«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. VakıfBank EFT Saatleri EFT Ücretleri

VakıfBank EFT Saatleri EFT Ücretleri

VAKIFBANK EFT

Vakıfbank EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank müşterileri Vakıfbank EFT nasıl yapılır? konusunda sık sık araştırma yapmakta ve EFT işlemleri hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Bu nedenle bizler de Vakıfbank EFT işlemlerinin nasıl yapıldığını, saatleri ve ücretleri hakkında bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu sayede sizler de EFT işlemlerinizi Vakıfbank bankası ile çalışarak nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Vakıfbank EFT işlemleri yapılırken mobil bankacılık, internet bankacılığı, şube ve telefon bankacılığı yolu ile yapılmaktadır. Nasir de olsa ATM üzerinden de EFT işlemleri alınmaktadır. Bu işlemler aynı adımları izlenerek gerçekleşmektedir. Bu adımlar Para transferleri – EFT işlemleri – Tanımlı hesaba EFT ya da Tanımsız Hesaba EFT olarak takip edilen adımların sonunda IBAN numarası ve yatırmak istediğiniz tutarı belirterek onaylamanız olarak gerçeklemektedir. Vakıfbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden en uygun EFT işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu sayede sizler de kendinize en kolay EFT işlemi yapma yolunu seçerek düzenli olarak bu kanal aracılığı ile para transferleri gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank EFT Saatleri 2020

Vakıfbank EFT saatleri incelendiği zaman iş günlerinin mesai saatleri içerisinde olduğu görülmektedir. 09.00 ile 17.15 saatleri arasında Vakıfbank EFT işlemleri gerçekleşmektedir. Resmi tatil zamanlarında yapılan EFT işlemleri bir sonraki iş gününün ilk saatinde yani saat 09.00 da işleme alınmaktadır. Ertesi iş günü ilk işlem olarak yapılmaktadır. Sonraya bırakılmamaktadır.

 

Vakıfbank EFT Ücretleri 2020

Vakıfbank EFT ücretleri belirlenirken farklı kanallara göre farklı ücret alındığını bildirmek gerekmektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 2. TL kesinti yapılmaktadır. Bu miktar kullanıcıları internet bankacılığına ve mobil bankacılığına yönlendirerek, şubedeki finansal işlemlere kolaylık sağlanması amacı ile alınmış bir uygulamadır. Bu kadar düşük ücret sayesinde Vakıfbank kullanıcıları bu platformlara yönelmektedirler. Vakıfbank’ ta erken EFT ve geç EFT sistemi uygulanmaktadır. Geç EFT sisteminden de mobil bankacılık ve internet bankacılığından 3 TL ücret kesintisi alınmaktadır.

Vakıfbank şubelerden yapılan EFT ücret kesintileri 55 TL ile 550 TL arasında yatırılan tutarın yüzdelik dilimine göre değişmektedir. Zaten şubeden EFT yapmak istediğinizi de banka personelleri bu kadar ücret kesintisi olacağını ve onaylayıp onaylamadığınızı sormaktadırlar. Alternatif EFT seçeneklerini ve düşük fiyat tarifelerini size açıklamaktadırlar. Bu nedenle Vakıfbank şubelerinde EFT işlemlerine mecbur kalınmadıkça yer verilmemektedir. Telefon bankacılığı yolu ile yapılan EFT işlemlerinde de maksimum 100 TL ye kadar işlem kesintisi gerçekleşmektedir. Hesabınızda para olması halinde bu ücret diğer hesaptan aksi takdirde de yatıracağınız EFT ücretinin içinden kesinti yapılmaktadır. Bu nedenle EFT ücretlerini öğrenmekte ve buna göre EFT işlemlerini yapmakta fayda vardır. Telefon bankacılığında geç EFT bedeli için erken EFT bedelinin üzerine 25 TL konularak kesinti yapılmaktadır. Bu açıdan incelendiğinde en ucuz ve en uygun yöntemin mobil bankacılık ile internet bankacılığı olduğu görülmektedir.

 

Vakıfbank EFT Sorgulama 2020

Vakıfbank işlemleri içerisinde Vakıfbank EFT sorgulama bulunmaktadır. Bu sayede sizler Vakıfbank ile ilgili bütün işlemlerinizi takip edebilir ve EFT işlemlerinizi de kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Bunun için şubeden, ATM den, internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan EFT işlemleri sorgulama yapabilirsiniz. EFT leriniz geç geldiği zaman ya da tatil günlerinde denk geldiği zaman bu kanallar aracılığı ile EFT işlemlerinizin durumunu öğrenebilir ve paranın ne zaman karşı tarafa iletildiğine dair haberdar olabilirsiniz.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Vakıfbank EFT işlemlerini gerçekleştirdiğiniz zaman bu işlemler anında hesaba geçmektedir. Vakıfbank oldukça fazla şubesi ve banka personeli olan bir özel bankadır. Bununla birlikte işlem hacmi de oldukça büyüktür. Vakıfbank EFT işlemleri yoğunluğa bağlı olarak maksimum 15 dakika içerisinde karşı tarafa iletilmektedir. Bu nedenle en hızlı EFT işlemlerini gerçekleştiren bir banka olma yolunda ilerlemektedir. Sizler de Vakıfbank kullanıyorsanız ve EFT işlemlerini yaptıysanız hızlı para transferi işleminin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz. EFT işlemlerinizde bir aksama ya da problem olması durumunda EFT sorgulama işlemi yapmanızı ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

EFT işlemleri bazı zamanlarda banka numarasının yanlış girilmesinden dolayı yanlış hesaba transfer edilebilmektedir. IBAN numarası ile EFT yaparak bu durum oldukça düşük düzeye indirilebilir. Yalnız müşteri numarası ile yapılan EFT durumlarında ne yazık ki yanlış hesaba para transferi işlemleri yaşanmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmanız sonucunda sizlere Vakıfbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 0850 222 0 724 numarası Vakıfbank’ ın müşteri hizmetleri numarasıdır. Buradan iletişime geçerek yanlış hesaba gönderilen kişiyi bularak sizin adınıza bu parayı tahsil edecek ve EFT yaptığınız tutarda hiçbir kesinti olmadan aynı para miktarını size iade edeceklerdir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Yücel Dalkılıç

  Vakıfbank EFT saatleri ile ilgili yazinizdan çok faydalandım gerekli tüm bilgileri buldum yazıda çok teşekkür ederim

  • Uğur Aydın

   Sayın Yücel Bey öncelikler sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Vakıfbank EFT İşlemleri hakkında okurlarımız için bütün bilgileri en güncel şekli ile paylaşarak en doğru bilgileri vermek istedik. Tekrar teşekkür ediyoruz.

 2. SERCAN BAYAR

  Vakifbank eft için aradığım herşeyi buldum teşekkür ederim Uğur Bey

 3. HALİL BOZKURT

  Vakifbank için aradığım herşeyi buldum teşekkür ederim

 4. Furkan Abik

  Vakifbank eft ücretleri üzerine vermiş olduğunuz bilgiler çok açıklayıcı oldu benim. Teşekkürler ediyorum.