«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. TEB Döviz Hesabı Açma

TEB Döviz Hesabı Açma

TEB Bankası Döviz Hesabı Özellikleri

Döviz hesabı açma, döviz hesabı nasıl açılır, mobil şube ile döviz hesabı açma, internet şube ile döviz hesabı açma, Teb şubelerinden döviz hesabı açma, işlemleri hakkında gerekli bütün bilgiler habeimizin detayları arasındadır. Haberimizi okuyarak döviz hesabı açma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Döviz Hesabı Açma

Düzenli olarak döviz cinsinden işlem yapıyorsanız, TEB döviz hesabıdönüşüm ücretlerinden tasarruf etmenizi sağlayabilir ve faiz kazancı elde etmenize neden olabilir. İşletmelerin, sık seyahat edenlerin veya döviz tüccarlarının ihracatı veya ithalatı için idealdir. Hayat karmaşık olabilir, ancak paranızı yönetmenin de aynı şekilde karmaşık ve zor olması gerekmez. TEB’de Euro dolar hesabı açma sayesinde farklı para birimlerinden hesaplarınızı ve bankacılık işlemlerinizi tek bir çatı altında kolayca yönetebilirsiniz.

 • Çevrimiçi hesap cüzdanları ile tasarruf edin,
 • Yardımcı hesap uyarılarıyla bağlantıda kalın ve hesabınızı kontrol altında tutun,
 • Hesabınıza 7/24, online olarak erişin,
 • Temassız ve online ödemeleri içeren esnek ödemeler yapın.

TEB Döviz Hesabı Nedir?

İster online alışveriş yapmak için bir karta ister günlük bütçenizi karşılayacak bir hesaba ihtiyacınız olsun, TEB’de avantajlı Sterlin, Euro hesabı ve dolar hesabı seçenekleriyle kendinize uygun bir hesap açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olacağınız döviz hesabı sayesinde kolay bir şekilde yurtdışı ile karşılıklı olarak para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Kur değişimlerini takip ederek birikim hesabınızdaki USD, EUR, GBP fonlarınızı liraya çevirebilirsiniz. Yurtdışına hızlı ve masrafsız bir şekilde döviz gönderebilirsiniz. Standart Türk lirası hesaplarında olduğu gibi günlerce beklemenize de gerek kalmaz. Aldığınız ödemeleri de aynı şekilde aynı gün içinde hesap bakiyenizde görebilirsiniz.

teb-döviz-hesabı-nasıl-açılır
TEB Dolar ve Euro Hesabı Nasıl Açılır

TEB Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

TEB Bankası döviz hesabı açma işlemi için internet sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Yaklaşık birkaç dakika sürecek hesap açma işlemi sonrasında yerel bir şubeyi ziyaret etmenize gerek kalmadan TEB Euro Dolar hesabı açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için benzer şekilde mobil bankacılık uygulamasını da kullanabilirsiniz. Dilerseniz 0850 200 0666 numaralı çağrı merkezinden müşteri hizmetleri ile görüşerek de seçtiğiniz para biriminde hesap açtırma talebinizi kendisine iletebilirsiniz.

Ayrıca TEB döviz hesapları ile ilgili kolayca bilgi de alabilirsiniz. Bankanın henüz müşteri değilseniz hesap açmak için bir şubeyi ziyaret etmeniz gerecektir. Tüm süreç basittir, ancak döviz hesabı açmak için birtakım belgeler gerekeceğini unutmayın. Dilerseniz TEB iletişim hattını arayarak TEB Döviz hesabı açma, döviz hesabı nasıl açılır, mobil şube ile döviz hesabı açma, internet şube ile döviz hesabı açma, Teb şubelerinden döviz hesabı açma, işlemleri hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Teb iletişim hattı : https://www.finanshaberi.net/banka-haberleri/teb-musteri-hizmetleri-ve-direk-baglanma/.html

TEB Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Herhangi bir TEB şubesine giderek T.C. nüfus cüzdanınız ile hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hesap açmak için ayrıca sizden bir adet, adres beyanı içeren güncel ve resmi bir belge istenecektir. TEB döviz hesabı açmak için gerekli belgeler arasında ticari başvurular için de vergi levhası, sicil belgesi, imza sirküsü ve yetkili kişiye ait bilgiler gerekmektedir.

TEB Döviz Hesabı Özellikleri ve Avantajları

TEB döviz hesabı seçenekler, farklı para birimlerinde bankacılık işlemlerinin basit ve kolay bir şekilde yönetilebilmesi için oluşturulmuştur. EUR, USD, GBP bazındaki döviz hesapları, Euro, Amerikan doları ve sterlin para birimi bakiyelerini tutabilmenize yardımcı olur. Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika bölgelerinde işlem gereksinimlerinizi karşılamak için uluslararası ödemeler almanız ve ödemeler yapmanız gerektiğinde, ticaret fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için esneklik sağlar.

 • Euro ödemesini ve alınmasını basitleştirir;
 • Döviz kuru hareketlerine maruz kalmanın yönetilmesine yardımcı olur;
 • Döviz maliyetlerini en aza indirir;
 • Türk lirası hesabından EUR, USD, GBP hesabına para aktarılabilir;
 • Çek defteri kullanılabilir;
 • Basit başvuru süreci bulunu;
 • Minimum bakiye gerekmez.
 • Müşteriler uluslararası kabul görmüş ücretsiz bir banka kartına sahip olur;
 • İşlemlerinizi istediğiniz zaman görüntülemek, yönetmek ve yürütmek için ücretsiz çevrimiçi bankacılık ve mobil bankacılık hizmetleri;
 • Telefon bankacılığı istediğiniz zaman, istediğiniz yerden hesabınıza erişmenizi sağlar.

Bir süre tasarruf amacıyla döviz hesabınızda tutmayı düşündüğünüz fazladan fonunuz varsa, karınızı ve kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için TEB mevduat hesabı seçeneklerini incelemek isteyebilirsiniz. TEB’de 0-1.000.000 USD için yüzde 1.00, 0-750.000 EUR için yüzde 0.10, 0- 500.000 GBP için yüzde 1.05 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Faiz oranı uygulaması 500 USD, EUR, GBP üzerinde kalan bakiye için uygulanır.

Detaylı bilgiler için Türkiye Ekonomi Bankası resmi web sitesi url: https://www.teb.com.tr/

 

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *