«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Denizbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Denizbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

deniz emekli

Denizbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir

Bireysel emeklilik sistemi maaşınızdan belirli kesintiler ve yüzde 25 devlet katkısıyla oluşturabilirsiniz. Denizbank hesabınız bulunmadan bireysel emekliliğe başvuramazsınız. Maaşınız Denizbank Bankasına yatırılmıyorsa da Denizbank bireysel emeklilik sistemini açabilirsiniz. Çalıştığınız iş yeriniz Denizbank bireysel emeklilik sistemi ile anlaşmalı ise farklı avantajlara sahip olabilirsiniz. Denizbank bireysel emeklilik sisteminiz her zaman iyi sonuçlanmayabilir. İşten ayrılmanız durumunda banka hesabınızdan kesintiler olabilir. Denizbank hesabınızda eksiye düşebilir. Hatta bankaya borçlanabilirsiniz. İş bulana kadar kapatmak yerine bireysel emekliliğinize ara vermek isteyebilirsiniz. Ne yazık ki Denizbank bireysel emeklilik sisteminize ara veremezsiniz. Sadece bireysel emeklilik sisteminizi iptal edebilirsiniz. Öncelikle bireysel emekliliğinizin iptalini Denizbank şubelerinden yapabilirsiniz. Şubelere gitmeyi zaman alıcı ve yorucu buluyorsanız Denizbank internet bankacılığını ve Denizbank telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi iptali seçeneklerini bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

Denizbank Şubeler Aracılığı ile BES İptali

Bireysel emeklilik sisteminizi Denizbank şubelerinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Bireysel emekliliğinizi iptal ederken herhangi bir işletim ücreti ödemezsiniz. Denizbank şubelerine giderken sadece kimlik belgenizi almalısınız. Denizbank banka çalışanları ile Bireysel emeklilik iptal formunu doldurmalısınız. Formunuzu doldurduktan sonra anında işleme alınacaktır. 3 iş günü içerisinde iptal formunuz onaylanıp bilgilendirme mesajı alacaksanız. Bireysel emeklilik birikiminizden iade edilecek tutarı Denizbank çağrı merkezinden ve Deniz mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı Aracılığı ile BES İptali

Bireysel emeklilik sistemi iptal işlemlerinizi hızlandırmak istiyorsanız internet bankacılığı yöntemini seçebilirsiniz. İnterneti bulunan teknolojik cihazınızdan www.denizbank.com.tr adresini aramalısınız. Siteye giriş yaptıktan sonra istenilen kişisel bilgilerinizi vererek bireysel giriş yapmalısınız. Sayfanın ana ekranında sol tarafında bulunan ‘Deniz Emeklilik Sitemine’ giriş yapmalısınız. Deniz emeklilik sayfanızda bu zamana kadarki birikimlerinizi ve devlet katkı payını açıkça görebilirsiniz. Bireysel emekliliğinizi iptali halinde sadece maaş kesintilerinizi alabilirsiniz. Denizbank bireysel emeklilik sisteminizi 2 defa iptal edebilirsiniz. 2. İptalinizin ardında Denizbank Bankasından bireysel emeklilik sistemi oluşturamazsınız.

Denizbank Mobil Bankacılık Aracılığı ile BES İptali

İptal işlemlerinizi hızlandırmak istiyorsanız bir diğer yöntemde mobil bankacılık sistemini kullanmaktır. Deniz mobil adıyla telefonunuza, laptopunuza ve tabletinize indirebilirsiniz. Denizbank mobil uygulamasına giriş yapmak için internet bankacılık şifresine sahip olmalısınız. Resmi internet adresinden bireysel giriş yaptığınız şifreniz mobil uygulamada da geçerlidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra internet bankacılığında yaptığınız adımları uygulamalısınız. Bu adımları uygulayarak çok kısa sürede bireysel emekliliğinizi iptal edebilirsiniz. Maaş kesintileriniz Denizbank banka hesabınıza iade edildikten sonra size bildirim mesajı gönderilecektir. Denizbank Bireysel emeklilik sistemi iptalinizde herhangi bir sorunda www.denizbank.com.tr adresinden ‘Canlı Yardım’ kısmından halledebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *