«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Deniz Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Deniz Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Denizbank-Bloke-Kaldirma

Deniz Bank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Deniz bank kredi kartı bloke kaldırma işleminin nasıl yapıldığı ve kredi kartı bloke kaldıma işleminin süresi hakkında bilgiler içeren haberimizi sonuna kadar okuyarak söz konusu olan kredi kartı bloke kaldırma ve banka kartı bloke kaldırma işlemleri hakkında çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Kredi Kartı Neden BLOKE Olur?

Değerli okuyucularımız kredi kartı bloke edilmesi kullanıcı kişi ile alakalı olan bir husus olmaktadır. Kredi kartı bloke edilmesinin iki ana sebebi olmaktadır. Bunlardan birincisi kullanıcı kişinin kartını çaldırması, bir yerde unutması ve kayıp etmesi gibi durumlarda kart kullanıcısı tarafından bankanın aranarak bilgi verilmesi sonucunda banka güvenlik amacı ile kredi kartına bloke konulmaktadır. Bu hususun ikinci ana sebebi ise kredi kartı kullanıcısı tarafından gereğinden fazla harcama yapılması ve son edeme tarihinin 30 günden fazla gecikmesi ile hiçbir ödeme yapılmaması gibi durumlarda banka tarafından kredi kartına bloke konmasıdır.

Denizbank Kredi Kartı BLOKE Kaldırma

Açıkladığımız hususlarda en çok bloke olma durumu önceki yıllarda kayıp ve çalıntı nedeni ile yaşanırken şimdi bu işlemde borcun ödenmemesi durumlarından dolayı bloke işlemleri daha fazla olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz nedeni ile bir çok firmanın iflas bildirmesi bir çok firmanın konkordato vermesi bazı orta ölçekli ve küçük esnafların kepenk kapatmış olası ile bazı firmalarında küçülme yolunu seçerek işçi çıkarmaları nedeni ile işsiz sayısında artışlar yaşanmış ve bu yaşanan olumsuz gelişmelerden kaynaklı bir çok vatandaşımız kredi kartı borcunu ödeyemediği için kredi kartına bloke konmuş ve be sebeplerden dolayı bloke işlemlerinde çok yüksek oranlarda artışlar yaşanmıştır. Bazı bankalar borç ödememe durumunda 30 gün sonra KREDİ KARTI BLOKE KALDIRMA işlemini uygular iken bazı bankalar bugünü 90 güne kadar beklemektedir.

Deniz Bank Kredi Kartı BLOKE Kaldırma İşlemleri

Sayın okuyucularımız kredi kartınız çalıntı veya kayıp işleminden sonra bloke edilmiş ve sizlerde kartınızı yeniden bulmuş iseniz bloke kaldırması çok kolay olmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olmuş ve kredi kartınız bloke olmuş ise bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı bulduğunuzu ve kullanmaya devam etmek istediğinizi bildirmeniz dahilinde en geç 24 saat içerisinde açılacak ve bankanız tarafından sizlere bilgi verilecektir. Diğer bir husus ise borç ödememe durumundan kaynaklanan bloke olan işlemleri kaldırmanız için kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Bazı bankalar 30 günü aşınca bloke uygular iken bazı bankalar ise 90 gün süre zarfı içinde bloke koymaktadır. O yüzden bankanızdan bunun bilgisini almanızda fayda olacaktır. Borcunuzun tamamını ödemeniz dahilinde kredi kartınızdan bloke kaldırılacaktır. Bu işlem ise yine en geç 24 saat içinde gerçekleşecek ve banka tarafından sizin tarafınıza aranarak veya SMS yolu ile bilgi verilecektir. Bazen banka güncelleme yapmadığı için bloke kaldırılmamış olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşılarsınız yine bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak borcunuzun tamamını ödediğinizi bildirmeniz ve kredi kartınıza konan blokenin kaldırılmasını iletmeniz dahilinde en geç 1 saat içinde KREDİ KARTI BLOKE KALDIRMA işlemi gerçekleşmiş olacak ve yine bankanız tarafından sizin tarafınıza SMS yolu ile veya telefonla arayarak sizi bilgilendireceklerdir.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Değerli okuyucularımız asla kredi kartı borcunuzu 90 geçirmeyin. 90 günü aşan süre sonunda bankanız kredi kartınıza bloke koymakla yetinmeyecek ve hakkınızda yasal işlem başlatacaktır. Bu nedenlerden dolayı borcunuzu asgari oranda bile ödemeniz sizin yararınıza olacaktır. Artık bankalar kredi kartı ve kredi borcu yapılandırması yapmaktadır. Deniz Bank ise yapılandırma işlemlerinde en uygun bankalardan birsi olmaktadır. Bu şekilde sorunlar yaşarsanız eğer hakkınızda yasal işlemler başlatılmadan önce kredi borcunuzu yapılandırmak da sizin için daha iyi olacaktır.

KREDİ Kartı Blokesi Kredi Notunu Nasıl Etkiler

Değerli okuyucularımız kredi kartına konan bloke çalıntı ve kayıp durumundan kaynaklanmış ise bu durum kredi notunuzu kesinlikle olumsuz yönde etkilemeyecektir. Fakat borç ödememe gibi sorunlardan dolayı kredi kartı bloke edilmiş ise eğer o zaman kredi notunuzu düşürecek ve olumsuz yönde etkileyecektir. KREDİ KARTI BLOKE KALDIRMA işlemi yapıldıktan sonra kredi notunuz düştüğü için kredi notunuz yeniden yükselene kadar kartınızın limitinde ve nakit avans limitinde de düşüş olacaktır. Fakat bundan sonraki dönemlerde kredi kartınızın ödemelerini son ödeme tarihini geçirmeden nizami olarak öderseniz eğer en geç üç ay içinde kredi notunuz tekrar yavaş yavaş yükselecektir.

Değerli okuyucularımız kredi kartına bloke konulması kredi notunu nasıl etkiler, kredi kartı bloke işlemlerinde dikkat etmeniz gereken önemli hususlar, kredi kartı neden bloke edilir ve kredi kartı BLOKE Kaldırma işlemleri ile ilgili aklınıza takılan sorular olur ise eğer mutlaka haberimizin en alt bölümünde mevcut olan yorum ve soru bölümünden bizlere ulaşa bilir ve merak etmiş olduğunuz konular ve cevabını bulamadığınızı ve aklınıza takılan bütün soruları sorabilir ve sizler için gerekli olan bütün bilgilerin cevaplarını alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Cemal SEVECEN

  Denizbank kredi kartım bloke olmuştu. Bütün borcumu ödedim ve Denizbank müşteri hizmetleri numarasını aradım durum hakkında haber verdim. İki saat oldu fakat deniz bank kredi kartı blokesi henüz kaldırılmadı.

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Denizbank kredi kartı blokesi 24 saat içinde kaldırılacaktır. Bunun için Denizbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi vermişsiniz. Tekrar Denizbank müşteri hizmetlerini aramanıza gerek yoktur. Banka size ya SMS yolu ile bilgi verir yada Denizbank müşteri hizmetleri sizi arayarak bilgi verecektir.

 2. Servet ALTUNAY

  Deniz Bank kredi kartım kaybettim ve Deniz bank müşteri hizmetlerine haber verdim. Kredi kartım bloke olmuş. Fakat daha sonra kaybolan Deniz bank kredi kartımı buldum ve deniz bank kredi kartımdaki blokenin kaldırılması için deniz bank müşteri hizmetlerini aradım aradan tam 10 saat geçti ve kredi kartı blokesi hala kaldırılmadı. Yeniden Denizbank müşteri hizmetlerini aramam mı gerekir.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Servet bey denizbank kredi kartı bloke işleminin kalkması için Denizbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra 24 saat geçmesi gerekmektedir. Denizbank kredi kartı blokesinin kaldırılması için Denizbank müşteri hizmetlerini aramışsınız tekrar aramanıza gerek yoktur.

 3. Kadir YILDIZ

  Denizbank tarafından kredi kartım bloke edildi ödeme güçlüğü çekiyorum yani ödeyecek durumum yoktur. Ne yapmalıyım tavsiyeniz olursa çok sevinirim.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurum Kadir bey Denizbank kredi kartınız bloke edilmiş ve ödeyemeyecek durumda iseniz mutlaka bankanız ile görüşerek borcunuzu taksitlere böldürerek ödemelisiniz.

 4. ELİF

  Denizbank bloke kaldirma sayenizde öğrendim teşekkür ederim Uğur Bey güzel paylaşımlarınız icin

 5. MERYEM

  Denizbank bloke kaldirma işlemimdebloke kaldırma işlemini yapmamıştım çok şükür istediğim şekilde ulaşabildim bilgilere teşekkür ederim site gerçekten hem başarılı hemde güvenilir gönül rahatlığı öle ziyaret edebilir istediğiniz sorulaei güvenle sorabilirsiniz

 6. Yücel Dalkılıç

  Denizbank Kredi kartı bloke kaldırma yazınız çok faydalı oldu gerekli olan bilgilere ulsatim çok teşekkür ederim

 7. Cengiz

  Denizbank maaş müşterisiyim kart borcum takip borcum hepsini kapattım maaşim i deniz bankadan almiyorum karti da bloke var kaldirilmasi için aradim ama nedense acil adi artik tek care maaşim başka bankaya taşimak

  • Uğur Aydın

   Sayın Cengiz bey bloke edilen kartın borcun tamamı ödendikten sonra denizbank müşteri hizmetlerini aradıktan en geç 24 saat içinde kredi kartı blokesi kaldırılmaktadır. Eğer kaldırılmamış ise yeniden denizbank müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca maaşınızı başka bankaya taşıyacağınızı bildirmeniz bile eğer kredi kartında bir sıkıntı yoksa banka tarafından değerlendirmeye alınır ve banka müşterisini kaybetmemek için size bir çözüm sunacaktır.

 8. Murat acıman

  Benim kredi kartı borcum vardı bloke oldu müşteri hizmetlerini aradım banka uygun goruse açılır diyor yani bize ödedikten sonra açılır niye acilmasindediler iki hafta oldu hala acilmadi bizi böyle madur etmeniz hoş dil ben emekli bir vatandaşım lütfen yardımcı öldürmüştür.