«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Kiraz Hesap Nedir Nasıl Açılır

Kiraz Hesap Nedir Nasıl Açılır

kiraz-sirkesi

Fibabanka Kiraz Hesap Nedir Nasıl Açılır?

Değerli okurlarımız bugünkü haberimiz fibabanka tarafından banka müşterilerine hemde banka bünyesine yeni katılım gerçekleştirecek olan müşterilere sunulan kiraz hesap hakkında olacaktır. Bugünkü haberimizin içerisinde kiraz hesap nedir, kiraz hesap nasıl açılır, kiraz hesap özellikleri ve avantajları nelerdir ve kiraz hesap hoş geldin faizi ile kiraz hesap faiz hesaplamaları hususlarını içermektedir. Son zamanlarda Fibabanka tarafından bütün medya yayım organları ile reklamları verilen kiraz hesap bütün vatandaşlarımızın merakını uyandırmış ve bu merak sonucu bütün internet arama motorlarında ve internet haber sitelerinde kiraz hesap nedir ve kiraz hesap nasıl açılır başlıklı haberler en çok aranan ve en çok okunan haberler arasında zirvede yer almıştır. Bizlerde siz değerli okuyucularımızın bilgilerine sunmak maksadı ile haberimizin başlığında da belirtmiş olduğumuz gibi kiraz hesap nedir nasıl açılır gibi soruları cevaplayarak sizlerin bilgilerine sunmak istiyoruz. Sayın okurlarımız sizlerde söz konusu olan hususlarda yani kiraz hesap nedir nasıl açılır, kiraz hesap özellikleri ve avantajları nelerdir ile kiraz hesap faiz hesaplama hakkında çok daha detaylı bilgiler almak isterseniz eğer aradığınız bütün detayları haberimizin içeriğinde bulabilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını alabilirsiniz. Şimdi yazımızı daha fazla uzatmadan haberimiz hakkındaki önemli detayları başlıklar halinde açıklayalım,

Kiraz Hesap Nedir?

Kiraz hesap gerçek anlamda be vadeli nede vadesiz bir hesap olmamaktadır. Sayın okurlarımız kiraz hesap nedir sorusuna en iyi cevabı şu şekilde ifade ederek cevaplaya biliriz. Kiraz hesap birikimlerinize vadeli hesap gibi para kazandıran aynı zamanda günlük harcamanıza vadesiz hesap gibi izin veren ve vadesi bozulmadan sizlere her gece mevduat olarak para kazandıran çok özellikli ve çok avantajlı kullanımları sunan bir banka hesabı olmaktadır. Ayrıca kiraz hesap Fibabanka’nın kendi bünyesinde bulundurduğu ve müşterilerine çok büyük avantajlar sunan ve yüksek faiz getirisi olan bir hesap olmaktadır.

Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Kiraz hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirerek sizlerde paranızı değerlendire bilirsiniz. Hem vadeli hesap gibi faiz kazanır hemde vadesiz hesap gibi gün içinde harcamalarınızı ve bütün banka ve bankacılık işlemlerinizi vede bozulmadan yapabilirsiniz. Kiraz hesap açma işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler kendilerine en yakın olan Fibabanka şubesine giderek kiraz hesap açma işlemlerini gerçekleştire bilirler. Aynı zamanda kiraz hesap açma işlemini fibabanka ATM’lerinde yapmanızda mümkün olmaktadır. Bir başka Kiraz hesap açma işlemi ise bankanın internet bankacılığı veya mobil bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca fibabanka resmi web sitesi adresinden kiraz hesap açma işlemlerinizi tamamlaya bilir ve hesabınızı açabilirsiniz. Ayrıca Fibabanka müşteri hizmetleri telefon numarası 444 88 88 ve 0850 222 77 77 ve telefon bankacılığı üzerinden bankanın müşteri temsilcilerine bağlanarak kiraz hesap açma işlemlerini gerçekleştire bilirsiniz. Sayın okurlarımız yukarıda belirmiş olduğumuz bütün yöntemler ile kiraz hesap açma işlemlerinizi yapabilir ve hesabınızı aktif edebilirsiniz. Şimdi ise kiraz hesap özellikleri ve avantajları hakkında siz değerli okuyucularımızın bilgilerine sunmak için açıklamalar yapmak istiyorum.

Kiraz hesap Özellikleri Ve Avantajları?

Kiraz hesap çok fazla özelliği ve çok yönlü avantajları ile sizlere hizmetler ve yüksek kazınımlar sağlamaktadır. Kiraz hesabın en önemli özelliği ise ilk defa bu hesabı açan kişiye yüzde %23,50 oranında hoş geldin faizi vermesidir. Bu oran hiç de küçümsenecek bir oran olmamakta ayrıca çok yüksek kazanım sağlayan bir faiz oranı ve getirisi olmaktadır. Kiraz hesap her kişi tarafından bir defaya mahsus açıla bilmektedir. Yani bir kişi bu hesabı hoş geldin faizi almak için bir kereden fazla açamaz. Fakat bu hesabın hoş geldin faizinden yararlanmak isterseniz eğer her aile bireyine bu hesabı açabilirsiniz. Fibabanka Kiraz hesap hoş geldin faiz oranı olan yüzde %23,50 faiz getirisi 60 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu 60 günlük süre dolduktan sonra ise faiz getirisi banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranına geçiş yapmaktadır. Kiraz hesap özelliği olan bir başka ayrıntı ise vadesiz hesabın likidite avantajını vadeli hesabın getirisi ile birleştirmesi ve birikim yapabilmeniz için vade süresi bekleme gibi endişeleri ortadan kaldırması olmaktadır. Fibabanka nezdinde açmış olduğunuz kiraz hesap vadeli mevduat limitleri ister şubeden isterseniz bankanın dijital kanallarından açılsın minimum limitler 1.000 TL ile 500.000 Bin TL arasında olmaktadır. Yine Kiraz hesap özelliği dahilinde mevduat maksimum limit 3.000 lira olarak tutulmakta ve diğer nakit ihtiyaçlarınızı gidermeniz için ise sizlere yüksek tutar belirleme avantajlarını sunmaktadır. Hesap üzerinden yapılan EFT ile Havale ücretleri ücretsiz olmakta fakat mesai saatlerinde işlem yapılması dahilinde fibabanka tarafından belirtilmiş olan ücret dahilinde belirlenmektedir. Kiraz hesap özelliklerinden ve avantajlarından birisi ise mevduat hesabında kalan bakiyeniz her gece mevduat üzerinden sizlere kazanç sağlamaya ve mevduattaki paranıza faiz vermeye devam etmiş olmasıdır. Ayrıca kiraz hesap özelliği dahilinde sınırsız hesabınızdan para çekme ve başka hesaba para yatırma ile havale, EFT, Fatura ödeme gibi işlemlerini sizlere sağlaması olmaktadır.

Kiraz Hesap İle Faiz Kazanımı?

Fibabanka tarafından sunulan kiraz hesaptan faiz kazanmanız için hesapta en az 3.000 lira olmak şartı ile nakit birikim tutmanız ve bu doğrultuda nakit ihtiyaçlarınızı karşılaya bilmeniz için belirlemiş olduğunuz bir miktar tutar birikiminiz vadesiz hesapta kalması gerekir. Buna göre en alt limit 3.000 liranın altında olmamalıdır. Diğer nakit ihtiyaçlarınızı vadesiz hesaptaki paranızdan gerçekleştirirken kiraz hesabınızda kalan paranız her gece mevduat faiz kazanacak ve vadesi bozulmayacaktır. Kiraz hesaptan faiz kazanmanız için mutlaka kiraz hesaptaki bakiyenizi 3.000 liranın altına düşürmemeniz gerekmektedir.

Kiraz Hesap İle Yapılan Banka ve Bankacılık İşlemleri

Kiraz hesap ile gün içinde fatura ödeme, HGS ödeme, araç sigortası ve Kasko ödeme işlemleri, havale işlemleri, EFT işlemleri, kira ödeme, kredi kartı ve banka kredisi ödeme ile daha önceden vermiş olduğunuz otomatik fatura ödemeleri dahil bir çok banka ve bankacılık işlemleri hakkında Kiraz hesap üzerinden işlemler yapabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılaya bilirsiniz.

Kiraz Hesap Faiz Hesaplama

Kiraz hesap özelliği sayesinde bu hesabı Türk lirası, euro, dolar ve bütün döviz cinsi üzerinden açabilir ve her birinin faiz hesaplamasına göre faiz kazana biliyorsunuz. Şimdi bu detayları aşağıdaki tabloda sizlere göstermek istiyorum. Değerli okuyucularımız sizlerde aşağıda verilmiş olan tabloyu inceleyerek kiraz hesap faiz hesaplama oranları hakkında TL cinsinden olmak üzere çok daha detaylı bilgi sahibi olursunuz. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz tablo Türk lirası üzerinden örneklendirilmiştir.

GünTutarFaiz oranı
1 – 601.000 – 500.000% 23,50
61 – 18251.000 – 9.999% 16,00
61 – 182510.000 – 24.999% 17,00
61 – 182525.000 – 49.999% 20,00
61 – 182550.000 – 99.999% 21,50
61 – 1825100.000 – 249.999% 22,00
61 – 1825250.000 – 500.000% 22,50

Değerli okuyucularımız Fibabanka tarafından sunulan Kiraz hesap hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Fakat son zamanların en popüler banka hesabı olan kiraz hesap hakkında çok daha detaylı bilgilere sahip olmak isteye bilirsiniz. Kiraz hesap nedir, kiraz hesap nasıl açılır, kiraz hesap faiz hesaplama ve kiraz hesap özellikleri ve avantajları hakkında çok daha sağlıklı ve çok daha detaylı bilgiler almak isterseniz eğer fibabanka müşteri hizmetleri ile fibabanka çağrı merkezi telefon numaralarını arayarak bankanın müşteri temsilcilerinden söz konusu hususlar hakkında çok daha sağlıklı ve çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca kiraz hesap nedir nasıl açılır başlıklı haberimizin en alt kısmında mevcut olan yorum bölümünden aklınıza takılan veya merak ettiğiniz hususlar varsa bizlere sorularınızı sorabilirsiniz…

Sayın okurlarımız Kiraz hesaba benzeyen ve bazı avantajları ve özellikleri hemen hemen aynı olan bazı banka hesapları da sitemizde mevcut olmaktadır. Bu banka hesapları ise ING bank turuncu hesap, ING bank e-turuncu hesap, denizbank deniz hesap, TEB marifetli hesap ve Odeabank Oksijen hesap olmaktadır. Bu banka hesapları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz eğer sitemizden arama yaparak bu hesaplar hakkındaki haberlerimizi bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Ertan

  Kiraz hesapta dolar bazında hesap acabılıyormuyuz

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz Ertan Bey Kiraz hesap için TL, Euro ve Dolar ve bütün döviz kurları ile Kiraz hesap Açabilirsiniz. Fakat şuan açılan bütün hesaplar için sizlere bilgi vermem gerekirse eğer ağırlık Dolar ve Euro Bazında açılmaktadır. Bütün vatandaşlarımızda Döviz kurunda yükseliş beklediği için Döviz cinsi hesap açtırıyorlar.

 2. Derya BOLEK

  Kiraz hesap ile marifetli hesap arasında cekimser kaldım sizce hangi hesabı acarsam benım için avantajlı olur

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Derya hanım her iki hesapta çok avantajlı ve özellikli banka hesapları olmaktadır. Bu iki hesap hakkında yani Kiraz hesap ile marifetli hesap hakkındaki haberlerimizi okuyarak hesapları birbirleri ile karşılaştırırsanız sizin için en yararlı olanı seçebilirsiniz.

 3. Emrah

  18 yaşından küçük cocuklarim var onlar içinde kiraz hesap açabilir miyim ayrıca kendi adıma iki ayrı kiraz hesabı açabilir miyim.

 4. İlyas ABUŞOĞLU

  Esım ve kendım icin kıraz hesap hosgeldın faizinden yararlanmak icin iki veya uc ayrı hesap acabilirmiyim

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz İlyas bey Kiraz hesap her kişi için tek bir sefer açıla bilmektedir. Fakat hem kendinize hemde eşinize varsa çocuklarınıza birer Kiraz hesap açarak Kiraz hesap hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz.

 5. Emine Sarı

  Ben eşim ve üç cocogum var hepimize ayrı olacak şekilde kiraz hesap açabilirmiyim. Yanlız çocuklarımın yasları küçük bilgi verirseniz cok sevinirim.

  • Uğur Aydın

   Emine hanım eşinize ve kendinize Kiraz hesap aça bilir hoş geldin faizinden yararlana bilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız 18 yaşından küçük bile olsa siz ve eşiniz velisi olduğunuz için yine kiraz hesap açabilirsiniz.

 6. Mehmet YILDIZ

  Fibabanka kiraz hesabı açarsam kiraz hesapta bulunan birikimlerimi gündüz kullansam bile hesapta kalan param için yinede faiz kazana bildiğim gerçek mi ve vade bozulmaz mı.

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz sayın Mehmet Bey hesap açma alt limiti olan 3.000 Bin TL’nin altına Kiraz hesap bulunan limitiniz düşmediği taktirde vadeli hesap gibi faiz kazanırsınız. Kiraz hesap vadeli veya vadesiz bir hesap olmamaksızın çok avantajlar sağlayan ve kiraz hesapta bulunan paranızı hem vadesiz hemde vadeli gibi kullanmanızı sağlayan banka hesabı olmaktadır. Aynı Odeabank Oksijen hesap gibi olmakta ve birbirlerine özellikleri yakın olan hesap gibi olmaktadır.

 7. Emine YILDIRIM

  Kiraz hesap açtıktan belirli bir süre sonra hesabımdaki bütün paraya ihtiyacım oldu hepsini çeksem ve kiraz hesabımda 250 TL kadar miktar bıraksam daha sonra ise kiraz hesap tan çekmiş olduğum parayı iki sonra tekrar yatırsam gecelik faizlerinden yinede faiz kazanımım olur mu?

  • Uğur Aydın

   Emine hanım olur fakat Kiraz hesap açma limiti olan 3.000 TL nin altına bakiye indirmemelisiniz. Yani örnek verecek olursam eğer Kiraz hesapta 5.000 Bin liranız var 2.000 Bin liranızı kullanabilirsiniz.

 8. Cengiz ALTUN

  Hem kendime hemde çocuklarıma Kiraz Hesap Açmak istiyorum fakat çocukların 18 yaşını doldurmadılar. Onlar içinde Kiraz hesap açma imkanım olur mu?

  • Uğur Aydın

   Değerli okurumuz kendiniz için Rahatlıkla Kiraz hesap Açma imkanınız var sadece bir hesapla sınırlı olarak. Ayrıca çocuklarınız içinde Kiraz hesap açabilirsiniz. Çocuklarınız 18 yaşından küçük olsalar bile velayetleri yani velisi siz veya annesi olduğu için her bir çocuğunuza bir adet olmak üzere Kiraz HESAP açabilirsiniz.

 9. Zehra BÖCEK

  Kiraz hesap açmak istiyorum fakat Oksijen hesapta çok avantajlı bir hesap olarak görünüyor. Acaba sizin tavsiyeniz hangisi yönünde olacaktır.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Zehra hanım evet Oksijen hesap ve Kiraz hesap çok avantajlı banka hesapları olmaktadır. Fakat paranızın ne kadarını hesapta tutarsınız ne kadar gün içinde işlem yaparsınız bunları karşılaştırarak sorduğunuz soruya kendiniz daha iyi cevap bulabilir ve sizin için Kiraz hesap mı avantajlı yoksa Oksijen hesap mı avantajlı diye daha doğru karar verebilirsiniz.