«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. TEB Kart Şifresi Alma

TEB Kart Şifresi Alma

tşif

TEB Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

TEB Bankası şifrenizi alırken gerekli önlemleri almalısınız. Öncelikle TEB Banka kart şifreniz kişiye özgüdür. Banka kart şifrenizi veya banka sistemleri tarafından gönderilen geçici şifreleri kimse ile paylaşmamaya özen göstermelisiniz. İkinci olarak ise TEB banka kartı veya kredi kartı şifrenizi belirlerken kişisel bilgisi olmamasına dikkat etmelisiniz. Örneğin doğduğunuz tarih ve T.C. kimlik numaranızın birbiri ardına gelen 4 hanesi olmamasına dikkat etmelisiniz. Kişisel bilgileriniz dışında rakamlardan ardışık bir şekilde gelmemesine de dikkat etmelisiniz. TEB Bankası kart şifrenizi böyle belirleyebilirsiniz. Peki kart şifresini nasıl belirleyeceğinizi bilmiyorsanız yazımızdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

TEB Banka Kartı Şifre Alma SMS

TEB Banka kartı şifre alma işleminizi SMS yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Banka kartınızın ilk 4 hanesi, annenizin kızlık soyadının ilk 2 harfi ve büyük harflerle şifre yazarak TEB Bankası kartı şifrenizi alabilirsiniz. Yazdığınız bu mesajı 4663’ e yollamalısınız. Mesajınızı gönderdikten sonra 1 dakika dolmadan geçici banka kartı şifrenizi alabilirsiniz.

TEB Bankamatik Kart Şifre Oluşturma

TEB Bankamatik kart şifrenizi TEB ATM’ lerinden oluşturabilirsiniz. İlk önce size en yakın TEB ATM’ lerine gitmelisiniz. Ardında kart şifrenizi oluşturabilmek için kartınızı kart girişi tarafından sokmalısınız. TEB ATM’ si ekranında ‘Şifre Değiştirme’ menüsünden kart şifrenizi veya yeni kart şifrenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

TEB Cepten Şifre Alma

TEB Bankası şubelerine gitmeden ve SMS yardımı dışında cepten şifrenizi alabilirsiniz. TEB Bankası cepten şifre alabilmek için cep şubesini kullanmalısınız. TEB cep şubesini ‘CEPTETEB’ adıyla AppStore ve Google Play Store’ dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra kolay ara yüzü sayesinde bir iki dakika içerisinde kart şifrenizi alabilirsiniz. Kart şifrenizi alabilmek için ilk önce ‘Güvenlik Ayarları’ na girmelisiniz. Güvenlik ayarları sayfasından sadece banka kartı şifrenizi değil ayrıca telefon ve internet bankacılık şifrenizi de alabilirsiniz. Şifre almak için CEPTETEB uygulamasını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

TEB Bankası Anında Şifre Alma

TEB Bankası anında şifrenizi bankanın resmî web adresinden alabilirsiniz. Bunun için ilk önce TEB Bankası resmî web adresine giriş yapmalısınız. Ardından anında şifre alabilmek için bireysel giriş yapmalısınız. TEB Bankası bireysel girişinizi T.C. kimlik numaranız ve TEB internet bankacılığı şifresi ile yapabilirsiniz. TEB Bankası internet bankacılık şifreniz yoksa anında şifrenizi alamazsınız.

İnternet bankacılık şifrenizi TEB Bankası çağrı merkezinden ve web adresi üzerinden alabilirsiniz. Siteye sağlıklı bir giriş yaptıktan sonra sırasıyla ‘TEB Banka Kart, Şifre, Anında Şifre’ seçeneklerini seçmelisiniz. TEB Bankası açılan yeni sayfanızdaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Anında şifrenizi TEB kart bilgilerinizi girerek ve SMS doğrulaması yaparak hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Sistem tarafından onaylandıktan sonra ‘Anında Şifre’ niz ile işlem yapabilirsiniz. TEB anında şifrenizi 3 ay içerisinde değiştirmelisiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *