«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Finansbank EFT Ücretleri ve Saatleri 2020

Finansbank EFT Ücretleri ve Saatleri 2020

qnb-finansbank-eft

QNB Finansbank EFT Saatleri ve Ücretleri 2020

Finansbank EFT işlemleri Finansbank QNB’ den başka bankaya yapılan para transferine denilmektedir. Bu yazımızda sizler için Finansbank QNB EFT işlemleri ile ilgili bilinmeyenleri ele aldık. Bu sayede Finansbank müşterisi olan EFT işlemlerini yapmak konusunda kafasında soru işareti olan müşteriler için en ideal yöntemler ile karşınızda yer almaktayız. Bu yazımızı okuyarak sizler de Finansbank QNB ile EFT işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda yer alan bilgilerimiz tamamen güncel bilgiler olmakla birlikte 2019 yılına ait rakamlar ve verilerden yararlanılarak kaleme alınmıştır.

QNB Finansbank EFT Ücretleri 2020

QNB Finansbank şubeden yapılan EFT ücret kesintisi 5 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. 1000 TL ye kadar olan gönderimler için 5 TL ücret kesintisi; 1000 TL ile 50000 TL arasında olan EFT gönderimleri için 10 TL kesinti; 50.000 TL ve üzer, para transferlerinde ise 100 TL EFT ücret kesintisi uygulanmaktadır.

İnternet şubesi ve mobil bankacılıktan yapılacak olan EFT işlemleri 16.00 a kadar olan zaman diliminde erken EFT kapsamında 1 TL ile 25 TL arasında değişken kesinti ücreti uygulanmaktadır. 16.00 dan sonra yapılan EFT işlemlerinde ise 1. 5 TL ile 37.50 TL geç EFT ücret kesintisi uygulanmaktadır.

ATM aracılığı ile yapılan EFT ücret kesintisi erken EFT işlemlerinde 2 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Geç EFT kesintisi ise; 3 TL ile 75 TL arasında değişmektedir. QNB Finansbank EFT işlemlerinde ücret kesintisi yapılırken para transferi limit aralığı 1.000 TL altı; 1.000 TL ile 50.000 TL aralığı; 50.000 TL olmak üzere 3 farklı şekilde belirlenmektedir.

Burada tüm kesinti ücret dilimi detayları ile verilmiştir. Yalnız bu işlem ücretlerini vermek istemeyen müşteriler QNB Finansbank’ ın dijital bankacılık kolu olan Enpara.com üzerinden EFT işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

QNB Finansbank EFT Saatleri 2020

QNB Finansbank EFT saatleri belirlenirken erken EFT ve geç EFT olmak üzere iki farklı zaman aralığı belirlenmektedir. Bu zaman aralığı farklı fiyat çıkarılması açısından önemlidir. Öncelikle tüm EFT işlemlerinin hafta içi mesai saatleri içerisinde yapıldığını belirtmek gerekmektedir. Bunun yanında hafta içinin resmi tatil gününe denk gelmemesi gerekmektedir. Tatil günü olmadan iş günü içerisinde ve mesai saatleri içerisinde 09.00 ile 17.15 arasında EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Erken EFT saatleri 16.00’ a kadar olan EFT zaman dilimidir. 16.00 dan 17.15 arasında yapılan EFT işlemleri de geç EFT ye girmektedir ve ücret alınırken de geç EFT ücreti alınmaktadır. Yarı tatil günlerde bankalar çalışmaktadır. Örneğin bayramlardan bir gün önce olan Arife günü ya da yarı tatil olan özel günler gibi belirli zamanlarda mesai yarım gün olmaktadır. Burada EFT saatleri de değişiklik göstermektedir. Yarı tatil olan günlerde 09.00 ile 11.00 saatleri arasında EFT işlemi yapılmaktadır. Yarım gün olan zamanlarda geç EFT şartı aranmamaktadır.

QNB Finansbank EFT Sorgulama 2020

QNB Finansbank EFT sorgulama işlemlerini yapmış olduğunuz para transferi işlemleriniz gerçekleştirilemediği zaman yapmak daha uygun olacaktır. Eğer yapmış olduğunuz EFT işlemi 30 dakikayı geçmesine rağmen ve hafta içi mesai saatleri içerisinde bu işlemi yapmış olmanıza rağmen hala gelemediyse sizler de QNB Finansbank EFT sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank mobil bankacılık ya da internet şubesi bankacılığı yolu ile para transferleri EFT sorgulama bölümü kullanılarak yapmış olduğunuz EFT işleminin gidişat durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun ile uğraşmak istemiyor iseniz direkt olarak telefon bankacılığını kullanarak QNB Finansbank müşteri hizmetlerini aradığınız zaman EFT işleminizi yönlendirmeler sonucunda sorgulayabilirsiniz. Bunun sonucunda yanlışlık var ise düzeltilmesini veya hesabınıza paranın tekrar iade edilmesini takip ettiğiniz zaman müşteri hizmetlerinde yer alan yetkililer EFT işlemleriniz için size kısa süre içinde yardımcı olacaklardır.

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Yapılan EFT işlemlerinin belirli bir süre sonra karşı tarafa geçme süresi bulunmaktadır. Bunun nedeni de öncelikle bir denetlemeden geçirilmesi işlemidir. Denetleme süresini çabuk aşan ve herhangi bir sorunla karşılaşmayan EFT işlemleri 15 dakika ile 30 dakika arasında geçen bir süre içerisinde karşı bankanın hesabına işletilmektedir.

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

QNB Finansbank EFT işlemleri herhangi bir olumsuz durum veya yanlışlık yaşanmamasına dair banka yetkilileri tarafından denetlenmeye tabi tutulmaktadır. Bu sayede siz EFT işlemlerinizi onayladığınız andan itibaren geçen 15 dakikalık süre zarfında bu EFT işlemleri hesap kontrolü olarak bir yanlışlık bulunmamasına karşın denetlenmektedir. Bu nedenle de yanlış hesaba EFT işlemi gerçekleştirme durumunuz bulunmamaktadır. Yalnız EFT işlemlerini gerçekleştirdikten 15 dakika içerisinde siz bir yanlışlık fark ettiğinizde sistem üzerinden kendi EFT nizi iptal etme hakkına sahipsiniz. Bunu ister mobil bankacılık ister internet bankacılığı isterseniz de internet bankacılığından gerçekleştirmeniz mümkündür.

QNB Finansbank’tan EFT Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank EFT nasıl yapılır? konusunda sık sık arama motorlarında aratılma yapılmasının ardından bizler de QNB Finansbank Müşterilerimize yardımcı olmaya çalıştık. Bu yazımızda EFT işlemlerinin nasıl yapıldığına dair kısa ve etkili bir yazı okuyacaksınız. Bu sayede EFT işlemleri konusunda kendi para transferi yatırma işleminizi belirleyebileceksiniz.

QNB Finansbank EFT işlemleri şube aracılığı ile yatırılabilir. Bunun için sizin kendinize en yakın olan QNB Finansbank banka şubesine gitmeniz yeterlidir. EDT işlemleri konulu bir sıra fişi aldığınızda banka personelleri sizlere EFT yapma konusunda yardımcı olacaktır.

QNB Finansbank ATM aracılığı ile EFT işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için Finansbank ATM kartınız ile giriş yapmanız ve para transferleri menüsünden EFT işlemlerini seçmeniz gerekmektedir. Ardından belirleyeceğiniz rakamı ve IBAN numarası ile birlikte bilgileri girdiğiniz zaman işlemi onayladığınızda yarım saat içinde EFT işleminiz karşı tarafın banka hesabına aktarılacaktır.

QNB Finansbank internet bankacılığı uygun fiyatlar ile ücretlendirilme yapıldığı için ve oldukça pratik olduğu için sıklıkla tercihe dilmektedir. Buradan giriş yapabilmek için internet bankacılığı şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Şifre ile giriş yaptığınızda karşınızda beliren sayfada para transferleri ve EFT işlemleri bölümünü sırası ile girdiğiniz zaman EFT yapacağınız sayfa çıkmaktadır. IBAN numarasını ve yatıracağınız tutarı kaydettikten sonra aynı sayfada dilerseniz bu hesap numarasını tanınmış hesap yaparak bir sonraki para transferlerinizde kolaylık da sağlayabilirsiniz.

Finansbank mobil bankacılık cep telefonu ve tabletler aracılığı ile kullanıldığı için oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Bunun için sizler de mobil bankacılığa giriş yaprak Para Transferi, EFT işlemlerini sıralayarak, para yatırma seçeneğini kolay uygulanabilirlik açısından gerçekleştirebilirsiniz.

Görüldüğü gibi QNB Finansbank sayesinde EFT işlemlerini gerçekleştirmek son derece kolaydır. Bunun için belirlenen adımları takip etmeniz ve size en yakın EFT yapma yöntemini belirlemenizde fayda vardır. Hem en ucuz ücret kesintisi gerçekleştiren hem de oldukça kolay olan uygulamayı kendisine göre belirlemeli ve düzenli olarak buradan EFT işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. QNB Finansbank ile para yatırma işlemleri hem tanımlı hesaba hem de tanımsız hesaba olarak farklı şekillerde ilerlemektedir. Dilerseniz tanımız olan bir hesabı kayıt ederek ve tanımlı hesaba dönüştürerek bir sonraki EFT işlemlerinizde kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Bu sayede evde, işte, otobüste, yolda yürürken kısacası her alanda ve her yerde kolayca EFT işlemlerini QNB Finansbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Emrah Alsan

    Sadece eft saatlerine bakmak için girmiştim ama aradıklarım dışında her bilgiye burada ulaşabildim çok bilgi verici ve açıklayıcı olmuş teşekkürler.