«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

bolkeeeee

Akbank Kredi Kartı Neden Bloke Olur

Değerli okuyucularımız akbank kredi kartının bloke olmasının en önemli esas sebebi başlıca iki çeşit olmaktadır. Bunları açıklayacak olursak ilk olarak borç ödenmemesi sonucunda oluşan gelişmelerden dolayı oluşan kredi kartı bloke olma işlemidir. İkincisi ise örnek verecek olur isek çalıntı , bir yerde unutma ve kayıp gibi durumlarda banka tarafından güvenlik amacı ile kredi kartına konulan bloke işlemidir. Şimdi kredi kartı bloke nasıl kaldırılır sizlere bunları detaylı bir şekilde açıklayalım.

Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Değerli okuyucularımız akbank kredi kartına konulan blokenin kaldırılması için bazı detaylar olmaktadır. Öncelikle çalıntı ve kayıp gibi durumlarda nasıl olur bu işlemi açıklayalım. Örneğin kredi kartınızı bir yerde unuttunuz veya kayıp ettiniz bankanızı aradığınızda bankanız kredi kartına bloke koyacaktır. Bu işlem güvenlik amaçlı uygulanan bir işlemdir. Fakat kartınızı yeniden buldunuz ve bankanızı aradınız o zaman bankanız kredi kartına güvenlik amaçlı koyduğu blokeyi en geç 24 saat süre zarfı içinde kaldıracak ve bankanız tarafından sizin tarafınıza bilgi verilecektir. Diğeri ise kredi kartı borcunu ödememekten kaynaklanan bloke uygulama işlemidir. Eğer kredi kartınızın borcunu ödememiş iseniz ve bu süre 30 ila 90 günü aşmış ise eğer bankanız kredi kartınıza bloke koyacaktır. Bazı bankalarda kredi kartı bloke işlemi konulması 30 gün olurken bazı bankalarda bu işlem 90 günü bulmaktadır. Akbank kredi kartına ise hiç bir şekilde son ödeme tarine kadar ödeme yapılmaz ve bunun üzerinden 30 gün geçerse eğer akbank kredi kartına bloke koyacaktır.

Bu bloke işlemini kaldırmanız için ise tek yapmanız gereken işlem kesinlikle ve mutlak suretle bloke konulan kredi kartının bütün borcunun tamamının ödenmesi ile kaldırılacaktır. Borcunuzun tamamını ödediğiniz takdirde en geç 24 saat içerisinde kredi kartı blokesi kaldırılacak ve bankanız tarafından sizin tarafınıza bilgi verilecektir. Bazen güncelleme yapılmamış ve kredi kartındaki bloke kaldırılmamış olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşır iseniz o zaman yapmanız gereken tek şey bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız ve borcunuzun tamamını ödediğinizi belirtmeniz ile kredi kartını kullanmaya devam etmek istediğinizi bildirmeniz sonucunda kredi kartı bloke uygulaması en geç bir saat içinde kaldırılacak ve bankanız tarafından sizin tarafınıza bilgi verilecektir.

Kredi Kartına Bloke Konulması Kredi Notunu Nasıl Etkiler?

Değerli okuyucularımız bir üst yazımızda da belirttiğimiz üzere kayıp ve çalıntı gibi durumlarında akbank kredi kartı bloke uygulaması kredi notunuzu düşürmeyecektir. Bu işlem bütün bankalar tarafından da aynı şekilde uygulanmaktadır. Fakat borç ödememe gibi durumlarında kredi kartınız bloke olmuş ise eğer o zaman kredi notunuz düşecektir. Fakat blokesini kaldırdığınız kredi kartınızın bundan sonraki ödemelerini geciktirmeden çok düzenli yaptığınız takdirde yeniden kredi notunuz yükselecektir. Ayrıca bloke işleminden sonra düşürülen kredi kartı limitiniz ile nakit avans limitiniz yeniden yükselecek yine bankanız tarafından yapılan işlemlerin bütün bilgileri size verilecek ve sizin bilgileriniz ile onayınıza göre işlem yapılacaktır.

Değerli okuyucularımız sizlerinde bildiği üzere ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz nedeni ile bir çok firma kapanmış ve bir çok fabrika ve atölyeler küçülme yoluna giderek işçi çıkarmışlardır. İşte bu yaşanan olumsuzluklar nedeni ile ülke genelinde işsiz sayısı artış göstermiş ve işsiz kalan bir çok vatandaşımız da kredi kartı borcunun ödeyemedikleri için kredi kartları bloke edilmiştir. Değerli okuyucularımız bu haberimiz hakkında bizlere sormak istediğiniz ve aklınıza takılan sorular olur ise eğer haberimizin en alt bölümünde bulunan yorum bölümünde bizlere ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *