«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır

MMMMMMMMMMM

Teb Bankası Marifetli Hesap Açma İşlemleri

Değerli okuyucularımız bugünkü haberimizde sizlerin bilgilerine sunmak maksadı ve amacı ile Türkiye Ekonomi Bankası marifetli hesap açma işlemleri hakkında olacaktır. Son zamanlarda internet arama motorlarında en çok aranan haberler olarak karşımıza çıkan teb marifetli hesap nedir, teb marifetli hesap nasıl açılır, teb bankası marifetli hesap faiz hesaplama gibi bir çok haberler aranırken aynı zamanda internet haber sitelerinde de en çok okunan haberler olarak karışımıza çıkan hususlar ise Teb marifetli hesap özellikleri, Teb marifetli hesap aylık faiz oranları, avantajları ve Teb vadesiz hesap nasıl açılır ve kapatılır gibi hususlar olmaktadır. Bizde finanshaberi.net olarak siz değerli okuyucularımızın bu hususlardaki meraklarının giderilmesi ile söz konusu olan hususlar hakkında aklınızda soru işaretleri kalmasın ve aradığınız bütün konularla ilgili sizlere çok doğru ve çok net bilgiler vermek için söz konusu olan hususları gündemimize alarak sitemizde yayımlamak istedik.

TEB marifetli hesap açma  ve kapama ile Teb Bankası marifetli hesap nedir gibi hususlar hakkında bilgiler almak isterseniz eğer o zaman sizlerin bilgilerine sunmak için hazırlamış olduğumuz TEB marifetli hesap nasıl açılır başlıklı haberimizin bütün detaylarını okuyarak konu hakkında çok daha sağlıklı ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi yazımızı daha fazla uzatmadan haberimizin bütün detaylarını açıklayalım.

TEB Marifetli Hesap Nedir?

Teb marifetli hesap vadeli bir mevduat hesabıdır. Fakat diğer vadeli mevduat hesaplarından çok daha farklı bir hesap olmaktadır. Değerli okuyucularımız bu hesapta yapmış olduğunuz bütün birikimlerinizi gecelik vadeli mevduatta değerlendireceğiniz bir hesap olurken aynı zamanda sizlere günlük faiz geliri sağlayan ve sanki vadesiz hesapmış gibi gün içinde para çekme ve yatırma işlemini yapacağınız bir hesap olmaktadır.

TEB Marifetli Hesap Özellikleri

Teb marifetli hesap özelliklerini sırası ile açıklayacak olursak eğer bu hesapta faiz geliri elde edilmesi ayrıca EFT ve havale işleminin ücretsiz yapılması için hesaptaki birikimin iki iş günü olmak üzere hesapta bulundurulması gerekmektedir.

Teb marifetli hesap özelliği hususunda bilmeniz gereken başka bir husus ise bu hesabın günlük vadeli sistemde çalışıyor olduğu ayrıca günlük faiz hesaplamasında biriken faiz üzerinden yeniden günlük olarak hesaplanması olmaktadır. Bu sistem sizin daha yüksek faiz kazanmanızı sağlayan bir özellik olmaktadır.

Değerli okuyucularımız bu hesabın en büyük özelliklerinden birisi ise banka tarafında bu hesabı açan kişilere ilk 90 gün boyunca çok avantajlı olan hoş geldin faizi uygulanmaktadır.

Hesabın bir diğer özelliği ise TL dışında da olan diğer yabancı paralar yani döviz cinsi üzerinden hesap açsanız bile yine hoş geldin faizinden yararlana biliyor olmanızdır.

Teb marifetli hesabın en büyük özelliklerinden olan hoş geldin faizi hesabınızın açılmış olduğu tarih ile başlayacak olmaktadır.

Teb banksı marifetli hesap hoş geldin faiz oranı üç aylık sürede yüzde %25,,00 olarak 45 günlük sürede ise yüzde %20,50 olarak sizlere yansıtılmakta olup bu oran ilk üç ay geçerli olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı marifetli hesabın hoş geldin faiz oranından yüksek derecede kazanç elde etmek isteyenlerin ilk üç ay boyunca ne kadar çok yüksek birikim yatırırlarsa eğer o kadar çok kazançlı olurlar.

Ayrıca yine bu hesabın en çok tutan ve müşteriler açısından memnuniyetle karşılanan özelliği ise vadeli mevduat hesabının aynı vadesiz hesap gibi kullanılıyor olması ve faizinin bozulmaması özelliği olmaktadır.

Marifetli hesap açan bilmeleri gereken diğer bir hesap özelliği ise bu hesabı açan kişiler düzenli birikim programı ile üstü birikim gibi olan programlara dahil olabilir ve bu sayede hesaptaki birikimlerinin çok daha hızlı artmasını sağlaya bilmektedirler.

Değerli okuyucularımız bu hesabı açarken sıfır bakiye ile açabiliyorsunuz fakat bu açmış olduğunuz hesaptan yüksek faiz kazanmak isterseniz eğer o zaman 2.000 bin TL ile 1.000 dolar 1.000 Eoro gibi bakiye bulundurarak faiz kazanmaya başlarsınız. Bu hesapta en yüksek yatırıla bilen limit ise 2.000.000 Milyon TL olarak banka tarafından belirlenmiştir. Değerli okuyucularımız ilk hesap açılışında tam 3 ay ekstra hoş geldin faizi verildiği için ne kadar yüksek yatırım yaparsanız o kadar çok faiz kazancınız olacaktır.

Üstü Biriksin Programı Nedir

Değerli okuyucularımız bu program paranızın daha çok birikmesini sağlayacak olan bir program olarak banka tarafından bu hesabın özelliğine eklenmiştir. Üstü biriksin programını kısaca örneklerle anlatacak olursam eğer diyelim nakit paranız ile alış veriş yaptınız ve evinize geldiniz cebinizdeki bozuk paraları kumbaraya attınız gibi düşüne bilirsiniz. Bu işlemde de banka kartınız ile yapmış olduğunuz alış verişlerde bu programa dahilseniz para üstü gibi meblağları marifetli hesabınıza yönlendirir ve bu sayede çok daha kazanç ve birikim ve faiz elde edebilirsiniz.

Düzenli Birikim Programı Ne demek

Yine bu programda birikiminizi artırmanız yönünde banka tarafından uygulanan bir program olmasıdır. Düzenli olarak her hangi bir hesaptan ve ya banka kartınızdan bu hesaba aylık bir ücret belirleyerek birikim yapmanızı sağlayan bir kumbara örneği gibi olmaktadır.

TEB Marifetli Hesap Nasıl Açılır?

Teb Bankasının son zamanlarda en popüler olan hesabı konumunda olan marifetli hesap bir çok banka hesabının popülerliğini geri plana itmiştir. Bazı özellikleri ile ING bank e-turuncu hesaba ve Denizbank’ın Deniz hesabına benzese bile bir çok özelliği ile farklılık göstermektedir. Sizlerde Teb marifetli hesap açma işlemini gerçekleştirmek isterseniz ve marifetli hesap açarak yüzde %25,00 olan hoş geldin faiz avantajından yararlanmak için bu hesabı açarak büyük kazanım elde edebilirsiniz. 45 günlük hoş geldin faizi ise yüzde &20.50 olmaktadır.

Teb marifetli hesap açma işleminizi bankanın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştire bilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise öncelikle bankanın resmi web sitesi adresine giriş yapınız. Daha sonra ise kendinize vadesiz bir hesap açmanız gerekmektedir. Hoş geldin faizinden yararlanmanız için ve bu hesabı açmanız için bu işlem şart olmakta ve vadesiz olan hesapta bankanın belirlemiş olduğu en alt limitlerde para yatırmanız gerekmektedir. Bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra Teb bankası marifetli hesap açma işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz.

Teb marifetli hesap açma işlemleri için bir başka seçeneğiniz ise banka şubesi olmaktadır. Bu işlem için size en yalın olan Türkiye Ekonomi Bankası şubesine giderek önce vadesiz hesap açarsınız daha sonra ise marifetli hesap açma işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise TEB bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 200 0666 iletişim hattını arayarak müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Daha sonra bankanın müşteri temsilcisine marifetli hesap açma isteğinizi bildiriniz. Bundan sonraki gerekli bütün işlemleri banka temsilcisi sizlerden bilgilerinizi alarak yapacak ve marifetli hesap açma işleminizi gerçekleştirecektir.

Teb marifetli hesap açma işlemini gerçekleştirmek ve hesap açmak isteyen kişiler eğer banka müşterisi ise buna istinaden internet bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanıyor ise yine bu hesapları üzerinden marifetli hesap açabilirler. Ayrıca marifetli hesap açma işlemlerinizi bankanın ATM’lerinden gerçekleştire biliyorsunuz.

Teb Bankası Marifetli Hesap Avantajları

Değerli okuyucularımız bu hesap sahibi olan kişiler bütün fatura ödemelerini bu hesaptan yapabilirler. Ayrıca otomatik ödeme talimatları verebilir veya vermiş olduğu talimatı geri çekebilirler. Bu hesaptan ödeme yaptıklarından aldıkları faiz ve vade bozulmadan işlemlerini yapabilirler. Teb marifetli hesap sahipleri araç sigorta işlemlerini, HGS ve kasko işlemlerini yapabilir ve yine bu hesap üzerinden kredi kartı borç ödeme, limit artırma, bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirler. Ayrıca marifetli hesap sahipleri EFT ve Havale gibi banka ve bankacılık işlemlerini hiç bir işlem ücreti ödemeden gerçekleştirebilirler. Eğer internet bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanıyorsa yine bu hesaplar üzerinde 24 saat banka ve bankacılık işlemlerini aksamadan yapabilirler.

Değerli okuyucularımız sizlerin bilgilerine sunmak maksadı ve amacı ile yayımlamış olduğumuz söz konusu haberimiz olan Teb marifetli hesap nedir ve Teb marifetli hesap nasıl açılır gibi sorular hakkında çok daha detaylı ve çok daha sağlıklı bilgiler almak isterseniz eğer Teb bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 200 0666′ yı arayarak bankanın müşteri temsilcisinden daha net ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca söz konusu olan hususlarda aklınıza takılan sorularınız olursa eğer sizlerin bilgilerine sunmak amacı ile yayımlamış olduğumuz haberimiz olan Teb marifetli hesap nasıl açılır başlıklı yazımızın en alt bölümünde mevcut olan yorum bölümünden bizlere sorularınızı sorabilirsiniz…

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Abdullah

  Düzenli birikim programı ne demek?

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Abdullah Bey Marifetli hesap içinde var olan Düzenli birikim hesabı aylık bir ücret belirleyerek birikim yapmanızı sağlayan bir kumbara örneği gibi olmaktadır.

 2. Derya Celik

  Marifetli hesap hakkinda guzel bilgiler aldim fakat kizim 18 yasindan kucuk onun adinada marifetli hesap acabilirmiyim.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Derya Hanım Kızınızın yaşının 18’den küçük olması nedeni banka hesap açma işlemini engellemektedir.Fakat Marifetli hesap da değil bütün banka hesaplarında da aynı etkiyi göstermektedir. Kızınızın velisi olarak Anne veya Baba yanında giderse kızınızın yaşı 18’den küçük bile olsa Marifetli Hesap Açabilirsiniz.

 3. veysi ertekin

  sizce marifetli hesap mi avantajlı yoksa kiraz hesap mi avantajlı cevaplarsanız memnun olurum.

  • Uğur Aydın

   Sayın Okurumuz sizin sormuş olduğunuz iki banka hesabı da çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Sitemizde Marifetli hesap avantajlarını okuyunuz daha sonra ise yine sitemizde yer alan Kiraz hesap hakkındaki haberlerimizi ve bu hesabın avantajlarını okuyarak sizin için en faydalı olanı kendiniz seçmeniz sizin açınızdan çok daha yararlı olacaktır.

 4. Zeynep ARSLAN

  Annem babam ayrı yasımda 18 den kucuk bana marıfetli hesap aca bilirler mi. Cevap yazarsanız cok memnun olurum.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Zeynep hanım yaşınız 18 den küçük bile olsa sizin veliniz olan anne veya babanız ile TEB bankası şubelerine giderek Marifetli hesap açabilirsiniz.

 5. Derya KILIÇ

  Matifetli hesap ile oksijen hesap arasında kararsız kaldım sizin onerıniz ve tavsiyeniz olursa cok sevınirım.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Derya hanım Marifetli hesap ile oksijen hesap arasında kalmışsınız. Hem marifetli hesap hemde oksijen hesap çok avantajlı banka hesabı olmaktadır. Her iki hesap hakkında sitemizde haberler olmaktadır. Marifetli hesap nedir nasıl açılır, oksijen hesap nedir nasıl açılır gibi başlıklı haberimizi okuyarak hesapların avantajlarını ve özelliklerini karşılaştırmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 6. Ceylan SOLMAZ

  Mobil Bankacılık işlemleri üzerinden nasıl Marifetli hesap açabilirim. Daha önceden Marifetli hesap açmak için girdim fakat hesap açamadım.

  • Uğur Aydın

   Ceylan hanım muhtemelen Marifetli hesap açmak için TEB Mobil hesap işlemleri üzerinden denediğiniz ve Marifetli hesap açamadığınızı anlamaktayım. TEB mobil bankacılık işlemlerinize giriş yaptıktan sonra hesaplar daha sonra hesap açma daha sonra karşınıza çıkan hesap menülerinden Marifetli hesap olan seçeneği seçerek Marifetli hesap açma işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz.

 7. Emine YILDIRIM

  2019 Yılında Kiraz hesap açtım çok memnunun fakat kendi adıma sadece bir hesap açabildim. 2010 Yılında ise Marifetli hesap açmak ve hoş geldin faizlerinden yararlanmak istiyorum. Acaba 2010 Yılında marifetli hesap hoş geldin faiz oranlarında artış olur mu?

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Emine hanım Kiraz hesap açarak kendinize güzel kazanım sağlamışsınız. Aynı kazanımı TEB Marifetli hesap açarak da kazanım yapmak istediğinizi anlamaktayım. Marifetli hesap da aynı kiraz hesap gibi yüksek faiz kazancı sağlayan ve Hoş geldin faizi veren hesap olmaktadır. 2010 yılı için sorunuza cevap verecek olursak eğer bütün bankaların her yıl kredi faiz oranı güncellemesi olmaktadır. Muhtemelen ekonominin kötü gidişinden dolayı mevduat faizi oranlarında da yükseliş yaşanacaktır.

 8. EMİNE SARITAŞ

  teb marifetli hesap açma tarifeleri nelerdir

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz TEB Marifetli hesap açma limitlerini haberimizin içerisinde bulabilirsiniz. Önemli olan Marifetli hesap açtıktan sonra tarife limitinin altına bakiyeyi düşürmemeniz olacaktır.

 9. SERCAN BAYAR

  İyi günler ten marifetli hesaptan başka bir hesaba tl aktariminda ücret kesiliyor mu şimdiden teşekkür ederim

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz marifetli hesap sahibi iseniz gün içinde dilediğiniz hesaba ücretsiz havale ve EFT yapabilirsiniz. Herhangi bir kesinti olmayacaktır.

 10. SİBEL GENÇ

  Teb bankası marifetli hesap avantajlari nelerdir

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Sibel Hanım sormuş olduğunuz sorunuzun bütün cevaplarını yani Marifetli hesap avantajlarının hepsini makalemizde açıkladık. Ayrıca marifetli hesap ile ilgili merak ettiğiniz hususlar var ise eğer onları sorabilirsiniz.

 11. SUDE

  iyi günler hesap açma iyi oluyor başka birinin adına hesap açma olur mu

  • Uğur Aydın

   Sude hanım Marifetli hesap açmak aynen söylediğiniz gibi iyi ve karlı bir hesap fakat herkesin parası yok ki hesap açsın elbette ok karlı olan marifetli hesap açmak iyi olacaktır. Bir başkasının adına asla hesap açılmaz saygılarımla.