«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. HSBC BANK BANKA HESABI KAPATMA

HSBC BANK BANKA HESABI KAPATMA

HSBC Hesap Kapatma

HSBC Bank Hesap kapatma

HSBC Bankası bir yurt dışı bankası tarafından tamamen yabancı sermaye ile kurulan bir bankadır. 1990 yılında Midland Bank Anonim Şirketi adıyla hizmet vermektedir. Kurulduğu yıllarda daha çok kurumsal faaliyetlerle öne çıkmıştır. Zamanla bireysel bankacılık hizmeti de vermektedir. Bu hizmetti yeterli bulmayan HSBC Bankası müşterileri olarak hesaplarınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Kullanmadığınız HSBC banka hesabınıza hukuki olarak tanınan süreçte bankacılık işlemleri yapmazsanız HSBC hareketsiz olarak tanımlar. Banka tarafından HSBC hesabınıza hesap işletim ücreti yansıyabilir. Bankaya 3 ayda bir 70 TL gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. Diğer bir neden olarak hesap işletim ücretini ödemek istemeyen HSBC müşterileri olarak hesabınızı kapatabilirsiniz. HSBC Bankasında bulunan hesabınızı ‘HSBC Hesap Kapatma ‘adlı bu yazımızdan faydalanarak kolayca kapatabilirsiniz.

1.HSBC Bank Şube Aracılığı ile Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

Size yakın olan HSBC şubesini seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz. TC kimlik numaranızla ve HSBC banka kartınızla talep başvurusunda bulunabilirsiniz. Talep başvurusunda bulunduktan sonra banka çalışanları tarafından hesabınız incelenmeye alınır. Hesabınızın kapanmasına bir sebep görülmüyorsa hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap işletim ücretini ödememek için hesabınızı kapatıyorsanız badı durumları inceleyebilirsiniz. Size bilgilendirme mesajı gelmeden hesap işletim ücreti bankanıza yansıdıysa gişelerden ödediğiniz ücreti alabilirsiniz. Ücreti aldığınıza dair banka çalışanları dilekçe yazmanızı isteyebilirler.

2.HSBC Bank Müşteri Hizmetlerini Arayarak Banka Hesabı Kapatma

0850 211 01 11 HSBC Bank Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak HSBC Bank Banka hesabı kapatma işlemlerinizi  gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezine bağlandıktan sonra dikkatlice dinleyerek ‘Hesap Açma / Kapama ‘ hattını tuşlamalısınız. Yurt dışından arama yapmak için başına alan kodu girerek aynı numarayı arayabilirsiniz. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra adınız soyadınızı ve telefon bankacılık şifrenizi söylemelisiniz. Telefon bankacılığı şifrenizi HSBC Bankası şubelerinden veya HSBC Bankası ATM’lerinden yapabilirsiniz. Şifre bilgilerinizi de verdikten sonra talebinizi oluşturabilirsiniz. Talebinize bakılarak HSBC hesabınız incelenmeye alınmaktadır. Hesabınızda kapatmak için bir sorun bulunmuyorsa hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatmaya uygun sorun varsa müşteri temsilciniz açık bir dilde bahseder. Çözüm yolları için buradan bilgi alabilirsiniz.

3.HSBC İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

HSBC web adresini ziyaret ederek hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz. İnternet tarayıcınıza girerek arama motoruna  www.hsbc.com adresini yazmalısınız. HSBC resmi internet adresine girerek sağ üstte yazılı olan ‘Bireysel Giriş’ i seçmelisiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan TC kimlik numaranız ve internet şubesi şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Sağlıklı giriş yaptıktan sonra ‘HSBC Hesaplarım’ menüsünü seçmelisiniz. Hesabınıza ait para veya borç bulunmuyorsa hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızda sorun varsa menüyü seçtiğiniz anda ‘Uyarı ’ yazısı vermektedir. Sorununuzu hallettikten sonra talebinizi yenilemelisiniz. Hesaplarınızı veya ek hesaplarınızı buradan kapatabilirsiniz.

4.HSBC Bank Mobil Bankacılık ile Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

HSBC mobil uygulamasını indirmek için HSBC resmi internet adresini ziyaret etmelisiniz. Web adresinin sol tarafında bulunan mobil işlemlerini tıklamalısınız. Çıkan yeni sayfada HSBC mobil uygulamasını kolayca indirmek için size hizmet sağlanacaktır. Cep telefonunuzu ve verilen güvenlik kodunu doğruca girmelisiniz. Telefonunuza SMS yoluyla gelen linke basarak uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamanın ilk açılan giriş sayfasının en altında ‘Şifremi Unuttum’ bölümünü seçerek şifre oluşturabilirsiniz. Şifre oluşturmak için sizden HSBC kart numaralarınızı isteyebilir. TC kimlik numaranız ve oluşturduğunuz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.  HSBC mobil uygulamasından hesaplarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz. İster HSBC vadeli hesabınızı ister vadesiz hesabınızı mobil uygulamadan hızlıca kapatabilirsiniz. Öncelikle mobil uygulamadan Hesaplarım menüsüne gelmelisiniz. Alt alta sıralanan çoklu sayfadan ‘ Hesap Kapama ‘ menüsünü seçmelisiniz. Seçtiğiniz menüde ‘Vadeli Hesap Kapatma / Vadesiz Hesap Kapatma ‘iki seçenekten hangisini kapatacaksanız onu seçmelisiniz. Seçtiğiniz anda hesabınıza ait borç ya da para varsa ekranda görebilirsiniz. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız Banka hesabınızı kapatamazsınız. Bu sorunları çözerek bahsettiğimiz adımları takip ederek HSBC Bank hesap kapatma işlemlerini yeniden yapmalısınız.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *