«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Halk Bank EFT Ücretleri ve Saatleri

Halk Bank EFT Ücretleri ve Saatleri

Halkbank EFT

HalkBank EFT Ücretleri ve Saatleri 2020

Halkbank eft ücretleri, Halkbank eft saatleri, halkbank eft iptal etme ve Halkbank eft sorgulama ile ilgili bütün detaylar haberin devamında bulunmaktadır.

Halkbank Türkiye’ de en çok kullanılan bankalar arasında yer almaktadır. Bu sayede de Halkbank EFT işlemleri yapmak isteyen müşterilerin sayısı da bir hayli fazladır. Devlete ait kurumlar başta olmak üzere çoğu özel sektör maaş hesabı olarak Halkbank ayrıcalıklarını keşfetmektedir. Halkbank kullanımının yaygın olması finansal işlemlerin yapılma olanaklarını artırmaktadır. Halkbank finansal işlemleri içerisinde en büyük yeri ve zamanı kaplayan durum ise Halkbank EFT işlemleridir. Bu işlemler sayesinde kullanıcılar kendi hesaplarından başka banka hesaplarına para aktarma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Banka işlemleri başka bankalar ile para transferi ise bu durum EFT olarak adlandırılmaktadır. Halkbank şubesine giderek EFT yapmak hem zaman hem de emek gerektiren bir durumdur. Ayrıca şubeden yapılan EFT ücretleri de bir hayli fazla olmaktadır. Bu nedenle Halkbank müşterileri Halkbank EFT yaparken internet bankacılığı ve mobil bankacılığı tercih etmektedir. Ücret konusunda daha az masraf tutarı ile hiçbir şekilde sıra beklemeye gerek kalmadan internet şubesi ya da mobil şube kullanılarak Halkbank EFT işlemleri yapılabilmektedir. Sizler de bu işlemleri gerçekleştirmek istiyor ve nasıl yapacağınıza dair soru işaretleri yaşıyorsanız yazımızın ilgili konu başlıklarına göz atabilirsiniz.

Halkbank EFT Ücretleri 2020

Halkbank EFT Ücretleri şube içerisinden yapıldığı takdirde erken EFT ve geç EFT işlemi olarak farklı fiyat aralığına tabi tutulmaktadır. Halkbank geç EFT işlemi şube içerisinde yapılan 16.00 dan sonra gerçekleşecek olan EFT işlemlerini kapsamaktadır. Şubeden yapılan erken EFT kesinti aralığı 60 TL ile 480 TL olarak belirlenmiştir. Halkbank şubeden yapılan geç EFT işlemleri 74 TL ile 530 TL olarak belirlenmiştir. Halkbank internet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT ücret kesintisi 4,29 TL olarak belirlenmiştir. Halkbank telefon bankacılığından yapılan EFT ücretleri 6, 19 TL olarak belirlenmiştir.

Halkbank düzenli EFT işlemleri için ücret kesintisi ise 2, 86 TL olarak sabitlenmiştir. Bu kesintilerde BSMW masrafları dahil edilmiştir.

Halkbank EFT Saatleri 2020

Halkbank EFT saatleri 7/24 tür. Kişiler istedikleri zaman internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığından EFT işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Yalnız EFT işlemlerinin diğer hesaba transfer olma zaman aralığı banka mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Yani siz dilediğiniz zaman EFT yapabilirsiniz ama paranız 09.00 -17.15 saatleri arasında ve iş gününde transfer işlemine tabi olur. Özel günlere bağlı olarak tatil günlerinde hesaba transfer işlemleri bir sonraki iş gününe sarmaktadır. Fakat mesai saati içinde yapılan transferler maksimum yarım saat içerisinde hesaba yansıtılmaktadır.

Halkbank EFT Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterileri için Halkbank EFT Nasıl Yapılır? konusunda detaylı içerikleri hazırladık. Bu sayede yanlış EFT yapma olanaklarından da kurtulmuş olmaktayız. EFT konusunda detaylı bilgi için sizler de en kısa sürede yazımızdan faydalanarak Halkbank’ a ait olan EFT gibi para transferlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü her bankanın EFT işlemleri kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Her bankanın kendine özel EFT kuralı bulunmaktadır. Bu nedenle bankalar arası EFT işlemleri ayrılık gösterdiği için sizler de Halkbank müşterisi iseniz, Halkbank EFT Nasıl Yapılır? konu içeriği hakkında yazılan yazımızdan faydalanarak Halkbank için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halk Bankası hem Türkiye içerisinde hem de dünya genelinde birçok alanda şubesi bulunan bir bankadır. Bu nedenle sizler de Halkbank EFT yaparak hem yurt içinde hem de yurt dışında kendinizin, sevdiklerinizin parasız kalmasını önleyebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde yapılacak her EFT maksimum yarım saat içerisinde hesaba geçtiği için yurt dışında da oldukça fazla kullanılan bir banka olarak Halkbank karşımıza çıkmaktadır. Halkbank cep bankacılığı, online şube, telefon bankacılığı ve direkt olarak şubeden EFT yapmak yolu ile başka bankalarda bulunan hesaplara para aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Halkbank EFT yapmak için bu yöntemlerden hangisini belirleyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Sonrasında birkaç adımda EFT işleminizi hızlı ve bir o kadar da pratik şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Halkbank EFT ile şubeden para gönderme işlemi yapmak için size en yakın olan Halkbank şubesine gidebilirsiniz. Bunun için illa ki hesabınızı açtığınız şube olması gerekmemektedir. Başka ilde başka ülkede siz neredeyseniz size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeden banko işlemlerini seçerek bankoda bulunan bankacılara sıranız geldiği zaman yatırmak istediğiniz hesabın IBAN nosu verip, yatırmak istediğiniz tutarı da ilettiğinizde şubeden para transferi işlemi gerçekleştirilmektedir. Çoğu bankada şubeden EFT yapmak oldukça pahalı bir işlemdir. Bu nedenle şube yerine diğer alternatiflere de yönelebilmeniz mümkündür.

Halkbank EFT ile telefon bankacılığı para gönderme işlemi yapmak istediğinizde, müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmeler her zaman kayıt altına alınır. Sizin yapacağınız EFT işlemleri de kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede sizler müşteri hizmetleri Halkbank numarasını aradıktan sonra sizi yönlendirmeleri sonucu Para Transferi – farklı bankaya para transferi – EFT işlemleri gibi adımları telefonun tuşlarına basarak geçmelisiniz. Ardından sizden IBAN no su istenecektir. Bu IBAN numarasını da telefon tuşları ile girerek yatırmak istediğiniz tutarı da belirtmeniz gerekmektedir. Onaylamanız sonucunda hesabınızda göndereceğiniz miktar kadar para bulunuyor ise, hesabınızdan çekilerek göndermek istediğiniz bankanın hesabına iletilecektir. Bu işlem diğer EFT işlemlerinden farksızdır. Ancak şubeden EFT yapmak kadar olmasa da bu işlemin de yüksek bir maliyeti bulunmaktadır. Bu nedenle hem şubeden EFT işlemleri hem de telefon bankacılığı EFT işlemleri çok nadir yapılan işlemler arasına girmektedir. Halkbank EFT yapmanın en hızlı ve etkili işlem statüleri hem mobil bankacılık hem de internet bankacılığı işlemleri olmaktadır.

Mobil bankacılık EFT ile Halkbank uygulamasını telefon ya da tabletinize indirerek hesap numarası veya TC numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Şifre olarak mobil bankacılığa özel şifre almanıza gerek yoktur. İnternet bankacılığı için bir kez almış olduğunuz şifreniz ile mobil bankacılığa da giriş yapabilirsiniz. Ardından ana menüde bulunan Transferler menüsüne gelerek buradan EFT bölümünü seçmeniz gerekmektedir. Burada göndermek istediğiniz tutarı ve IBAN numarasını belirleyerek onaylamanız durumunda hızlı şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıyor iseniz,  TC kimlik numaranız ve şifreniz ile Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak Transferler, EFT işlemlerini sırası ile seçtiğiniz zaman karşınıza çıkan sayfada IBAN numarası ve yatırmak istediğiniz tutarı girerek 7/24 zamansız oarak EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 

Halkbank EFT Sorgulama

Halbank EFT Sorgulama işlemleri internet bankacılığından ve mobil bankacılık işlemlerinden yapılmaktadır. Siz EFT yaptığınız zaman sizlere ekranda EFT işleminin sonunda bir referans numarası verilmektedir. Bu EFT referans numarası ile Halkbank EFT işlemlerinizi gene aynı yerden sorgulatabilirsiniz. Genellikle geç iletilen EFT işlemlerinde sorgulama yapılmaktadır.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Halkbank EFT işlemleri mesai saati içerisinde gerçekleştirildiği zaman anında diğer hesaba geçmektedir. Yaşanan bir aksaklık sonucunda maksimum yarım saat sürede geçmektedir. Eğer mesai saati dışında bir zaman aralığında EFT işlemlerini gerçekleştiriyor iseniz, ertesi ilk iş gününün mesai saatinde karşı tarafın hesabına geçmektedir.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

EFT yanlış hesaba gitmesi IBAN numarası ile oldukça zordur. Çünkü siz EFT talimatı verdiğiniz IBAN numarasını yazdığınız zaman bu hesaba dair diğer bilgiler de ekranınıza gelmektedir. Fakat banka hesap numarası ile yapılan EFT işlemlerinde yanlış hesaba gitme durumu yaşanmasa da yanlış giriş yapmaktan EFT işlemleri askıya alınabilmektedir. Bunun için de Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak EFT işlerinizi işleme koyabilir ya da kendi hesabınıza tutarın iadesini isteyebilirsiniz.

Sayın okurlarımız sizlerin bilgilerine sunmak amacı ile bugünkü haberimizde Halk bank eft saatleri ve ücretleri, Halkbank EFT sorgulama, ATM’den EFT nasıl yapılır, Halkbank internet bankacılığı üzerinden EFT nasıl yapılır gibi Halk Bank EFT ile ilgili bir çok önemli ve bilmeniz gereken hususları paylaştık. Sizlerde söz konusu olan haberimiz hakkında yani Halkbank EFT saatleri,Halkbank EFT iptali, Halkbank EFT ücretleri ve diğer EFT işlemleri hakkında aklınıza takılan sorularınızı sizlerin bilgilerine sunmak için yayımlamış olduğumuz haberimizin en alt köşesinde yer alan cevap ve yorum bölümünden bizlere EFT ile bütün banka ve bankacılık işlemleri hakkında sorularınızı sorabilirsiniz. Sitemiz üzerinden bizlere sorduğunuz sorular en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır…

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Yücel Dalkılıç

  Halk Bankası EFT saatleri ile ilgili yazinizdan çok faydalandım gerekli tüm bilgileri buldum yazıda çok teşekkür ederim

  • Uğur Aydın

   Sayın Yücel Bey öncelikler sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Halk Bankası EFT İşlemleri hakkında okurlarımız için bütün bilgileri en güncel şekli ile paylaşarak en doğru bilgileri vermek istedik. Tekrar teşekkür ediyoruz.