«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Akbank Kart Şİfresi Nasıl Alınır

Akbank Kart Şİfresi Nasıl Alınır

akş

Akbank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden veya gün içerisinde kolay yoldan alışverişinizi yapabilmek için Akbank Banka kartına veya Akbank kredi kartına başvurabilirsiniz. Bu kartlarınızı güvenli bir şekilde kullanmak için mutlaka şifre belirlemelisiniz. Akbank Banka kartınızın SMS yolu ile, ATM’lerden veya Akbank mobil banka üzerinden şifrenizi alabilirsiniz. Yazımızda edindiğiniz bilgiler ile kart şifresi alma yollarınızı karşılaştırabilirsiniz.

Akbank Banka Kartı Şifre Alma SMS

İnternet kullanmasını karmaşık buluyorsanız Akbank Banka kartı şifre alma SMS seçeneğini kullanabilirsiniz. SMS seçeneği ile Akbank Neo kartlarınızın veya Akbank kredi kartlarınızın şifresini alabilirsiniz. Akbank kredi kartlarınızın şifresini oluşturabilmek için ‘KKSIFRE’ yazıp şifrenizi belirlemelisiniz. Örneğin şifrenizi 1234 yapacaksanız ‘KKSIFRE 1234’ yazıp 4425’ e yollamalısınız. Akbank kredi kartı şifrenizin doğum tarihiniz ve birbirini ardı sıralanan rakamlar olmamasına dikkat etmelisiniz.

Akbank Neo kartınızı da aynı adımları izleyerek şifre oluşturabilirsiniz. Akbank Neo kartı şifrenizi yollamadan önce ‘BKSIFRE’ yazmalısınız. Akbank Neo kartınızın son 4 hanesi ve arada boşluk bırakarak belirlediğiniz şifreyi ‘4425’ e yollamalısınız. SMS seçeneği ile gelen şifreniz geçici şifre olarak geçmektedir. Cep telefonunuza gelen şifre ile Akbank Direkt mobil uygulamasından ve Akbank ATM’lerinden değiştirmelisiniz. Akbank ek kart şifrenizi asıl kart sahibi tarafından Akbank şubelerinden belirlenmelidir.

Akbank Bankamatik Kart Şifre Oluşturma

Akbank Bankamatik kartınızın şifresini belli güvenlik çerçevesinde oluşturabilirsiniz. Öncelikle şifreniz doğum yılınız, ailenizin doğum yılı gibi unsurlar olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca birbiri ardına ardışık gelen sayılar olmamasına da özen göstermelisiniz. Akbank bankamatik kart şifrenizi Akbank web adresi üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle Akbank resmi web adresine giriş yapmalısınız. Ardından sırasıyla ‘Kartlarım, Şifre/Güvenlik, Şifre Belirleme’ menülerini seçmelisiniz. Oluşturduğunuz ilk bankamatik kart şifreniz alışverişinizde veya ATM’ lerde kartınıza yüklenecek ve sonraki adımlarınızda bu şifreyi kullanmaya devam edeceksiniz.

Akbank Cepten Şifre Alma

Akbank cepten şifre alabilmek için ‘AKBANK DİREKT’ uygulamasını indirmelisiniz. Akbank Diret uygulamanızı AppStore’ dan ve Google Play Store’ dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Akbank Direkt uygulama şifrenizi ilk defa alıyorsanız 444 25 25’ i aramalısınız. Akbank direkt uygulamasına giriş yaptıktan sonra banka kartı şifrenizi alabilirsiniz. Menüler arasından ‘Kartlarım’ yazan menüyü seçmelisiniz. Açılan kartlarım menüsünün en altında bulunan ‘Şifre / Şifre Değiştirme’ menüsüne girerek belirleyebilirsiniz.

Akbank Anında Şifre

Akbank anında şifrenizi Akbank web adresi üzerinden alabilirsiniz. Cep telefonunuzdan, tabletinizden veya diz üstü bilgisayarınızdan Akbank web adresine giriş yapmalısınız. Akbank web adresi içerisinde ‘Kart Şifresi Al’ butonuna basmalısınız. Açılan sayfada banka sistemi tarafından istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Akbank Bankamatik kartınızın yanında ‘Axess, Wings, Free ve Neo’ kartlarınızın da şifrelerini temin edebilirsiniz. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra cep telefonunuza anında şifre gelecektir. Geçici anında şifrenizi Akbank ATM’lerinden değiştirmelisiniz. En geç 7 gün içerisinde değiştirmelisiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *