«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Akbank Hesap Kapatma

Akbank Hesap Kapatma

akbank-hesap-kapatma

AKBANK Hesap Kapatma

Akbank müşterileri hesap açma ve Akbank hesap kapatma konusunda çeşitli araştırmalara girmektedir. Akbank müşterilerinin Akbank hesap kapama konusunda arama motorunda araştırma yapmasından kaynaklı olarak sizlere Akbank hesap kapatma konusunda yazı hazırladık. Bu sayede Akbank’ a ait hesabınızın nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

Finansal açıdan müşteriler bankalardan işlem yapabilmek adına hesap açmak durumundadırlar. Hesabınızı açtıktan sonra bankacılık işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açmak çok kolay bir işlem olduğundan birden fazla banka hesaplarına sahip olabilirsiniz. Gün geçtikçe kullanmadığınız birden fazla banka hesabınıza işlem ücreti yansıyabilir. Bu ödemeyi yapmamak için banka hesabınızı kapatabilirsiniz.

AKBANK Hesabınızı Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu banka hesaplarında olduğu gibi hesap kapatma işleminizde birkaç önemli husus vardır. Kapatmak istediğiniz hesabınızda para veya borç varsa hesabınızı kapatma işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Hesabınızdaki borcu ödemeniz ya da hesap içindeki paranızı almanız gerekir.

1-)AKBANK Direkt İnternet Şubesi Hesap Kapatma – Silme

Akbank direkt internet şubesine giriş yaparak ya da telefonunuzdan Akbank Diret uygulamasına girerek sırasıyla Hesap işlemleri, Vadesiz Hesaplarım, Hesabı kapat sekmelerinden kolaylıkla hesabınızı kapatabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden hesap kapama işlemini yaptıktan sonra, sizlere en yakın Akbank şubesine giderek hesabınızın kapatıldığını teyit etmeniz yeterli olacaktır. Şubeye gidemezseniz telefon üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak da hesabınızın kapatılıp kapatılmadığını öğrenebilirsiniz. Her zaman kolay çözümler sunan Akbank hesap kapatma konusunda da birçok alternatif seçeneği bulundurmaktadır. Bu sayede Akbank müşterileri diledikleri zaman hesap açabilme diledikleri zaman da hesap kapayabilme yetkisini anında ellerinde bulundururlar.

2-)Şubelerden Akbank Hesap Kapatma – Silme

Akbank yurtiçinde 780 şubesiyle hizmet vermektedir. Sadece hesabınızı açtığınız şubeye değil, bu şubelerden herhangi birine giderek işleminiz kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye giderek kimlik belgenizle Akbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeden Akbank hesap kapatma işlemi yapılacak olan en sağlıklı işlemlerden bir tanesidir. Bu sayede kolay bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapamak için sizlerden hiçbir şekilde ücret talebinde bulunulmamaktadır. Bu nedenle de Akbank şubesi hesap kapama yöntemleri önerilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken durum sizlere en yakın olan Akbank’ a gitmenizdir.

3-)Çağrı Merkezini Arayarak Hesap Kapatma –Silme

444 2 525 numaralı çağrı merkezini arayarak Akbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlanırken yoğunluğa göre bir süre beklemeniz gerekebilir. Yalnız burada parolanızı bilmeniz gerekir. Eğer parolanızı bilmiyorsanız hesabınızı diğer yollardan kapatabilirsiniz.

4-)ATM Üzerinden Hesap Kapatma –Silme

En yakın atm ye giderek sırasıyla Hesap işlemlerim, Vadesiz hesaplarım, Hesap kapatma sekmelerini takip ederek kısa ve hızlı bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. ATM üzerinden hesabınızı kapattığınızda hesabınız aktif olmaz. Fakat bu hesaba bir hafta içerisinde para giriş ve çıkış hareketleri dâhil olduğu zaman hesabınız yeniden aktif hale getirilecektir. Bu nedenle ATM üzerinden hesap kapatma işlemi yaptığınız zaman para giriş çıkışlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sayın www.finanshaberi.net okuyucuları bugünkü makalemizde sizlerin bilgilerine sunmak amacı ile Akbank hesap kapatma ve Akbank banka hesabı kapatma hususunda bilgiler vermek istedik. Ayrıca Akbank şubeden hesap kapatma, Akbank Drekt ile hesap kapatma ve Akbank ATM’den hesap kapatma işlemleri hakkında da sizlerin işine yarayacak bilgileri de makalemizin içerisinde açıklayıcı olarak yazmak istedik. Sizlerde söz konusu olan Akbank hesap kapatma ve Akbank banka hesabı kapatma ile ilgili sorularınız olursa eğer makalemizin en alt kısmında mevcut olan yorum cevap bölümünden bizlere merak ettiğiniz ve aklınıza takılan bütün sorularınızı sorabilirsiniz…

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *