«
 1. Ana sayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma 2019

Değerli okuyucularımız son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar bütün vatandaşlarımıza olumsuz yönde yansımaktadır. Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz nedeni ile bir çok vatandaşımız işsiz kalmış ve kredi kartlarını ödemekte zorlanmış bir çoğuda kredi kartını ödeyemediği için kredi kartları bloke olmuştur. Bizde bu hususu araştırarak siz değerli okuyucularımıza yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma ile ilgili haberimizi sizlerin bilgilerine sunmak istedik. Bu hususta bizzat banka yetkilisi ile görüşerek aldığımız bütün bilgileri sizlere en doğru ve en sağlıklı bilgiler olarak sitemizde yayımlamak istedik. Şimdi söz konusu olan yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma işleminin nasıl gerçekleştiğini neler yapmanız gerektiğini ve söz konusu olan hususun bütün detaylarını açıklayalım.

Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır 2019

Değerli okuyucularımız kredi kartı bloke kaldırma işlemi aslında çok kolay. Maddi durumunuz müsait ise bloke edilen kredi kartının bütün borcunu ödemeniz dahilinde kredi kartınıza konulan bloke en geç 24 saat içerisinde kaldırılacak olup hangi bankanın kredi kartını kullanıyor iseniz o bankadan size SMS ile mesaj gelecek ve bilgilendirilmiş olacaksınız. Diyelim bloke konulan kredi kartınızın borcunun tamamını ödemenize rağmen bloke kaldırılmamış olur ise eğer o zaman yapmanız gereken işlem ise bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bloke konulan kredi kartınızın bütün borcunu yani tamamını ödediğinizi müşteri hizmetleri temsilcisine bildirmeniz olacaktır.

Bu işlemleri de yerine getirdiğiniz takdirde ise en geç bir saat içerisinde kredi kartınıza konulan bloke kaldırılacak ve bankanız tarafından tekrar sizlere SMS yolu ile yapılan işlemin bilgileri verilecektir. Değerli okuyucularımız eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız eğer borcunuzun ödemesini 90 günü geçirmemeniz sizlerin yararına olacaktır. Çünkü bankalar artık kredi yapılandırma ve kredi kartı yapılandırma işlemlerini talebiniz doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Bu yüzden 90 günü geçirmeden kredi kartı borcunuzu yapılandırmanız bankanın sizlere uygulayacağı hukuki işlem yolunu kapatacaktır. Yapılandırılan kredi kartı borcunuzu gününde ödemenizde kredi notunuz açısından çok ama çok önem arz etmektedir.

Bloke Konulan Kredi Kartı Kredi Notunuzu Düşürecektir

Değerli okuyucularımız eğer banka borcunu ödemediğiniz kredi kartınıza bloke koymuşsa eğer bu işlem sizin kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyerek kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden kredi kartınıza bloke konulmadan kredi kartı yapılanması yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Bankanız tarafından bloke konulan kartınızı ödediniz ve kredi kartınıza konulan blokeyi kaldırdınız fakat bu işlem olsa dahi kredi notunuz düşürüldüğü için kredi kartınızın limiti ve nakit avans limiti aşağıya çekilmiş olacaktır. Fakat bu sorun çok fazla sürmeyecek olup kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı bundan sonraki dönemlerde düzenli ödeme yaparsanız en geç üç ay içinde kredi notunuz yeniden yükselmeye başlayacak ve daha önce bloke konulan kredi kartınızın limiti ve nakit avans limiti yeniden bankanız tarafından yükseltilecektir.

Değerli okuyucularımız konu başlığımız olan yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemleri ve detayları hakkında merak etmiş olduğunuz hususlar ve aklınıza takılan sorular ve yine cevabını bulamadığınız sorular olur ise sitemizin en alt kısmında yorum bölümünden bizlere ulaşa bilir ve aklınıza takılan yapı kredi bankası kredi kartı bloke kaldırma şifre alma şifre yenileme ve bütün banka sektörü ile ilgili haberleri sorarak en sağlıklı ve en doğru cevapları alabilirsiniz…

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. Alper DEMİRLER

  Yapı Kredi Bankası WORLD kredi kartım banka tarafından bloke edildi. Yapı kredi bankası kredi kartımın blokesini kaldırmam için hepsini yatırmam gerekiyormuş. Fakat hiç maddi durumum iyi değil. Bu durumu düzeltmek için Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini arasam borcu taksit taksit ödemem için yardımcı olurlar mı veya ne yapmalıyım.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Alper bey daha öncede belirtmiş olduğum gibi Yapı kredi WORLD kartınız bloke edilmiş ise bunu Yapı kredi müşteri hizmetlerini arayarak taksit yaptıramazsınız. Bunun için mutlaka bankanın şubesine uğramanız gerekmektedir. Aksi takdirde banka hakkınızda yasal işlem başlatacaktır.

 2. Fatmatül Zehra PERDECİ

  Yapı kredi bankası kredi kartım bloke edildi. Bütün kredi kartı borcumu yatırdım fakat yapı kredi bankası kredi kartı blokesini hala kaldırmadı. Yapı kredi bankası müşteri hizmetlerini ararsam yardımcı olurlar mı.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Zehra hanım Yapı kredi bankası kredi kartı bloke işleminin kaldırılması için bütün kart borcu kapatıldıktan sonra Yapı kredi Müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi vermeniz gerekmektedir.

 3. Aytekin ADIGÜZEL

  Yapı kredi bankası kredi kartım bloke olmuştu. Yaklaşık üç ay önce bütün borcu ödeyerek kredi kartı blokesini kaldırdım. Bu olayın kredi notunu etkilediğinizi yazmışsınız fakat üç aydır sürekli olarak düzenli ödeme yapıyor ve kredi kartımı çok nizami kullanıyorum. Sizce üç aylık süre kredi notumu yeniden yükseltmişmidir.

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Aytekin bey yapı kredi kredi kartınız bloke olduktan sonra mutlaka kredi notunuz düşmüştür. Üç ay gibi düzenli ödeme yapmış iseniz eğer kredi kartı bloke işleminden dolayı düşen kredi notunuzun yükselmesi için iki veya üç ay daha düzenli ödeme yapmanızı tavsiye ediyorum.

 4. Zeynep Zehra ALTUN

  Kullanmakta olduğum yapı kredi bankasına ait kredi kartım bloke oldu. Kredi kartımın bloke sebebi ise borcumdan dolayı. Borcumu toplu şekilde ödeyemiyorum taksit yaptırmak istiyorum. Bankaya hiç gitmeden Yapı kredi bankası müşteri hizmetlerini arasam bloke olan kredi kartımın borcunu taksitlere bölerler mi?

  • Uğur Aydın

   Sayın Okurumuz Zeynep hanım yapı kredi kredi kartı bloke işleminizi taksit yapmak istiyor ve borcunuzu bu şekilde ödemek istiyorsanız eğer Yapı kredi müşteri hizmetlerini arayarak bu işleminizi yapamazsınız. Yapı kredi kredi kartınız bloke olmuş ise eğer mutlaka banka şubesine gitmeli ve yetkili banka personelleri ile görüşerek borcunuza taksit yapılmasını istemeniz gerekir. Aksi takdirde kredi kartı bloke işleminden sonra banka hakkınız da yasal işlem başlatacaktır.

 5. berin

  iyi günler kredi notum düşerse eğer bunda nasıl bir olumsuzluk olur yardımcı olur musunuz? teşekürler şimdiden

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Berrin Hanım Yapı Kredi bankası kredi kartınız bloke edilmiş ise eğer elbette kredi notunuz düşecektir. Kredi notunuzun düşmesi kredi başvurunuzu ve kredi kartı başvurularınızı olumsuz ekler ve ret cevabı ile karşılaşa bilirsiniz.

 6. serkan

  iyi güzel paylasımızın güzeş olmus aklıma takılan soruların cevabını bu yazıda buldum tesekkur edrim tekrar size

  • Uğur Aydın

   Yapı kredi kredi kartı bloke kaldırma hususun da gerekli olan bütün işlemleri yazarak okurlarımızı doğru bilgilendirmek bizleri de memnun etmektedir. Ayrıca bizleri takip ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.