«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. FİNANSBANK Hesap Kapatma

FİNANSBANK Hesap Kapatma

finansbank-hesap-kapatma

QNB FİNANSBANK Hesap Kapatma- Finasbank Banka Hesabı Kapatma

Finansbank müşterileri hesap açma ve hesap kapatma konusunda çeşitli araştırmalara girmektedir. Finansbank müşterilerinin Finansbank hesap kapatma konusunda arama motorundan araştırma yapmasından kaynaklı olarak sizlere Finansbank hesap kapatma konusunda yazı hazırladık. Bu sayede finansbank hesabınızı nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

En az 180 gün içerisinde ara vermeden kullanılmayan Finansbank hesabınız işletim ücretine tabidir. İşletim ücretini ödemek istemeyen kullanıcılar hesabını kapatması gerekebilir.

QNB FİNANSBANK Hesabınızı Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Finansbank hesap kapatma işleminizde birkaç önemli unsurlar vardır. Kapatmak istediğiniz Finansbank hesabınızda bakiyeniz varsa kapatma işleminizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Eğer Finansbank hesabınızda borç varsa borcunuzu ödemeniz gerekebilir. Bu iki işlemi yaptıktan sonra kolayca finansbank hesabınızı kapatabilirsiniz.

FİNANSBANK Banka Hesabı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

 1)Şubeden Finansbank Hesap Kapatma – Silme

Finansbank yurt içinde 543 şubesi ile hizmet vermektedir. Bu şubelerden herhangi birine giderek finansbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda kimlik belgeniz veya pasaportunuz olması gerekebilir. Şubeden Finansbank hesap kapatma işlemi yapılacak olan en sağlıklı işlemlerden bir tanesidir. Bu sayede hızlı bir şekilde finansbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Finansbank hesabınız kapatmak için hiçbir ücret ödeme talebi bulunmamaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken durum size en yakın Finansbank şubesine gitmektir.

 2)Finansbank Çağrı Merkezi Arama

0850 222 09 00 numaralı çağrı merkezini arayarak Finansbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Sırasıyla Diğer işlemler-Bankacılık işlemleri –Bilgi güncelleme adımlarıyla müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcinize hesap kapatma talebinizi belirterek kolayca hesabınızı kapatabilirsiniz.

3)Finansbank İnternet Bankacılığı Hesap Kapatma – Silme

İnternetten Finansbank sitesine girip ya da telefonunuzdan QNB Finansbank uygulamasından hesabınızı kapatabilirsiniz. QNB Finansbank uygulamasını Android veya IOS sistemli telefonunuzdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İnternetden QNB Finansbank sitesine girerek numaranızı yazdığınız takdirde uygulama indirme linkini gönderirler. Uygulama ya da siteye girdikten sonra sırasıyla Hesaplar – Hesap kapatma bölümüne tıklayarak hızlıca hesabınızı kapatabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa 4440 900 numarasını arayarak müşteri temsilcinizden şifrenizi alabilirsiniz.

4)Dilekçe Yoluyla Hesap Kapatma –Silme

QNB Finansbank hesabınızı dilekçe vererek kapatabilirsiniz. Eğer isterseniz aşağıdaki dilekçe örneğini doldurarak Finansbank şubesine postalayabilirsiniz.

FİNANSBANK Dilekçe Örneği

Tarih:05/09/201.

…………………. BANKASI ………………..ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………..

 

İşlem süreci uzun olabilir. Bu yol diğerlerine göre en zahmetli yol olduğu için çok tavsiye edilmemektedir

5) ATM Üzerinden Hesap Kapatma – Silme

En yakın ATM ‘ye giderek sırasıyla Hesaplar – Hesap kapatma sekmelerine basarak hesabınızı kapatabilirsiniz. ATM üzerinden Finansbank hesabınızı kapatırsanız hesabınız aktif olmaz. Eğer ATM üzerinden hesabınızı kapatırsanız para giriş çıkışı yapmamanız gerekmektedir. Aksi halde hesabınız tekrardan aktif hale gelebilir.

Çok değerli okurlarımız  yeni yayımlamış olduğumuz makalemizde sizlerin bilgilerine sunmak maksadı ile QNB Finansbank Banka hesabı kapatma ve Finansbank hesap kapatma metotları hakkında gerekli olan  bilgileri açıklamak istedik. Sözü geçen metotlar içerisinde QNB Finansbank şubeden banka hesabı kapatma işlemleri,  Finansbank İnternet bankacılığı ile hesap kapatma işleleri ve Finansbank ATM’den hesap kapatma işlemleri hususunda sizlerin işine yarayacak gerekli ve önemli olan hesap kapatma tekniklerini ve yöntemlerini makalemizin içeriğinde detaylı ve açıklayıcı olarak yazmak istedik. Sayın okurlarımız  söz konusu olan Finansbank hesap kapatma işlemleri ve Finansbank banka hesabı kapatma ile alakalı sorularınız var ise eğer sizlerin bilgilerine sunmak için yayımlamış olduğumuz Finansbank hesap kapatma başlıklı makalemizin en alt bölümünde yer alan soru cevap kısmından bizlere merak etmiş olduğunuz ve aklınıza takılan bütün sorularınızı kolaylıkla sormanız mümkün olmaktadır. Dilerseniz eğer Finansbank Hesap kapama ve banka hesabı kapatma işlemleri hakkındaki bütün sorularınızı Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak bankanın müşteri temsilcilerine sorabilir ve en açıklayıcı ve sağlıklı bilgileri müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *