«
 1. Ana sayfa
 2. Banka Haberleri
 3. ING EFT Saatleri ve Ücretleri

ING EFT Saatleri ve Ücretleri

ING Bank EFT Nasıl Yapılır?

ING  müşterileri sunulan kampanyalar ve düşük faiz oranları nedeni ile her geçen zaman diliminde artış göstermektedir. Bu nedenle de ING Bank müşterilerinin sıklıkla ING Bank EFT Nasıl Yapılır? konusunda arama yaptığı gözlemlenmektedir. Çünkü hızlı artan banka müşterileri aynı zamanda finansal işlemlerini de yerine getirmek istemektedir. Buna bağlı olarak da EFT işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. İNG Bank müşterileri EFT saatleri ve EFT ücretleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmaları adına kolaylıkla yazımızdan yararlanabilirler.

İNG Bank EFT: işlemleri çok farklı kanallar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Şubeden, ATM yolu ile internet bankası aracılığı ile mobil bankacılık ve telefon bankacılığı yöntemleri olmak üzere beş farklı şekilde EFT yapabilirler. Bunlardan en hesaplısı ve en kapsamlısıdır. Mobil bankacılık ve internet bankacılığıdır. Bu işlemlerde belirli bir limite kadar kampanya dahilinde EFT ücreti alınmamaktadır. Dönem kampanyası olduğu için kesin bir sürekliliği bulunmamaktadır.

Şubeden EFT: işlemlerini yapmak için size en yakın bulunan İNG Bankasına giderek banka personellerine vereceğiniz bilgiler ile EFT işlemlerini yapabilirsiniz.

Telefon bankacılığı yolu ile EFT yapmak için, İNG Bank müşteri hizmetlerini arayarak bu bilgileri telefon üzerinden verirsiniz. EFT işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirirsiniz. Yoğun olarak çalışan kişilere özel kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Çünkü yürürken bile EFT işlemini telefon talimatı ile verebilirsiniz.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı EFT işlemleri aynıdır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı ara yüzleri aynı olarak görüldüğü için EFT bölümünü bulmak kolaydır. Siteye ya da uygulamaya giriş yaptıktan sonra Transferler – EFT – tanımlı ya da tanımsız hesaba EFT olarak belirlediğiniz adımlarda ilerlerseniz karşınıza çıkacak sayfada IBAN bilgilerini ya da müşteri numarası bilgilerini, yatırmak istediğiniz tutarı girip onayladıktan sonra EFT talimatınız bankaya iletilmiş olur.

ATM ile EFT: işlemi yapmak için de ATM den kartınız ile giriş yaparak Transferler – Para Transferleri – EFT İşlemleri adımlarını takip ederek tıpkı internet bankacılığındaymış gibi EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank EFT Saatleri

İNG Bank EFT saatleri 09.00 ile 17.00 arasında gerçekleşmektedir. 16.00’ a kadar olan EFT işlemleri erken EFT bu saatten sonra yapılan EFT işlemleri de geç EFT olarak belirlenmektedir. Geç EFT işlemlerinden farklı ücret alınmaktadır. Bununla birlikte hafta sonları ya da özel günlerde de EFT işlemi yapılmamaktadır.

ING Bank EFT Ücretleri

16.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan EFT işlemlerinden 5.25 TL gibi geç EFT ücret kesintisi alınmaktadır. Düzenli EFT yapıldığı zaman bu EFT işlemlerinden 4 TL kesinti yapılmaktadır.

Mobil bankacılık EFT ücretlerinde 3.50 TL kesinti, ATM EFT ücretlerinde de 12 TL değerinde sabit ücret kesintisi yapılmaktadır.

Telefon bankacılığı yolu ile EFT yapacaksanız 60 TL ile 110 TL arasında yüzdelik dilime bağlı olarak kesinti gerçekleşmektedir. Şubeden yapıla EFT işlemleri de gene 60 TL’ den başlamaktadır. Yüzdelik dilime göre 450 TL’ ye kadar çıkmaktadır.

ING BANK EFT Sorgulama

İNG bankası EFT sorgulama işlemi için her kanaldan başvuru yapabilirsiniz. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM üzerinden sorgulama, şubeden ve Telefon bankacılığı üzerinden o an hangi kanal size daha yakınsa sorgulama yapabilirsiniz. EFT sorgulama işlemleri para transferleri işlemleri hakkında bilgi vermektedir. bu sayede yaptığınız transferlerin takibini de sorgulama yolu ile yaparsınız.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

İNG  EFT işlemleri olabildiğince hızlı şekilde karşı tarafa geçmektedir. İNG Bankası çok hızlı çalışan bir bankadır. Bu nedenle de yaptığınız EFT işleminin geçme süresi neredeyse 5 dakikayı bile bulmaz. Gene de kuralları ve hizmet politikaları gereğince 15 dakika ile yarım saat olan zaman dilimini göstermektedirler. Fakat işlemler yoğun olsa dahi hızlı şekilde transferleri gerçekleştirmektedirler.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

EFT işleminiz yanlış bir hesaba gitti ise, öncelikli olarak bunu EFT sorgulama kanalları aracılığı ile teyit etmelisiniz. Ardından da EFT işleminizin yanlış yerde olduğunu bulduğunuz zaman müşteri hizmetlerine bağlanarak durumu çözmesini isteyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde paranızı tekrar size iade edeceklerdir. Bu sayede de güvenli para transferlerini İNG Bank ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. TOLGA SARI

  İyi günler ıng banka bana kredi kartı başvursunda bulunsam kredi kartı verir mi birde aldım kartı eft yapıcam haftasonuna gece on ıkıden sonra yapabilir miyim

  • Uğur Aydın

   ING bank kredi kartı sahibi iseniz ayrıca ING İnternet bankacılığı hesabınız varsa eğer dilediğiniz saatlerde ING EFT işlemlerini yapabilirsiniz. Hafta sonu veya tatil günlerinde ise ING EFT gönderme işleminiz ilk mesai saatine kadar bekler ve mesai saati ile hesaba geçmektedir.

 2. FERHAT GÜL

  iyi günler en güvenilir eft bankaya gidip mi yaptırmak bazen bankalar ev mevkisine uzak düşüyor bazen sorun çıkabiliyor internet üzerinden .

  • Uğur Aydın

   ING EFT işlemleriniz için Banka veya diğer ATM İle internet bankacılığı üzerinden yapılan ING EFT lerin hepsi güvenlidir. İnternetsel soorunlar bütün bankalarda yaşanmaktadır.