«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Albaraka Türk Kart Şifresi Alma

Albaraka Türk Kart Şifresi Alma

baraka ş

Albaraka Türk Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Bankamatik kartınızın veya kredi kartınızın kaybolması ve çalınması durumunda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için kartınıza 4 haneli özel bir şifre koymalısınız. Bu şifreyi belirlerken ardışık rakamlar olmamasına, birbirini tekrar eden rakamlar ve kişisel bilgilerinizi içermemesine dikkat etmelisiniz. Banka kartınızdaki şifrenizi cepten, SMS, telefon bankacılığından değiştirebilirsiniz. Yazımızda bulunan şifre alma seçeneklerini inceleyerek size en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Albaraka Türk Banka Kartı Şifre Alma SMS

Albaraka Türk Bankası hesap karınızı veya kredi kartınızı il aldığınız sırada size SMS olarak geçici bir şifre gönderilir. Gönderilen bu geçici şifreyi başka birileri tarafından öğrenildiğinden şüpheleniyorsanız veya verilen şifreyi kaybettiyseniz Albaraka Türk mobil bankacılık ve bireysel internet bankacılığı hizmetinden yeni şifrenizi alabilirsiniz. Ayrıca Albaraka Türk Banka kartınızın şifresi SMS ile gönderildikten sonra kartınız aktif olacaktır. İkinci bir defa SMS şifresi almak istiyorsanız Albaraka Türk mobil bankacılığından alabilirsiniz.

Albaraka Türk Bankamatik Kartı Şifre Oluşturma

Albaraka Türk bankamatik kartınız aktif olduğu andan beri SMS bankacılığı ile size geçici şifre verilecektir. Geçici şifrenizi en yakın zamanda Albaraka Türk ATM’ leri üzerinden değiştirmelisiniz. Dilediğiniz Albaraka Türk ATM’ sine giderek bankamatik kartınızı ATM’ ye sokmalısınız. Bankamatik kartınızı sisteme soktuktan sonra geçici şifreniz ile sisteme tanıtmalısınız. Eğer Albaraka Türk SMS Bankacılığı ile geçici şifre almadıysanız size en yakın Albaraka Türk Bankası şubelerinden alabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde Albaraka Türk ATM’ lerine giriş yaptıktan sonra ‘Kartlarım’ menüsüne giriş yapmalısınız. Ardından ‘Şifre Belirleme’ menüsüne girmelisiniz. Bu menü içerisinden 4 haneli bankamatik kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Albaraka Türk Cepten Şifre Alma

Albaraka Türk mobil uygulaması ile şubelere gitmeden cepten şifre alabilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile Albaraka Türk mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan menüler kısmından ‘Kredi Kartlarım’ menüsünü seçmelisiniz. Kredi kartlarım menüsünün en altında bulunan ‘Şifre Belirleme’ seçeneğine girerek Albaraka Türk kredi kartı şifrenizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Albaraka Türk Anında Şifre Alma

Albaraka Türk Bankası anında şifre yöntemi ile kısa bir sürede kredi kartı ve hesap kartı şifrenizi alabilirsiniz. Anında şifre hizmetinden yararlanabilmek için Albaraka Türk bireysel bankacılık hizmetini aktif kullanmalısınız. Albaraka Türk Bankası resmî web adresine bireysel giriş yaptıktan sonra kartlarım menüsünden ‘Şifre / Şifre Belirleme’ seçeneğine girmelisiniz. Bu seçenek içerisinden Albaraka Türk Bankası sistemine kayıtlı cep telefonunuzu ‘Cep Telefonu’ bölümüne girerek anında şifrenizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *