«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Enpara Kredi

Enpara Kredi

enpara-logo

ENPARA Kredi Nedir?

Önemli ve acil ihtiyaçlarınız için kredi desteğine ihtiyacınız olduğunda Enpara kredi sizlere anında kredi imkanı ile kolaylık sağlamaktadır. Bunun için şubeye gitmenize, kredi masrafları ödemenize ve ek giderleri cebinizden çıkarmaya hiç gerek yoktur. Enpara kredi sayesinde oldukça kolay ve avantajlı şekilde kredi çekme imkanına sahip olursunuz. Enpara şubesi olmayan bir banka olduğu için kredi çekim işlemlerinizde sizlere şubeye gitme, kefil getirme vb. durumlar yaratmaz. Enpara kredisi, önemli harcamalarınız olduğunda kredi notunuza göre anında şubeye gitmesen size kredi olanağı sağlayan bir ihtiyaç kredisi biçimidir. Bu krediyi internet üzerinden kullanırsınız.

Enpara kredi çekim işlemlerinde herhangi bir belge veya kefil istenmemektedir. Bu nedenle herkes gönül rahatlığıyla kredi çekebilmek için bu dijital bankayı tercih etmektedir. Kredi tutarı olarak minimum 1.000 TL maksimum 60.000 TL tutarında kredi çekim imkanı sunulmaktadır. Fakat bu kredi çekim miktarları dönem içerisinde yapılan kampanyalar ile zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bunun dışında bir kişinin adına başka bir kredi bulundurması, ödeme planındaki aksatmalar neticesinde kredi risk raporunun yavaş yavaş erimesi sonucunda Enpara.com kredi çekim tutarını kişiye göre belirleyebilmektedir. Yani adına başka bir kredi bulunan ve bu kredisinde ödeme güçlüğü çeken bir kişi enpara.com’ dan 60.000 TL. değerinde kredi başvurusunda bulunduğunda sistem ona istediği miktarı vermeyip, 50.000 TL ya da 40.000 TL kredi çıkarabilir. Kredi miktarının belirlenmesi, kredi risk raporuna göre oluşturulmaktadır. Bunlar belirlenirken de QNB Finansbank ilkeleri göz önüne alınmaktadır.

Enpara kredi imkanını yaşayıp, sistemden kredi çektiğinizde diğer bankaların aksine burada taksit tutarlarının eşit olduğunu fark edersiniz. Enpara kredi ödemelerinde; ön ödeme ya da ara ödeme istememektedir. Verilen kredilerden dosya masrafı alınmamaktadır. Ayrıca şubeye kadar yorulma zahmetinden de kurtulursunuz. Kredi ihtiyacınız olduğunda oturduğunuz yerden internet bankacılığına girerek anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer enpara hesabınız var ise, krediniz anında hesabınıza yansıtılır. Eğer enpara hesabınız bulunmuyor ise, öncelikle enpara.com hesap açma işlemleri gerçekleştirip, ardından da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çekilen tüm enpara kredilerinde hayat sigortası yapılmaktadır. Bu hayat sigortası da krediye eklenerek eşit şekilde taksitlendirme imkanına dahil edilir. Bu sayede sizin aylık ödeyeceğiniz kredi tutarı asla değişmez.

Enpara kredi çekilebilmesi için enpara.com üzerinden kredi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Eğer başvuru olumlu değerlendirilirse, kredi alınabilir. Başvuruların değerlendirilmesinde QNB Finansbank kredi çekme şartları aranmaktadır. Kredinizin onaylanması için, daha önceden kullanılan kredilerin ödemesini düzenli şekilde yapmanız gerekmektedir. Düzenli bir gelirinizin olması ve enpara.com da bir kısım birikiminizin olması gerekmektedir. Birikimden kasıt enpara.com sitesine para giriş çıkışının yapılmış olması gerekmektedir. Bu sizin siteyi aktif olarak kullandığınızı gösterir.

Enpara Kredi başvurusu süreci bir iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Enpara kredi başvuru sonuçları güncel telefonunuza ve mail adresine olumlu ya da olumsuz şekilde iletilir. Olumlu sonuçlanması durumunda enpara.com hesabınızda enpara kredi işlemlerinizin ödeme planı yansıtılır. Sizler de dilerseniz internet şubesinden dilerseniz cep şubesinden giriş yaparak ödeme planınızı onaylamanız durumunda hesabınıza anında yansıtılacak olan krediyi çekebilirsiniz. Olumsuz sonuçlanması durumunda ise, kredi notunuzu yükselterek tekrar Enpara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İki üç ay içerisinde diğer kredilerinizi düzenli ödeyerek, adınıza açılmış kullanılmayan banka hesaplarınızı kapatarak kredi notunuzu kısa süre içerisinde yükseltebilirsiniz.

Enpara kredi çekiminde başvurunun onaylanması ve kredinin hesaba yatırılması sonucunda alınan ihtiyaç kredisi taksitlerinin belirlenen süreyi geçirmeden aylık olarak tam zamanında ödenmesi gerekmektedir. Hesabınızda kredi miktarı kadar para bulundurmanız durumunda her ay siz bir işlem yapmadan da otomatik olarak hesabınızdan aylık taksit tutarı çekilerek ihtiyaç kredinize yatırılır. Bunun için otomatik ödeme talimatı vermenize ya da ek ücret ödemenize de gerek yoktur.

Çekmiş olduğunuz Enpara kredi ile toplam tutarı vadesinden önce yatırabilir ve kredinizi kapatabilirsiniz. Bu durumda gelecek aylarda ödeyecek olduğunuz faiz indiriminden anında yararlanırsınız. Toplam ödenecek tutarın gelecek ay faizleri işleme konulmadan daha düşük faiz ödeyerek kredinizi kapatmış olursunuz.

Enpara.com Hesap Açma İşlemleri

Enpara.com Türkiye’ de şube bulundurmayan ve dijital anlamda hizmet veren ilk ve tek bankadır. 2012 yılında QNB Finansbank bünyesinde kurulmuştur. İşletim politikaları, kredi vermek için kredi risk raporu aralığı, kredi kartı işlemleri için aranan şartlar vb. bankacılığa dair prosedür politikaları QNB Finansbank ile aynıdır. Bütün hizmetlerini dijital kanallar üzerinden sunduğu için pratik ve hızlı şekilde işlemleri bekletmeden yerine getirir.

Enpara.com yapılan EFT ve havale işlemlerinde hiçbir şekilde ödeme ve ek ücret almamaktadır. Enpara.com üzerinden çıkartılan kredi kartlarının hiçbirisinde kredi kartı aidatı bulunmamaktadır. Şubesi bulunan bankaların aksine, mevduat hesabını enpara.com dan oluşturan kişilere en yüksek faiz imkanı sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi faiz oranları her zaman şubesi olan bankalardan daha düşüktür. Bunun sebebi ise, şube bulundurmaması ve ek giderlerinin olmamasıdır. Dijital bankacılığa yeni bir bakış getiren enpara.com hesap açma işlemleri de oldukça basittir.

Enpara kredi çekebilmek için Enpara karta sahip olmak ve Enpara’ dan hesap açmak gereklidir. Bunu da Enpara’ nın resmi internet sayfasına girerek enpara.com hesap açma işlemleri ile yapmak gereklidir. Enpara.com resmi internet hesabında ana ekranda beliren sağ üst köşede başvuru kısmı bulunmaktadır. Oraya tıklayarak enpara.com internet adresinden hesap açma amacınızı belirleyebilirsiniz. Kredi kartı almak, aidat ödemeden eft ve havale ücretlerini gerçekleştirmek, ihtiyaç kredisi alabilmek gibi seçeneklerden birni işaretlemeniz durumunda hesap açma yolunda bir adım atılacaktır. Buradaki tikler sadece formalite amaçlıdır. Yoksa siz enpara hesabı açarak burada bahsedilen bütün durumların hepsini de gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik ve iletişim bilgilerinize dair olan dört aşamalı ana ekran sayfasının her aşamasının da eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Eksiksiz olması sizin bankanın gözünde güven duygusu oluşturmanıza yardımcı olur. Doğru olması ise, kimlik bilgileri ile ismin örtüşmesini gerektirmektedir. Ayrıca e mail adresi ve telefon numarasının da güncel tutulması gerekmektedir. Çünkü şubesi olmayan Enpara sizinle iletişimi bu kaynaklar arasından sağlayacaktır. Girmiş olduğunuz iletişim numarası ile size en kısa sürede Bölge müdürlükleri tarafından ulaşım sağlanacaktır. En kısa sürede numaranız Enpara yetkilileri tarafından aranarak sizden uygun bir zamanınıza dair randevu alınacaktır. Bu randevu neticesinde vermiş olduğunuz adresinize, teyit edilen zaman diliminde Enpara yetkilileri gelerek size paketinizi teslim edecektir. Bu kart paketinin içinde sizin Enpara kartınız, geçici şifreniz, size özel defter ve bir adet size özel Enpara kalemi bulunmaktadır.

Enpara.com hesap açma işlemleri ile birlikte açılan hesapları android uygulamaları ve IOS uygulamaları ile kullanmak mümkündür. Bu uygulamaların telefon ve tabletlere indirilmesi ile her türlü bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Masaüstü kullanım tercih etmek isteyenler ise enpara.com kendi sitesini ziyaret ederek kendi kullanıcı numarası ve şifresi ile giriş yapabilir.

Enpara.com hesap açma işlemlerinin ardından internet şubesine giriş yapılarak; kredi talebinde bulunulabilmektedir. Oldukça kullanışlı ve her türlü işlemi yapabileceğiniz enpara hesabınızın diğer bankalardan tek farkı ücret kesintisi olmaması ve yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi çekimlerinde dahi kefil, belge vb. isteklerin olmamasıdır.

Enpara Faiz Oranları

Enpara kredi çekim işlemlerinde faiz oranı oldukça düşük bir dijital bankadır. Bu nedenle çoğu zaman kredi çekimlerinde kefil ve belge istememesinin de vermiş olduğu avantaj ile Enpara tercih edilmektedir. Enpara faiz oranları incelendiğinde, kredi çekim için % 2.24 – % 2.45 aralığında faiz verildiği görülmektedir. Bu faizlerin bu aralıkta olması kişilerin kredi notuna ve ödeme güçlüğüne göre faiz oranı belirliyor olması anlamına gelmektedir. Ayrıca dönem dönem yapılan kampanyalar dahilinde de en alt Enpara faiz oranları işlenmektedir.

Bu faiz oranları çoğu şubesi olan bankaya kıyasla 2019 yılı günümüz şartlarında incelendiği takdirde oldukça makuldür. Ayrıca kredi risk raporuna göre belirlenen Enpara faiz oranları olabildiğince minimum düzeyden işleme tabi tutulmaktadır.

Enpara Faiz Hesaplama

% 2.24 – % 2.45 faiz aralığının en orta hali olan ve şuan da kampanyasını o faiz oranı ile işletmesinden kaynaklı olarak % 2. 36 faiz ile 10.000 TL. değerinde ihtiyaç kredisinin Enpara faiz hesaplama işlemi yapıldığında 36 ay vade ile toplam 16.000 TL ödeme yapılması hesaplanmaktadır. Banka komisyonu, teminat ve kefil istenmediği göz önünde bulundurulduğu takdirde günümüz faiz oranlarına göre oldukça makul ve her ay aynı olan ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bu halde 36 ay vadeli aylık taksit sayısı da 446 TL olmaktadır. yeni yapılan düzenlemeye göre 2019 yılından itibaren kredi çekme ve ödeme kolaylığı sağlanması açısından Enpara faiz hesaplama işlemlerine de kolaylık gelmiştir. 60 aya kadar vade hesaplaması ile oldukça pratik şekilde ve uygun ücretlere Enpara faiz hesaplama işlemleri ortaya çıkmıştır.

Enpara İletişim

Enpara iletişim ile müşterilerin her türlü soru ve sorunlarına çözüm bulunmaktadır. 7/ 24 hizmette olan Enpara İletişim numarası 0850 222 3663 ile dilediğiniz her an ve her yerde enpara yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Bu iletişim numarası Enpara kart başvurusunda bulunulduğunda adresinize ulaşmak ve randevu almak için aranacağınız telefon numarasını da oluşturmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınızın çözülmesi için ulaşmak istediğinizde de gene aynı telefon numarasını kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda iletişim numarasında yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle irtibata geçtiğinizde size sıra numaranız ve bekleme süreniz söylenir. Bu süre zarfında beklemek istemezseniz, talebiniz doğrultusunda sizin müsait olacağınız bir zaman diliminde aynı numaradan Enpara personelleri tarafından siz aranmış olursunuz.

Enpara Dolandırıcılığına Dikkat

Enpara.com dijital bir bankacılık olmasından dolayı sürekli olarak dolandırıcıların hedefinde olmaktadır. Enpara dolandırıcılığına dikkat başlığı altında Enpara dolandırıcılığını incelediğimizde, evlere gelen ve sözde Enpara kartı getiren yetkililerden şikayet oluştuğunu görmekteyiz. Bunun önüne geçebilmek için iki şeyin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Birincisi, Enpara hesap başvurusu yapıldığında sizin iletişim numaranızı arayacak telefon numarası 0850 222 3663’ tür. Sizi bunun dışında bir telefon numarasından arayıp Enpara yetkilileri ile görüştüğünüzü söylüyorlar ise muhtemelen dolandırılıyorsunuzdur. İkinci olarak da Enpara yetkilileri kart getirmek için evinize ya da iş yerinize geldiği zaman sizden asla ücret talep etmemektedir. Dolandırıcılar genellikle Enpara kartı basarak sizlere getirmekte ve bunun karşılığında hesap açma ücreti talep etmektedirler. Enpara, QNB Finansbank bünyesinde gelişen bir dijital bankacılık işlemidir. Dijital bankacılığın güzel yanı da bu tarz, hesap açma, kredi açma, kredi kartı çıkarma, EFT, havale işlemlerinde ücret talep etmiyor olmasıdır. Bu nedenle Enpara müşterilerin dijital bankacılık hakkında fikir sahibi olması gerekmekte ve Enpara dolandırıcılığına dikkat etmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Berkay

  İyi günler gerçekten aradığım herşeyi yazmışsınız saolun

  • Uğur Aydın

   Sayın okurum Berkay Bey siz değerli okurlarımızdan bu tarz yorumlar almak bizi çok mutlu ediyor. Elimizden geldiği kadar Enpara kredi nedir nasıl açılır enpara kredi hesaplama ve en para müşteri hizmetleri hakkında okurlarımızı bilgilendirmek istedik. Ayrıca sitemizi takip ettiğiniz için bizler teşekkür ederiz.

 2. manicure breda

  Enpara.com finansbank ile alakası nedir. Bu banka ile herhangi bağlantısı var mı yoksa bütün bankalardan en para ile ilgili işlemlerimi yapabilirmiyim

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Enpa.com QNB finansbank bünyesinde kurulan şubesiz bankacılık modelidir. Haberimizin detayları içinde bu soruların cevaplarını çok daha fazla bulabilirsiniz. Ayrıca Enpara.com ile alakalı yeni yapmış olduğumuz haberimizi bir iki gün içinde sitemizde bulabilirsiniz.

 3. Arif TÜRKYILMAZ

  Bütün Kredi kartları ve banka kartları için aidat yok diyorlar fakat sonradan yine bir şekilde alıyorlar. Şimdi Enpara kredi kart alsam hiç bir şekilde kart aidatı olmayacak mı.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Arif bey Enpara.com kredi kartı ve banka kartı olan hiç kimse hiçbir şekilde kart aidatı ve kredi kartı aidatı ödemezler. Ayrıca Aidatsız kredi kartı için en çok tercih edilen kredi kartı enpara.com kredi kartı olmaktadır.

 4. Ceylan SOLMAZ

  enpara kredi için başvuru yaparsam onay alma süresi ne kadar olur aynı günde hesabıma aktara bilirler mi?

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Ceylan Hanım Enpara.kredi başvurusunda bulunursam ne zaman başvurum onaylanır ve hesabınıza aktarılır sorunuzun cevabı şu şekilde olmaktadır. Enpara.kredi başvurunuz onay aldığı taktirde aynı gün içinde hesabınıza yatırılmaktadır.

 5. Mine YEŞİL

  Bazı zamanlar sürekli 444 lü ve 0212’li bir numara enpa.com dan arıyoruz diyerek sorular sormak istiyor ne yapmalıyım.

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Mine Hanım Enpara.com müşteri Hizmetleri numarası 0850 222 36 63 olmaktadır. Enpara.com 444’lü ve 0212’li numara kullanmamaktadır. Bu tarz aramalarda Enpara.com dolandırıcılığına dikkat edin ve Enpara.com müşteri hizmetleri numarası dışında sizleri arayanları Polise ihbar ediniz.

 6. Servet ALTUNAY

  Kredi notum düşüktü biraz yükselmiş. e Devletten sorgulaarak öğrendim tam 1000 puan olmuş. Bu kredi puanım ile enpara. kredi başvurusunda bulunursam onaylanır mı?

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Servet Bey kredi notunuz 1000 olduğuna göre enpara. kredi başvurunuz onaylanacaktır. Tabi bu enpara. kredi için başvuru yapacağınız miktar da çok önemli. Miktar yüksek değilse mutlaka onaylanacaktır.