«
  1. Ana sayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Vakıf Katılım EFT Saatleri ve Ücretleri

Vakıf Katılım EFT Saatleri ve Ücretleri

Vakıf Katılım Bankası EFT Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı ile mobil bankacılık işlemlerinin kolaylık sağlaması sayesinde hayatımıza pratik ve rahatlık gelmiştir. Vakıf katılım Bankası da EFT işlemleri uygulamasını gerçekleştirirken sizlere şube ve ATM işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda da internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri de sunmaktadır. Bu sayede Vakıf Katılım EFT işlemlerini gerçekleştirirken tıpkı diğer bankalarda yaptığınız gibi burada da bütün kanalları kullanabilirsiniz.

Şubeden yapılan EFT işlemleri için Vakıf Katılım şubesine giderek müşteri numarası ya da IBAN numarası ile bankodan işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

ATM, internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT ile de Finansal işlemler, para transferi, EFT işlemleri, tanımlı ya da tanımsız hesaba EFT seçenekleri yolu ile kolaylıkla IBAN numarasını veya banka müşteri numarası, şube kodu gibi bilgileri girdikten sonra yatırmak istediğiniz tutarı belirlemeniz gerekmektedir. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmasının ardından EFT işlemleri kesilecektir. Eğer hesabınızda yeteri kadar bakiye bulunmazsa EFT banka kesinti ücretleri yatırmak istediğiniz tutar içinden kesilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Hesabınızdaki paranın hem EFT gönderim tutarını hem de banka finansal kesinti tutarını karşılaması gerekmektedir.

Vakıf Katılım Bankası EFT Saatleri

Vakıf Katılım EFT işlemleri mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bu EFT işlemlerinin gerçekleşme süresinde 09.00 ile 17.15 zaman dilimi uygulanmaktadır. Bu sayede olabildiğince hızlı şekilde gün içerisinde karşı tarafa para transferi yapabilirsiniz. Şube yolu ile EFT yaptığınız zaman öğle arasında bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Fakat diğer kanalları kullanmanız ile öğle arası zaman diliminde de EFT işlemi yapabilir ve bu zaman diliminde karşı tarafa geçmesini sağlayabilirsiniz. Sadece tatil günlerinde EFT işlemleri beklemeye alınmakta ve bir sonraki iş gününde işlem hesap üzerinden uygulanmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası EFT Ücretleri

Vakıf Katılım bankasına ait EFT işlemleri farklı kanallar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu nedenle de farklı ücret politikaları izlenmektedir. Her banka EFT ücret politikasında kendi finansal fiyatını belirlemekte ve kendi yöntemini oluşturmaktadır. Vakıf Katılım Bankası’ nın finansal işlem ücretleri de aşağıda belirtilmiştir.

Şube üzerinden yapılan EFT ücretlerinde 22 TL ile 571 TL arasında BSMV kesintisi uygulanmaktadır. Yüzdelik dilim olarak belirtilen bu hesap ücreti yatırılan tutar ile değişiklik göstermektedir.

ATM üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 28 TL ile 571 TL arasında yüzdelik BSMV kesintisi uygulanmaktadır.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden de yapılan kesinti tutarları maksimum 20 TL ye kadar değişmektedir. Bu sayede sizler de en hesaplı ve en hızlı kendinize ait yöntemi belirleyerek Vakıf Katılım Bankası aracılığı ile EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası EFT Sorgulama

Vakıf Katım EFT sorgulama ile yaptığınız EFT işlemleri güvenlik kazanmaktadır. Bu sayede yapılan EFT işlemlerine ek olarak aynı yaptığınız kanallar aracılığı ile işlemlerinizin takibini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede de herhangi bir problem yaşanması durumunda anında müdahale etme şansına sahip olursunuz.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

EFT işlemleri Vakıf Katılım bankasından yapıldığı zaman aynı zaman diliminde karşı tarafa iletilmektedir. EFT yapıldığı andan itibaren yarım saat içerisinde iletilme süresi bulunmaktadır. Maksimum yarım saat süre ile iletilmemiş olan EFT işlemlerini sorgulayabilir ve müşteri hizmetleri aracılığı ile işlem takibi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

Vakıf Katılım bankası ile EFT işlemleri yaptığınız zaman EFT tutarı başka bir hesaba yansıtıldığında yanlışlık olmaktadır. Bu yanlışlığın çözümü de ancak müşteri hizmetlerine bağlanılarak çözümlenebilmektedir. EFT işlemleri yanlış hesaba gittiği zaman müşteri hizmetleri personelleri sizin adınıza bu kişi ile iletişime geçerek geri iade talebini iletirler. Kişi iade etmeye yanaştığı takdirde işlemler hızlı şekilde ilerler. Eper kişi parayı iade etmek istemez ve telefonlara cevap vermezse hukuki işlem başlatılır. Her halükarda yanlışlıkla yatırmış olduğunuz paranızı alabilirsiniz. Bu süreç karşı taraf ile anlaşmaya varıldığı zaman anında olmaktadır. Karşı taraf ile anlaşmaya varılmaz ise hukuki mücadelede dava uzamadan ilk mahkemede anında çözüme ulaşmaktadır. Her zaman mahkeme sonucu sizin lehinize çıkacağı için paranızı alamama gibi bir durum söz konusu değildir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *