«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. PTT BANK BİREYSEL EMEKLİLİK İPTAL ETME

PTT BANK BİREYSEL EMEKLİLİK İPTAL ETME

PTT emekli

PTT Bank BES İptali Nasıl Yapılır

PTT Bankasından bireysel emeklilik sistemi açarak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Maaşınızdan her ay düzenlik kesintilerin yanında uygulanacak devlet katkı payı ile birikiminizi artırabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız olduğu zamanlarda ya da çeşitli nedenlerinizle istediğiniz zaman sisteminizi iptal edebilirsiniz. PTT Bankası bireysel emekliliğinizi internet üzerinden iptal edemezsiniz. PTT Bank bireysel emeklilik sisteminizi sadece e – posta, şubelerden veya çağrı merkezinden kolayca iptal edebilirsiniz. İptal etme aşamalarını ‘PTT BANK BES İPTALİ’ adlı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

PTT Bank E-posta Aracılığı ile BES İptali

PTT Bank BES iptal etme yöntemlerinden bir diğeri ise e-posta yolu ile bireysel emeklilik iptal etme işlemi olmaktadır. PTT Bank şubelerine gitmeden daha kısa sürede bireysel emekliliğinizi iptal edebilirsiniz. PTT Bank e- posta adresine atacağınız e-postanızla kısa sürede iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Atacağınız e- postanızın içeriğine mutlaka bireysel emekliliğinizi neden kapatacağınızı açıklamalısınız. E- postanızı oluşturduktan sonra info@ptt.gov.tr adresine yollamalısınız. E- posta en geç 3 iş günü içerisinde bakılıp size dönüşü yapılacaktır. PTT Bank bireysel emekliliğinizi iptal ettikten sonra birikiminizden sadece maaş kesintilerinizi alabilirsiniz. PTT Bankın resmi internet adresine girerek ne kadar maaş kesintisi yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ana paranızı sadece PTT Bank ATM’lerinden ve PTT Bank şubelerinden alabilirsiniz. Ana paranız PTT Bankası hesabı dışında herhangi bir banka hesabına yatırılamaz.

PTT Bank Şubeler Aracılığı ile BES İptali

Size en yakın PTT Bank şubelerine giderek bireysel emekliliğinizi iptal edebilirsiniz. PTT Bank şubelerine giderken nüfuz cüzdanınızı yanınıza almalısınız. Bireysel emekliliğiniz neden kapattığınızı ve kişisel bilgilerinizle yer alan bir dilekçe yazmalısınız. Dilekçenizin yanında size verilen bireysel emeklilik iptal sözleşmesini dikkatlice okuyup imzalamalısınız. Bu zamana kadarki maaş kesintilerinizi, devlet katkı payını ve toplam birikiminizi şubelerden öğrenebilirsiniz. Bireysel emekliliğinizin iptali halinde size geri iade edilecek tutarı gösteren bir belge verilecektir. Bu belgeyi ama paranız iade edilene kadar saklamalısınız.

PTT Bank Çağrı Merkezi ile BES İptali

PTT Bank Bireysel emeklilik iptal etme işlemlerinden birisi ise çağrı merkezini arayarak yapılmaktadır. PTT çağrı merkezi ile çoğu bankacılık işlemleriniz gibi bireysel emeklilik sisteminizi de iptal edebilirsiniz. Bunun için bireysel emeklilik sisteminizle 3 ayı doldurmuş olmalısınız. 3 aydan önce arama yaptıysanız PTT Bank bireysel emeklilik sistemi işleminizi gerçekleştiremezsiniz. 3 ayınızı doldurduktan sonra PTT Bankası çağrı merkezinizi arayabilirsiniz. PTT Bank çağrı merkezine bağlanmak için 444 1 788 numarayı tuşlamalısınız. Çağrı merkezindeki PTT Bank müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. PTT Bank müşteri temsilcinizin sorularına eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplamalısınız. Soruların sonunda PTT Bank bireysel emekliliğinizi iptal edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Mehmet Ali DÜRÜST

    acil krediye İhtiyacım var