«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. T.C. Ziraat Bankası Altın Hesabı Açmak 2019

T.C. Ziraat Bankası Altın Hesabı Açmak 2019

ziraat-bankasi-altin-hesabi

T.C. Ziraat Bankası Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma

Değerli okuyucularımız günümüz yatırım araçlarında özellikle orta ve kısa vadelerde en iyi yatırım aracı olarak bilinen altın artık bankalar tarafından da farklı pozisyonlarda değerlendirmeniz ve yatırımların artması ve birikimlerin değerlendirilmesi açısından bankalar vasıtası ile de daha farklı yatırım yönleri açılarak değerlendirilmektedir. Ülkemizin en köklü Bankası olana Ziraat Bankası’da müşterilerine bu hususta büyük imkan ve olanaklar sağlayarak müşterilerinin birikimlerini değerlendirmeleri ayrıca yapmış oldukları birikimlerinin üzerine daha çok katkı yaparak kazanmaları açısından iyi imkanlar sergileyen Bankaların başında gelirken başka bir önemli faktör ise günümüz koşullarında hırsızlık olaylarının artmasına karşın birikimlerinizi sıfır risk olarak koruma altına alarak sizlere kazançlar sağlamaktadır. Sizlerde T.C. Ziraat Bankasının müşterilerine sağlamış olduğu vadeli ve vadesiz olan altın mevduat hesabından yararlana bilir kazancınıza kazanç katabilirsiniz. Bu imkan ve olanaklardan faydalanmanız için size en yakın ziraat bankası şubesine giderek vadeli ve vadesiz olmak üzere kendinize altın hesabı açtıra bilirsiniz. Ayrıca Bankadan açmış olduğunuz hesap dışında bankanızın internet bankacılığını da aktif hale getirmeniz ve kullanmanız gerekmektedir.

T.C. Ziraat Bankası Altın Hesabı Özellikleri

Değerli okuyucularımız Bankada biriken vadesiz veya vadeli olarak altın hesabı açmanız mümkündür. Bu hususta şu şekilde hareket edebilir biriken vadesiz altın hesabınızda paranızı altın mevduatında değerlendire bilir ayrıca belirlenen vadelerle altın birikimlerinizi gerçekleştire bileceksiniz. Açmış olduğunuz hesabınız da bulunacak altınlar 1000/1000 saflıkta altın olmaktadır. Buna istinaden hesabınız da bulunan altınları fiziki olacak şekilde alım satımı ve  teslimatı yapılmayacaktır. Bu hesaplarda işlem yapa bilmeniz için otomatik ödeme talimatı vererek bankanız ile belirlemiş olduğunuz belirli günlerde gram altını alımı yapa bilmenizde mümkün olacaktır. Ayrıca vadeli mevduat hesabınızda bulundurduğunuz altın bankanızın verdiği oranda faizde kazanacak ve birikimleriniz daha çok fazla değer kazanacaktır.

 

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Selim

  Merhaba Ziraat bankasından altın hesabı açmak istiyorum fakat banka üzerinde daha önce herhangi bir hesabım bulunmuyor. Altın hesabı açmak için hangi işlemleri yapmam gerekiyor .

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Selim bey altın hesabını başka bir hesap açmanıza gerek kalmadan açabilirsiniz. Fakat Ziraat bankası altın hesabının avantajlarından yararlanmak çok daha önemlidir. Ziraat bankasından internet bankacılığı hesabı açarak altın hesabı avantajı olan gün içinde gram altın alımı ve satımı yaparak kazancınızı artıra bilir ve bu avantajları kullanmış olursunuz.