«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Kuveyt Türk Temassız Özelliği Açma

Kuveyt Türk Temassız Özelliği Açma

Sağlam Kart Temassız Özelliği Açma

Kuveyt Türk Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Kuveyt Türk Bankası 1989 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren köklü bankalardan bir tanesidir. Birçok hesap ve kredi kartı ürünü de bankacılık çalışmalarına uygun olarak yıllardır verilmektedir. Yeni sisteme uygun olarak temassız özelliği ile kredi kartı da çıkarılmıştır. Ancak gelişen pandemi sürecinde sağlık ve hijyen koşulları gereğince Kuveyt Türk kredi kartlarında temassız özellikleri de geliştirilmiştir. Korona virüsünün de getirdiği olumsuz etkiler göz önüne alınınca temassız özellikli ve daha hijyen koşullarını ön plana alan, parayı ortadan kaldıran ve kredi kartını da tamamen temassız ile donatan Kuveyt Türk çalışmaları bulunmaktadır. Bu temassız özelliği ile alakalı olarak açma işlemleri de söz konusudur. Ayrıca limitlerde yapılan güncellemeler de bulunmaktadır. Kuveyt Türk Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma işlemi için sizler de bu hususta yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Sağlam Kart Temassız Özelliği Nasıl Açılır

Sağlam Kart; Kuveyt Türk bankasının temassız özelliği bulunan kredi kartıdır. Aslında birçok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Ancak her kredi kartının temassız özelliği yoktur. Temassız özelliği son dönemlerin getirisi yüksel olan ve avantajlı kredi kartı olduğu için ülkemizde çoğu kişi bu teknolojik özelliği bulunan kartlara yönelmektedir. Sizler de Kuveyt Türk bankasının temassız özelliği bulunan kredi kartlarını arıyor iseniz, anında Sağlam kart başvurusunda bulunmanız mümkün olmaktadır. Sağlam kart temassız özelliği siz kartı istediğiniz zaman kapalı halde size gelir. Yani ilgili kartın temassız özelliğini sizin açmanız gerekmektedir. Bununla birlikte Sağlam kart temassız özelliği limiti de 250 TL dir. Yanimaksimum250 TL ye kadar olan her alışverişinizi sizler Sağlam Kart ın temassız özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Diğer kredi kartlarının 90 TL; 100 TL olarak gündemde tutmuş olduğu maksimum limitler Kuveyt Türk Bankasında 250TL ye çıkarılmıştır. Bunun en büyük etkisi de yaklaşık bir yıldır içinde bulunduğumuz pandemi süreci ile alakalıdır. Korona virüsünün dünya genelinde yayılması ile birlikte insanlar temas ettikleri yerlere ekstra özen göstermektedir. Buna alışveriş yaptığımız POS cihazlarının şifre tuşları da dahildir. Gerekmedikçe bir yere temas etmemek bizleri virüse karşı önlem almaya teşvik etmektedir. Temassız özelliği bulunan kredi kartlar da bu açıdan güvenilir kılınmış ekstra özellikli, yeni dünyanın teknolojik imkanıdır.

Sağlam kart talebinde bulunan kullanıcıların kart ücreti bulunmamaktadır. Eğitim ve sağlık alanında yapılan harcamalar 5 taksit ile taksitlendirilmektedir. Ayrıca sağlık alanı için ekstra limiti de söz konusudur. Örneğin 2000 TL olan kredi kartınız için sadece sağlık alanında kullanılmak üzere 2000 TL daha ek limiti konulmakta ve kartınızın toplam 4000 TL limiti olmaktadır. Kart limitiniz ne kadar ise aynı oranda bir de sağlık limiti kartınıza tanımlanmakta ve sağlık harcamalarınız bu limit hakkından düşmektedir. Bu da gene içinde bulunduğumuz durum için alınmış bir önlem neticesindedir. Sağlam kart harcamalarında anlık olarak bir ay içerisinde tek çekim 200 TL ve üzeri yapacağınız alışveriş için 50 TL değerinde altın hediyesi verilmektedir. Bu hediye her ay için toplanır ve 12. Ayın sonunda müşterilere verilir.

Sağlam Kart Temassız Özelliği Açma

Sağlam Kart temassız özelliği açma işlemi için burada birçok yöntemi bulunmaktadır. Şube yolu ile internet bankacılığı ya da mobil bankacılık yolu ile yapılmış olan online işlemler ile yapılan temassız özelliği açma işlemi bulunmaktadır. Telefon bankacılığı yolu ile de temassız özelliği açılabilir.

Şube yöntemi ile size en yakın Kuveyt Türk şubesine gider ve Sağlam kart temassız özelliğini açmak istediğinizi söylersiniz. İnternet Bankacılığı ya da Mobil Bankacılığı kullanıyor iseniz kendinize ait bireysel hesabınıza giriş yaparsınız. Burada kartlarım- kredi kartlarım ayarlar – temassız özelliği aç butonunu tıklayarak yaptığınız işlemi onaylar ve kaydedersiniz.

Telefon bankacılığı yöntemi ile Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayarak anında sesli yanıt sistemine bağlanır ve Sağlam kart temassız özelliği açma ile ilgili bildirim yaparsınız. Gerekli yönlendirmeler ile sizler de telefon bankacılığını kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz.

 

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.