«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Kuveyt Türk EFT Ücretleri ve Saatleri 2020

Kuveyt Türk EFT Ücretleri ve Saatleri 2020

Kuveyt TÜRTK EFT

Kuveyt Türk Eft Ücretleri 2020

Kuveyt Türk Bankası şubeden gönderilen EFT ücretlerinde % 1 komisyon kesintisi uygulanmaktadır. Bu oran dilimine uygun olarak gönderilen tutara bağlı şekilde 45 TL ile 630 TL arasında EFT kesintisi değişiklik söz konusudur. ATM aracılığı ile yapılan EFT işlemleri için sabit 11 TL kesinti uygulanmaktadır. Orana göre değil, sabit fiyat kapsamında bir kesinti hakimdir. Toplu EFT gönderimi için 4 TL sabit fiyat kesintisi uygulanmaktadır. Toplu EFT işlemi banka kartından ya da kredi kartından fark edilmeksizin aynı miktarda kesinti uygulanmaktadır. Mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı kullanılarak EFT yapıldığı zaman sabit fiyat 11 TL üzerinden kesinti yapılmaktadır. BSMW dahil olan kesinti fiyatlandırılması bu şekildedir.

Kuveyt Türk EFT Saatleri 2020

Kuveyt Türk Bankası EFT Saatleri 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilmektedir. Yani bankanın mesai saatleri içerisinde ve mesai günlerinde yapılabilmektedir. Yapılan EFT işlemleri eğer tatil günlerine rastlıyor ise ertesi iş gününde hesaba geçiş yapmaktadır. Bununla birlikte Kuveyt Türk’ te erken EFT ve geç EFT kavramları bulunmaktadır. saat 16.00’ a kadar olan EFT işlemleri erken EFT; 16.00’ dan sonra olan EFT işlemleri de geç EFT olarak tanımlanmaktadır.

Kuveyt Türk Eft Sorgulama 2020

Kuveyt Türk Bankası EFT sorgulama ile sizler de internet bankacılığı, ATM, mobil bankacılık ve çağrı merkezleri yolu ile EFT işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Yapılan EFT işlemleri ile ilgili bir problem olması durumunda da bu kanallar aracılığı ile takipte bulunduğunuzda transferinizin her aşamasını görebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankasından EFT Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası müşterileri yaygın olarak Kuveyt Türk Bankası EFT Nasıl Yapılır? konusunda sık sık arama yapmaktadır. Bu nedenle de bizler Kuveyt Türk müşterilerine yardımcı olmak adına Kuveyt Türk EFT başlığı altında yazımızı hazırladık. Bu sayede Kuveyt Türk müşterileri kolaylıkla yazımızdaki talimatlar doğrultusunda EFT yapma işlemini öğrenebilir. Aynı zamanda EFT saatleri ve EFT ücretleri hakkında da en güncel bilgileri edinebilmektedir. Sizler de Kuveyt Türk bankasına yeni müşteri olduysanız ya da EFT işlemi yapmasını bilmiyorsanız yazımızı takip etmenizi öneririz.

Kuveyt Türk EFT işlemleri dört faklı metot ile yapılmaktadır. Bunlardan ilki şube aracılığı ile EFT işlemi yapmaktır. Size en yakın şubeye giderek EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci işlem olarak internet bankacılığı yolu ile Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini aradığınızda EFT işlemi yapmak için çağrı merkezi tarafından yönlendirilirsiniz. Bu adımları takip ettiğinizde EFT işleminiz gerçekleşir.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık yolu ile EFT işlemlerini gerçekleştirdiğiniz zaman ikisine de aynı şifre ile giriş yapmak mümkündür. İki uygulama da aynı şekilde çalışmaktadır. Para transferleri bölümünü seçerek havale işlemlerinin altında bulunan EFT işlemlerini seçtiğiniz zaman karşınıza IBAN numarası ya da müşteri numarası çıkacaktır. Elinizdeki bilgilere göre EFT işlemlerini yapabilirsiniz. Görüldüğü gibi Kuveyt Türk EFT işlemleri oldukça basit bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de kendi yönteminizi belirleyebilir ve bu kanal aracılığı ile düzenli EFT gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Kuveyt Türk ile yapılan EFT işlemleri karşı tarafa anında yansıtılmaktadır. 5 dakika içerisinde gönderim söz konusudur. Bazı dönemlerde özellikle tatil günlerinden bir gün önce ya da özel günlerde bankalar arasında yoğunluk yaşanabilmektedir. Bu yoğunluk trafiğine takılan EFT işlemleri maksimum yarım saat içerisinde yerine ulaşmaktadır.

Kuveyt Türk EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

Bazı durumlarda yarım saat geçse de EFT işlemi yapılmaz. EFT sorgulama bölümünden baktığınız zaman EFT işleminin yanlış hesaba yönlendirildiğini görebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey Kuveyt Türk bankacı müşteri hizmetlerine ulaşım sağlamaktır. Bu sayede banka personelleri hem yanlış EFT işlemini hem de askıya alınan hesap işlemlerini kısa süre içerisinde düzeltecek ve EFT ücretini tarafınıza ileteceklerdir.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. ONUR ÖZÇELİK

  İyi günler biliyorsumuz ki kurban bayramı yaklaşıyor ola ki bayramın ilk günü eft yapmak isticez o zaman nasıl olacak kuveytürkten eft işlemini gerçekleştirme durumumuz var mı?

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Onur bey Kuvyet Türk EFT işlemi yapmak istediğinizi anlıyorum. Bayram gününe denk gelirse yine EFT yapabilirsiniz. Fakat kuvyt Türk EFT işleminiz Bankanın Tatil bitiminde yani ilk mesai saatinde gerçekleşecektir.

 2. SELİN BALCI

  iyi günler geç olan yani saat 16.00 dan sonraki kuveytürk eft işlemlerinden herhangi bir ücret alınıyor mu,alınıyorsa illa ki 16.00 den önce ve haftasonu mu eft olmuyor değil mi

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Selin hanım bütün bankaların EFT ücretleri ve EFT saatleri mevcut olmaktadır. Kuveyt TÜRK Bankası da EFT saatleri dışında ücret almaktadır.

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz EFT ücretleri Kuveyt Türk EFT işlem ücretinde olduğu gibi bütün bankalarda da olmaktadır. Ayrıca Kuveyt Türk EFT saatleri içinde banka müşterileri bulundurdukları hesaplara göre ücretsiz EFT yapabilir. Ama EFT saatleri dışında ücret alınacaktır.

 3. Yücel Dalkılıç

  Kuveyt Türk eft saatleri ile ilgili yazinizdan çok faydalandım gerekli tüm bilgileri buldum yazıda çok teşekkür ederim