«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Halk Bankası Kart Şifresi Alma

Halk Bankası Kart Şifresi Alma

Halk Bank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank Bankası kartınızı aktif olarak güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız kart şifresi belirlemelisiniz. Hem Halkbank Bankası Bankamatik kartınıza hem de kredi kartınıza kart şifresi alabilirsiniz. Kart şifrenizi SMS, çağrı merkezi, Halkbank mobil uygulaması veya hiç beklemeden anında şifre alarak belirleyebilirsiniz. Halkbank kart şifresi alma yollarınızı detaylarını ‘Halkbank Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?’ adlı bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Halkbank Banka Kartı Şifre Alma SMS

İnternet veya çağrı merkezi ile banka kartı şifrenizi almak istemiyorsanız SMS yolunu tercih alabilirsiniz. Birkaç adımı izleyerek 30 saniye içerişimde Halkbank kart şifrenizi alabilirsiniz. Aralarında boşluklar olacak şekilde ‘SIFRE, kart numaranızın ilk 6 hanesi, güvenlik kodunuzun ilk ilk rakamı’ yazarak 3404’ e kısa mesaj atabilirsiniz. Eğer Halkbank Banka kartınızı KKTC’ de kullanıyorsanız SMS yolu ile banka kartı şifresi alabilirsiniz. SMS’ ini KKTC de bulunan tüm operatörleri üzerinden 3444’ e yollayabilirsiniz. SIFRE yazıp aralarında boşluklar bırakarak Halkbank banka kartınızın son 6 hanesini ve CVV’ inizi girmelisiniz.

 

Halkbank Bankamatik Kart Şifre Oluşturma

Halkbank Bankamatik kart şifrenizin çalınması, kaybolması veya bilginiz olmadığı halde hesabınızda para hareketliliği oluyorsa Halkbank çağrı merkezini aramalısınız. Halkbank çağrı merkezine 0 850 222 0 400 numaraya ile ulaşabilirsiniz. Halkbank müşteri temsilcinize durumunuzu açıkça anlatıp yeni şifre talebinizi oluşturabilirsiniz. Halkbank Bankamatik kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda çağrı merkezine veya Halkbank şubelerine bildirmezseniz bütün işlerden sorumluluk size ait olmaktadır. Halkbank Bankamatik kart şifrenizi kullanarak hukuka aykırı davranışlardan ortaya çıkan zararlar Halkbank Bankası tarafından karşılanmamaktadır.

 

Halkbank Cepten Şifre Alma

Halkbank cepten şifre almak için ‘Halkbank Mobil’ uygulamasını indirmelisiniz. Halkbank mobil uygulamasından Halkbank Parafcard’ ınıza şifre koyabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden bireysel giriş yaptıktan sonra ‘Kartlarım’ seçeneğine gelmelisiniz. Bu seçeneği içerisinden ‘Şifre / Şifre Değiştir’ seçeneğine gelmelisiniz. Bu seçenek içerisinden kolayca cepten şifre alabilirsiniz.

Halkbank cepten şifrenizi aldıktan sonra kendi güvenliğiniz için oluşturduğunuz şifreyi kimse ile paylaşmamalısınız. Çevrenizdekilerin birisinin şifrenizi öğrendiği kuşkusu duyarsanız şifrenizi mutlaka değiştirmelisiniz. Ayrıca şifrenizi oluştururken cep telefon numaranızın bir kısmı, T.C. kimlik numaranızın bir kısmı ve doğum tarihiniz olmamasına dikkat etmelisiniz.

Halkbank Anında Şifre Alma

Halkbank Bankası anında şifreniz ile kart ile yapacağınız alışverişinizde ve Halkbank24’ lerde banka işlemlerinizi güvenli yapabilmek için 4 haneli özel kart şifrenize ihtiyaç vardır. Halkbank Bankası anında şifrenizi ‘Halkbank Diyalog’ yani Halkbank çağrı merkezi üzerinden alabilirsiniz. Halkbank müşteri temsilciniz ile iletişim halinde olmak istiyorsanız Halkbank çağrı merkezini aramalısınız. Halkbank çağrı merkezini 0 850 222 0 400 numarayı aramalısınız. Halkbank bant kaydını dinleyerek gerekli adımları uygulamalısınız. Yoğunluğa bağlı olarak Halkbank müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz. Halkbank müşteri temsilcinizin sizde istediği kişisel bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi vermelisiniz. İstenilen işlemleri yaptıktan sonra anında şifrenizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *