«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Halk Bank Hesap Kapatma ve Silme

Halk Bank Hesap Kapatma ve Silme

Hesaphalkkk

Bugünki haberimizi okuyarak hesap kapatma işlemleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. Belirli zamanlarda banka hasabı açmaya nasıl ihtiyaç duyuluyor ise kimi zamanlarda  hesap kapatma ihtiyacı da duyarız. Bu haberimizde Halkbank vadeli hesap kapatma, Halkbank vadesiz hesap kapatma, Maaş hasabı kapatma, Altın hesabı kapatma ve döviz hesabı kapatma işemleri hakkında detaylı bilgiler bulunur.

HALKBANK Banka Hesabı Kapatma

Halkbank hesabınızı uzun süre kullanmadığınızda hesabınızın kapandığını düşünebilirsiniz. Ama hiçbir banka hesabı siz kapatmadığınız sürece kendiliğinden kapanamaz. Halkbank banka hesabınızı kullanmadığınız için belirli bir süre dondurulur. Banka hesabınız uzun bir süre kullanılmazsa hesap işletim ücreti veya başka masraflar yansıyabilir. Bu nedenle ana banka hesabınızı kapatmalısınız. Halkbank Banka hesabınızı Şubelerden, internet üzerinden, Halkbank mobil uygulamasından ve telefon bankacılığı yardımı ile kapatabilirsiniz. Halkbank banka hesabınızda nasıl kapatacağınız konusunda detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

halkbank-hesap-silme
Halkbank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

Halkbank Şubeler Aracılığı ile Hesap Kapatma

Halkbank hesabınızı size en yakın Halkbank şubesine giderek kapatabilirsiniz. Halkbank şubelerine giderken Halkbank banka kartınızı ve nüfus cüzdanınızı yanınıza almalısınız. Bankalara gitmeden Halkbank mobil uygulamasından sıra numarası alabilirsiniz. Sıra size geldiğinde Halkbank müşteri temsilcinize hesap kapatma isteğinizi söyleyebilirsiniz. Hesap kapatma isteğinizden sonra Halkbank hesabınız incelenmeye alınmaktadır. Halkbank hesabınızı kapatmanız için hesabınızda 2 durumu sağlamalısınız. Birinci durum banka hesabınızda bakiye olmaması gerekmektedir.

Eğer bankanızda paranız bulunuyorsa ATM’ lerden paranızı çekmelisiniz. İkinci durum ise Halkbank hesabınızda herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir. Borcunuzu ödedikten sonra hesap kapatma adımlarınızı tekrarlamalısınız. Hesabınız yukardaki durumları sağlıyorsa hesap kapatma dilekçesi yazabilirsiniz. Daha önce hesap kapatma dilekçesi yazmadıysanız internetten yardım alabilirsiniz. Dilekçenizi verdikten sonra 10 gün içerisinde banka hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu 10 gün içerisinde Halkbank hesabınızda herhangi bir işleminiz yapmamanız gerekmektedir.

HalkBank İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma ve Silme

Şubelerden ve telefon bankacılığı ile açtığınız Halkbank hesabınızı bu yoldan kapatamazsınız. İnternet ve Halkbank mobil uygulamasından açtıysanız buradan banka hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için ilk önce Halkbank resmi internet adresine girmelisiniz. Açılan sayfanın sağ üst tarafından ‘Bireysel Giriş’ bölümünden giriş yapmalısınız. İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız sitenin en alt bölümünden yeni şifre edinebilirsiniz. Bireysel girişinizi yaptıktan sonra ‘Hesap İşlemlerim’ menüsüne gelmelisiniz. Bu sayfanın en altına gelerek hesap kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank hesabınızda para bulunuyorsa bu başvuruda bulunamazsınız. Hesabınızdaki parayı ATM’lerden çekebilirsiniz. Bu yol size uzun ve zahmetli geliyorsa mobil uygulamadan başka bankalara havale yapabilirsiniz. Banka hesabınızda adınıza ait borç bulunuyorsa da bu başvuruda bulunamazsınız. Borcunuzu ödedikten sonra hesap kapatma başvurusuna geçebilirsiniz. Halkbank hesabınız kapatılmaya elverişli ise açılan hesap kapatma başvurusunu eksiksiz ve tam doldurmalısınız. İnternet Bankacılığı üzerinden başvuruda bulunduktan sonra 5 iş günü içerisinde hesabınız kapatılacaktır.

halkbank internet şube url: https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin

HalkBank Mobil Bankacılık ile Banka Hesabı Kapatma

Halkbank banka hesabınızı Halkbank mobil uygulamasından açsanız bile hesabınızı buradan kapatamazsınız. Banka hesabınız dışında ek hesaplarınızı Halkbank mobil uygulamasından kapatabilirsiniz. Ek hesaplarınız için Halkbank mobil uygulamasını Apple Store’ dan ve Google Play Store’ dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Halkbank ana banka hesabınızı kapatmak için diğer banka hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Halk Bankası Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Telefonunuzdan 444 0 400 numarayı arayarak Halkbank hesabınızı kapatabilirsiniz. Halkbank çağrı merkezini aramadan önce hesabınızı incelemelisiniz. Hesabınızda adınıza ait borç ve para bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanında telefon bankacılığı şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Telefon bankacılık şifrenizi unuttuysanız Halkbank şubelerinden ve internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu koşulları sağladıktan sonra Halkbank çağrı merkezini aramalısınız.

Bank kaydı sırasında 0’ı tuşlayarak hesap kapatma işleminizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Kısa bir süre sonra Halkbank müşteri temsilcinizle iletişim halinde olabilirsiniz. Müşteri temsilcinize hesap kapatma isteğinizi gerekçeleriyle söylemelisiniz. Halkbank hesabınızda herhangi bir borç veya para bulunmuyorsa hesap kapatma talimatınız alınmaktadır. Bu talimatınız alındığı andan itibaren hesabınızda herhangi bir işlem yapmamalısınız. Halkbank çağrı merkezinin yanında Canlı Whatsapp hattı ile mesaj yoluyla banka hesabınızı kapatabilirsiniz.

halkbank iletişim hattı : https://www.finanshaberi.net/banka-haberleri/halkbank-musteri-hizmetleri-0850-222-0-400/.html

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. İlyas

    Bilgilendirme için teşekkür ederim

  2. Emrah Alsan

    Başarılı verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı teşekkürler