«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Finansbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Finansbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

kredikarti-

QNB Finans Bank Kredi Kartı Blokesi Kaldırılır Mı?

Değerli okuyucularımız bugün sizler için finansbank kredi kartı bloke kaldırma işlemleri ve yöntemlerini araştırarak sitemizde yayımlayarak siz değerli okuyucularımız bilgisine sunmak istedik. Değerli okuyucularımız son zamanlarda kredi kartı bloke işlemlerinde artışlar yaşanmaktadır. Önceleri kayıp ve çalıntı gibi durumlarda karşımıza çok çıkan bloke işlemleri şimdilerde en son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik krizlerden kaynaklı işsiz oranlarının artması sonucunda borç ödememe gibi sorunlarda yaşanan kredi kartı bloke işlemleri daha çok karşımıza çıkmaya başlamıştır. Şimdi bloke çeşitleri ve bloke kaldırma işlemlerini açıklayalım.

Kredi Kartı Bloke Kaldırma ve Çeşitleri 2019

Bir üst yazımızda da açıkladığımız üzere çalıntı ve kayıp yönlü kredi kartı blokesi ile borç ödememe yönlü uygulanan kredi kartı bloke işlemleridir. Aslında bir çok daha sebep vardır fakat genellikle bu sorunlar karşımıza çıkmaktadır. Kayıp veya çalıntı gibi durumlarda bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız durumunda banka güvenlik için kredi kartına bloke koyacaktır ve bu işlem kesinlikle kredi notuna yansımayacaktır. Fakat kayıp olan kredi kartınızı buldunuz ve yeniden kullanmak için bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız doğrultusunda bloke edilen kredi kartınız en geç 24 saat içinde blokesi kaldırılacak olup bankanız tarafından sizlere bilgi verilecektir.

Borç Ödememe Sorunundan Kaynaklı Bloke Edilen Kredi Kartı

Bu husus bankalar tarafından günleri değişerek uygulanmaktadır. Bazı bankalar 30 günde bazı bankalarda 90 günde ödenmeyen kredi kartına bloke uygular. QNB Finansbank 90 gün ödenmediği takdirde kredi kartına bloke koymaktadır. Bu sorun başınıza gelirde bu nedenden kaynaklı kredi notunuz düşürülecektir. Kredi Kartınıza QNB finansbank bloke koymuş ise eğer blokenin kaldırılması için mutlak suretle kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz gerekecektir. Aksi takdirde bloke kaldırılmaz. Fakat borcunuzun tamamını ödediğiniz takdirde en geç 24 saat içinde QNB Finansbank kredi kartınızdaki blokeyi en geç 24 saat içinde kaldıracaktır. Fakat bezen güncelleme sorunları yaşana bildiği için eğer kredi kartınızdaki bloke kaldırılmamış ise eğer QNB Finansbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir. Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın bütün borcunu ödediğinizi bildirdiğiniz takdirde ise kredi kartı blokesi en geç bir saat içinde kaldırılacak ve bankanız tarafından sizin tarafınıza konu hakkında gerekli bilgiler verilecektir. Değerli okuyucularımız söz konusu olan QNB Finansbank kredi kartı bloke işlemleri hakkında aklınıza takılan soruları haberimiz en alt kısmında mevcut olan yorum bölümünden bizlere ulaşa bilir ve aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz…

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *