«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Ziraat Katılım Çalışma Saatleri 2020

Ziraat Katılım Çalışma Saatleri 2020

ZKKKKKKK

Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri 2020

Dünya’da yaklaşık olarak yüzde 23’lük bir kesim İslam dini içerisinde yer alıyor. Özellikle İslâm dinine ve kurallarına hakim kişiler bankacılık işlemlerini Ziraat Katılım Bankasını Tercih ediyor.
Bunun temel nedeni ise Ziraat Katılım Bankasında faizsizlik prensibi var.  Buna ilaveten kar ve zarar gibi durumuna göre belirlenmiş olan finansal kiralama gibi çeşitli fon yöntemlerinin tercih edildiği avantajlı bir bankadır. 2015 senesinden beri hizmet veren Katılım Bankasını tercih eden müşterilerin en çok merak ettiği konulardan birisi ise Ziraat Bankası çalışma saatleri olmaktadır.

Ziraat Katılım Saat Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor 2020

Ziraat Katılım Bankası çalışma saatleri hafta içi her gün aynı saatlerde olmaktadır. Yoğun bir müşteri kitlesi bulunan Katılım Bankası için sabah çalışma saatleri 09.00’dur. Mesainin bitiş çalışma saatleri ise 17.30’dur. Banka da saat 12.30 ile 13.30 saatlerinde öğle tatili süreci olmaktadır. Bu saatler için banka kapıları müşterilere kapatılır.
 Günümüzde bulunan her bankanın farklı çalışma saatleri bulunuyor.
Aynı zamanda bu bilgilere ek olarak kış veya yaz dönemlerinde çalışma saatleri değişiklik gösterebiliyor. Ziraat Katılım Bankasında çok fazla işlem yaptıran müşterilerin bu saatleri bilmesi büyük bir fayda sağlayacaktır.

Ziraat Katılım Bankası Hafta Sonu Açık Mı?

Bazı bankaların hafta sonu çalışan şubeleri bulunuyor.  Ancak Ziraat Katılım Bankası Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayram günlerinde, 1 Ocak, 1 Mayıs, 15 Temmuz, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim  tarihlerinde hizmet vermemektedir. Bu belirtilen saatlerde çalışma saati bulunmamasının nedeni devlet tarafından resmi tatil ilan edilmiş olmasıdır.
Ancak şunu da belirtmeliyiz ki bazı bayram durumlarında tatil süreci hafta sonu ile birleşerek 9 veya 10 günlük olmaktadır. Buna rağmen resmi günlerde devlet tarafından tatil edilen sadece Ziraat Katılım Bankası değil tüm bankalar kapalıdır.
Bu kapalılık süresince internet bankacılığı veya mobil bankacılığı tercih ederek işlem yapabilir, işlerinizin aksamasına engel olabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanmak şubeye gitmekten daha karlı bir tercih olacaktır.

Ziraat Katılım Genel Müdürlük Çalışma Saatleri?

Ziraat Katılım genel müdürlük çalışma saatleri de normal şubeleri ile aynı olmaktadır. Bunun nedeni ise Ziraat Katılım Bankası kamu bankasıdır. Bundan dolayı da kamu kuruluşları ile aynı saatler içerisinde mesai süresi oluyor.
Genel merkezinde yaz ve kış saat uygulaması bulunmaktadır. Bu doğrultuda çalışma saatleri farklılık gösterebiliyor. Kış ve yaz saatlerinde sabah 09.00’da çalışma süreci başlamaktadır. Ancak yaz mevsiminde öğle tatili 12.30’da başlar ve 13.30’da öğle tatili son bulur.
Çalışma saatleri ise 17.30’da bitmektedir. Kış mevsiminde ise saat 12.00 ile 13.00 ara öğle tatilidir. İş çıkış çalışma saati ise 17.00 olmaktadır. Bu çalışma saatleri sadece Ziraat Katılım Bankası ile değil diğer kamu kuruluşlarında da aynı olmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Resmi ve Dini Bayramlarda Tatil Mi?

Ziraat Katılım Bankası bütün kamu kurum ve kuruluşları gibi resmi bayram ve Dini bayramlarda kapalı olmaktadır. Fakat Dini bayramların arefesinde banka hem müşteri memnuniyeti hemde banka müşterilerinin banka ve bankacılık işlemlerini aksatmamak amacı ile yarım gün mesai yapmaktadır. Yarım gün mesai yapan Ziraat Katılım Bankası öğleden sonra kapanır ve bütün şubeden yapılan işlemler bitmiş olur. Fakat Ziraat Katılım Bankası Müşterileri Banka şubeleri kapalı olsa bile yine bütün banka ve bankacılık işlemleri için Ziraat Katılım Bankası ATM’ lerinden Bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetleri ve bankanın dijital kanalları olan ineternet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden yine banka ile olan işlerini çok rahat yapabilirler.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Emrah Alsan

    Teşekkürler bu bilgiler çok işime yarayacak.