hakan Bey FibaBanka EFT işlemlerinde hesap açmanın ve FibaBanka EFT yapmanızın hiçbir zorluğu olmamaktadır. Dilerseniz Fibabanka internet bankacılığı ile Dilerseniz Fibabanka Müşteri hizmetleri numarasını arayarak çok rahat hesap açma işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz.

 4. FARUK ERKAMA

  Merhaba yazınız güzel olmuş teşekkür ederim

  • Uğur Aydın

   Çok teşekkürler ederiz Faruk bey sitemizi takip ettiğiniz için siz okurlarımıza Fibabanka EFT saatleri ve Fibabanka EFT işlemleri hakkında en doğru bilgileri vermek için elimizden geldiğince EFT işelmleri hakkında her ayrıntıyı açıklamak istedik.