«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Halkbank’tan Satılık Araçlar

Halkbank’tan Satılık Araçlar

Halkbanktan Satılık Araçlar

Halk Bankası Tarafından Satılık Taşıtlar-Araçlar

Halkbank’tan kredi çekip borcunu ödeyemeyen ya da kredi kartı ödemelerini yapamayan kişilerin ipotek olarak gösterdikleri mal varlıklarına el konulur. Bu mal varlıkları arasında borcunu ödeyemeyen kişinin otomobili varsa, o da teklif usulü ile tekrar satışa sunulmak üzere değerlendirilmektedir. Dolayısıyla bu yazıda Halkbank’tan satılık araçlar hakkında bilgi edinebilir, bu araçların nasıl alınabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Halk Bankası’ndan satılık araç almak için gerekli evraklar ile araçların ve fiyatlarının güncel listesine de ulaşabilirsiniz.

Halkbank Tarafından Satışa Çıkarılan Araçlar

Halkbank bir devlet bankası olarak kendisine borçlu olan kişilerden borçlarını tahsil edebilmek için ipotek araçlara el koymaktadır. Kredi borcu tahsisi sonrasında el konan araçlar internet üzerinden ilan edilerek 2. el araç olarak satışa sunulmaktadır. Satılığa çıkarılan araçların modellerine ve fiyatlarına Halkbank’ın resmi web sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Ayrıca listede sadece otomobile yer verilmemekte olup, motosiklet, vinç ve kamyon da bulmanız olasıdır. Halkbank tarafından satışa çıkarılan araçlar listesi araçlar satıldıkça ve yenileri eklendikçe güncellenmeye devam etmektedir. İnternette yayınlanan listeden beğendiğiniz araçları banka ile iletişime geçerek yakından inceleme hakkınız bulunmaktadır. İncelemek istediğiniz araç için aracın satılığa çıkarıldığı ildeki herhangi bir Halkbank şubesi ile görüşmeniz yeterlidir. Halk Bankası satışa çıkardığı araçlarda bulunabilecek herhangi bir arıza, çekici masrafı, aracın çalışmaması gibi durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Halkbank’tan Satılık Araç Nasıl Alınır?

2. el olarak Halkbank’tan satılık araç almak istiyorsanız öncelikle online araç satış platformunu ziyaret etmeniz gerekmektedir. Satılık araçlara dair liste Halkbank tarafından yayınlanmakta olup araçların özelliklerine, modeline, cinsine ve ekspertiz raporlarına kadar tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür. Araçlarla ilgili sormak istediğiniz daha fazla soru olması halinde banka ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz 0850 222 0400 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da sorularınızı yöneltmeniz mümkündür. Satın almak istediğiniz 2. el araca karar verdikten sonra aracın bulunduğu ildeki şube ile birebir görüşmeniz gerekir. Halkbank tarafından satışa çıkarılan araçlar protokol imzalayan aday alıcılar arasında ihaleye sunularak satılmaktadır. Protokolü imzalamadan ihaleye dahil olmanız mümkün değildir. Ayrıca muhammen bedelin ( ihale yolu ile satışı planlanan taşınır bir malın, piyasa koşullarına göre bilirkişi tarafından tayin edilmiş piyasa değeri) yüzde üçünü de bankaya giderek yatırmanız gerekmektedir.

Halkbank’tan Satılık Araç Almak İçin Gerekli Evraklar

Satın almaya karar verdiğiniz, Halkbank’tan satılık araca karar verip bankayla görüşüp protokol imzaladıktan sonra süreçle ilgili diğer adımlara geçebilirsiniz. Protokol sonrasında muhammen bedelin yüzde üçünün ödenmesiyle ödeme yaptığınız Halkbank şubesi size bir kullanıcı adı ve şifre verecek. Bu kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak aynı online satış platformu üzerinden giriş yapıp almayı düşündüğünüz araç için fiyat teklifi vermelisiniz. Diğer teklifler de değerlendirildikten sonra ihaleyi kazanmanız durumunda Halkbank tarafından satışa çıkarılan aracın sahibi olabilirsiniz. İhaleyi kazandığınız halde aracı satın almaktan vazgeçmeniz durumunda ödediğiniz teminat bedeli geri iade edilmeyecektir.

Halkbank İcralık Araçlara Kredi Veriyor Mu?

Eğer Halkbank icralık araçlarından satın almayı düşünüyorsanız listeyi sürekli kontrol etmekte yarar var. Çünkü liste sürekli güncelleniyor ve her geçen gün yeni bir araç eklenmeye devam ediyor. Ayrıca Halkbank tarafından satışa çıkarılan araçlar daha sonra satılmak istense dahi alan kişi için büyük bir gelir kaynağı oluşturuyor. Çünkü online araç satış platformu üzerinde listelenen fiyatlar 2. el piyasasının çok daha altında tutuluyor. Bu da araçlara olan talebi büyük oranda artırıyor. Dahası eğer ihtiyaç duyarsanız Halkbank icralık araçlara özel olarak tüketici kredisi ya da 2. el taşıt kredisi kullanmanıza da olanak tanıyor. Bunun için araç satışıyla ilgilenen şubeye kredi başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır.

Halk Bank Satılık Araç Listesi

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kadir kalkan

    Halk bank cralik araçlarla ilgili yaziniz ldukca faydalı sağolun

  2. MEMIK

    Halkbank satılık araçlar için verdiğiniz bilgi yararlı oldu teşekkür ederim