«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Garanti BBVA ATM Günlük Nakit Çekim Limiti

Garanti BBVA ATM Günlük Nakit Çekim Limiti

Garanti ATM

Garanti Bankası ATM’den Günlük Nakit Çekim Limiti Nedir?

Bankalar, şubelerinde görev yapan gişe memurlarının iş yükünü hafifletmek, şube içinde hizmet almak isteyen müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek için para yatırma, para çekme gibi işlemlerin yapılabilmesi için bankamatik hizmeti vermektedir. Bankamatikler sadece  gişe memurlarının iş yükünü hafifletmekle kalmıyor banka şubesine gitme imkanı olmayan müşteriler içinde büyük kolaylıklar sağlıyor.
Birçok banka, bankamatik kullanımı için şube önlerinde ve şehrin belirli noktalarında bankamatik hizmeti verirken Garanti BBVA  Türkiye’de en çok bankamatiği bulunan bankalarından bir tanesidir. Garanti  bankasının binlerce şubesi olması ve her şubenin önünde bir bankamatiğin bulunması ayrıca şube önleri dışında büyük alışveriş merkezlerinde şube hizmeti vermeseler bile bankamatik hizmeti veriyor olması da binlerce insanın Garanti Bankası ile çalışmaya yönlendirmektedir.

Garanti BBVA ATM Kullanımı

Elbette ki diğer bankaların ATM’leri de yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Ancak, neredeyse her mahallede bir Garanti BBVA ATM‘sinin bulunması gün içerisinde para çekme, para yatırma ve diğer basit bankacılık işlemleri için yoğun bir şekilde kullanılmasına neden olmaktadır. Bu yoğunluğun en büyük göstergesi ise Garanti Bankası’na ait bankamatiklerin önünde her daim işlem yapmak için bekleyen insanların olmasıdır.
Hepimizin bildiği gibi bankamatikleri kullanarak para yatırma ve para çekme gibi işlemleri yaparken istediğimiz kadar para çekme imkanımız yoktur. Para yatırma limiti konusunda oldukça esnek davranan bankalar bu esnekliği para çekme konusunda vermemektedirler. Daha net ifadelerle anlatmak gerekirse bankamatik kullanarak bir gün içerisinde çekebileceğiniz para tutarı konusunda kurallar vardır. Mesela Ziraat Bankası bankamatiği kullanarak para çekmek isteyen bir kişi bir gün içerisinde en fazla 1500 TL dir.  Bu rakam Garanti Bankası ATM daha farklıdır. Peki, Garanti BBVA ATM den günlük nakit çekim limiti nedir? Bu sorunun cevabını merak eden okuyucularımız için Garanti Bankası ATM den günlük nakit çekim limiti miktarını araştırdık.

Garanti BBVA ATM Para Çekme Limiti

Bütün ticari işletmelerin amacı kasalarından daha az nakit para çıkması ve daha çok nakit para girmesini sağlamaktır. Bu ticari amaç bankalar için de geçerlidir. Bankalarda nakit çıkışını en aza indirmek için günlük çekim limitini kısıtlamaktadır. Garanti Bankası nakit çekim limiti 6 bin TL’dir.
Bu 6000 TL’yi master kart ile en fazla 2000 TL, visa kart ile en fazla 2000 TL, Garanti Bankası normal kredi kartı ile en fazla 2000 TL olarak 3 farklı şekilde çekebiliyorsunuz. Garanti BBVA, tek bir kart ile tek seferde 6000 TL nakit çekme imkanı sunmuyor olsa da 3 farklı kart kullanımı ile müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamaktadır.
Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. SEVDA TÜRK

  merhabalar nakit ihtiyacında 6000 den fazla para çekemiyor muyuz

  • Uğur Aydın

   Sayın okurumuz Sevda hanım Garanti BBVA nakit ihtiyacında ATM günlük çekim limiti 2.000 Bin TL olmaktadır. 6.000 Bin TL kullanmanız için üç ayrı hesap veya kart sahibi olmanız gerekmektedir.