«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Anadolubank EFT Ücretleri Ve Saatleri 2020

Anadolubank EFT Ücretleri Ve Saatleri 2020

anadolu bank EFT

Anadolubank EFT Ücretleri 2020

Anadolubank internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şube içi üzerinden EFT işlemleri yapılmaktadır. Buradan yapılan EFT işlemlerinde erken ya da geç EFT olarak değil, tek tip EFT ücret kesintisi uygulanmaktadır. ATM lerden yapılan EFT ücret kesintisi 11 TL olarak sabit fiyat şeklinde belirlenmiştir. Ayrıca Anadolubank EFT ücret kesintilerinde BSMW masrafları dahil edilmiştir. Bu nedenle şube harici EFT para transferi işlemlerinde sabit fiyat uygulaması bulunmaktadır.

Anadolu Bankası İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık EFT ücretleri 4 TL sabit ücret kesintisi olarak belirlenmiştir. Anadolu Bankası şube üzerinden yapılan EFT ücret kesintisi ise 110 TL den başlamaktadır. Ayrıca yatırılan tutara uygun olarak % 1 komisyon kesintisi şeklinde kademeli artış göstermektedir.

Anadolubank EFT Saatleri 2020

Anadolubank EFT Saatleri 08.00 ile 17.00 arasında gerçekleşmektedir. Bankanın mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilen EFT işlemleri aynı zamanda öğle tatilinden de etkilenmemektedir. Öğle arasında vermiş olduğunuz EFT işlemleri de kısa süre içerisinde hesaba yansıtılmaktadır. Sadece EFT yaparken iş günü olmasına ve mesai saatleri içerisinde olduğunuzdan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Anadolubank EFT Sorgulama 2020

Anadolubank EFT Sorgulama işlemlerini hem mobil bankacılık hem de internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. Bu iki kanal da pratik olarak EFT işlemi sorgulama aracıdır.

Anadolubank EFT Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank müşterileri Anadolu Bank finansal işlemlerini kullanmaya yönelik araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmaların başında da Anadolu Bankası EFT nasıl yapılır? sorusu gelmektedir. Bu soruya yanıt bulabilmek amacıyla sizlere Anadolu Bankası EFT işlemlerinin nasıl yapıldığını ve bu bankanın EFT ücretleri ile EFT saatleri hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Bu sayede sizler de Anadolu Bankası müşterisi iseniz EFT ücretlerinin en güncel halinden sitemizden yararlanacaksınız. Ayrıca EFT işlemlerinin nasıl yapıldığına dair uzun araştırmalara gerek kalmadan sitemiz üzerinde bulunan Anadolu bankası yazılarından, bankanızı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

AnadoluBank EFT işlemleri

AnadoluBank EFT işlemleri farklı kanallar aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunlardan ilki kullanıcılara en yakın gelen şubeden EFT işlemi yapmaktır. Bunun için size yakın olan Anadolu Bankası şubesine giderek, banka personeline vereceğiniz IBAN numarası ya da müşteri numarası ile EFT işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Telefon bankacılığı yöntemi ile Anadolu Bank müşteri hizmetlerine bağlanıp 0850 222 55 50 numaralı kanal aracılığı ile çağrı merkezinden IBAN numarasını tuşlayarak EFT yapma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığında IBAN bilgisine yer verilmektedir. Bu nedenle müşteri numarası ve şube kodu ile telefon bankacılığı EFT işlemlerini yapamazsınız.

İnternet Bankacılığı olabildiğince kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlayan bir uygulamadır. Bu nedenle de EFT işlemlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Sizler de İnternet bankacılığına giriş yaparak para transfer işlemleri menüsünden EFT bölümünü seçtiğiniz zaman kolay bir şekilde IBAN numarası girişi ve yatırmak istediğiniz tutarı girip onaylayarak saniyeler içerisinde EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AnadoluBank EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Anadolubank ile EFT işlemi yaptığınız zaman 15 dakika ile yarım saat içerisinde karşı tarafın da işlem yoğunluğuna bağlı olarak hesaba transfer yapılmaktadır. Kısa süre içerisinde işlem gerçekleşmektedir.

AnadoluBank EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

Anadolubank ile EFT yapıldığında yanlış IBAN verilmesi sonucunda başka hesaba para transferi gerçekleşebilmektedir. Bunun yanında eğer girilen IBAN numarasının karşılığında bir hesap numarası yok ise paranız askıda kalmakta ve işlem için beklemektedir. Her iki durumda da müşteri hizmetlerinden yapacağınız görüşme sonucunda problem çözülecek ve paranız size tekrar iade edilecektir. Para iadesi yapılırken yatırdığınız tutar iletilir fakat EFT ücret kesintisi iletilmemektedir.

Mobil Bankacılık ile EFT Yapmak

Tıpkı internet bankacılığı gibi rahattır. Bu nedenle hem uygun fiyat olması hem de rahat olması ile sıklıkla tercihe dilen EFT gönderim işlemleri arasında yer almaktadır. Telefon ya da tabletinize indirmiş olduğunuz Anadolu Bank mobil uygulamasını ücretsiz kullanabilirsiniz. Para transferleri – EFT işlemleri menüsünde IBAN numarası ya da müşteri numarası ile gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. MUSTAFA DAMAR

  Anadolubank eft 18 yaşından küçük birine vermesin de herhangi bir sıkıntı olur mu

 2. MERVE

  Anadolu bank eft işlemlerinin uzun süre olduğu günlerde yaşadım bu sorun genelde tüm bankalarda oluyor , ama Anadolubank eft islemleri olarak diğer bankalardan daha hızlı gibi .iban numarası yanlış göndermiştim 15 dk içinde iptal oldu bu da güzel peki eft ücret bedeli neden alınıyor Anadolubank eft işlemlerinde

  • Uğur Aydın

   Anadolubank EFT işlemleri gerçekten hızlı olmaktadır. Söylediğiniz gibi yanlış hesaba yapılan EFT işlemlerinde de aynı sorumluluğu üstleniyor. EFT işlem ücreti aslında her bankada vardır. Bazı bankalarda maaş hesabınız olsa bile size 5 adet EFT İşleminde sizden ücret almaz. Bu konu bankada olan hesabınız ile alakalı olmaktadır. Eğer bankada yüksek miktarda mevduat faizinde paranız var ise ayrıca otomatik ödeme talimatlarınız da mevcut ise diğer bankalar gibi AnadoluBank EFT işlemlerini ücretsiz yapabilirsiniz.

 3. SAFİYE

  Anadolubank eft saatleri süresi sizce de kısa değil mi

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Safiye hanım aslında EFT saatlerini bildikten sonra sürenin uzun veya kısa olmasında bir mahsur yoktur. Anadolu Bank EFT saatlerini biliyor olmanız sizler için yeterli olacaktır. Ayrıca hemen hemen Anadolu bank EFT saatleri ile Bütün Bankların EFT saatleri arasında çok büyük farklılıklar olmamaktadır.