«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. T BANK Kredi Kartı Bloke Kaldırma

T BANK Kredi Kartı Bloke Kaldırma

T Bank Müşteri

T Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

T Bankası 1985 yılında kurulmuş ve o zamandan beri profesyonel anlamda hizmet sağalamaya çalışan bir bankadır. Ancak yeni yeni reklamlarının yapılması ve kendini tanıtması ile birlikte 30 yılı aşkın banka geçmişine rağmen adını duyurmuştur. Bununla birlikte de T Bankası merak edilen bir banka haline gelmiştir. T Bank kredi kartı bloke kaldırma işlemleri göz önünde bulundurulduğu zaman birçok farklı metot bulunmaktadır. Bu başlıkta sizlere banka ile alakalı kredi kartı blokesini kaldırma işlemlerinin tüm bilinmeyenleri anlatılacaktır. Bu sayede T Bank müşterisi iseniz ve kredi kartı blokesi ile alakalı olarak sorunlar yaşıyorsanız tam da size uygun birçok yöntemin farkında olabilirsiniz.

T Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemleri

T bank kredi kartı müşterilerine sunulmuş olan bir ayrıcalıktır. T bank kredi kartı sahibi olabilmek için öncelikli olarak T Bankasından bir banka hesabı açılması gerekir. Kredi kartı talebinde bulunularak, banka hesabına bu kredi kartı bağlanabilir. Otomatik ödeme talimatı verilerek ya da aydan aya ekstrelerin kişilerin kedin imkanı ile ödemesi gerekmektedir. Kredi kartının oldukça fazla avantajı bulunur. Asgarisini ödemek, ertelemeli ödeme yapmak, taksitlendirme yapmak ya da kredi kartı borcunu ödeyemeyerek yapılandırma işlemi yapmak birer T Bank kredisi avantajıdır. Bu durumlardan herhangi biri ile karşılaşıldığında banka kredi kartı borcu ödenemezse yasal takibe düşülür. Yasal takibe düşmemek adına kredi kartı borcunun en az asgarisini aydan aya düzenli ödeme gerçekleştirmek gereklidir. Eğer 3 kez üst üste kredi kartı borcunun asgarisi ödenmez ise, yasal takip süreci başlatılır. İlk defa 3 kez ödenmediğinde ya da asgari ödeme tutarından az ödendiğinde 3. Aydan sonra kredi kartı bloke olmaktadır.  Kredi kartı alındıktan sonra ilk üç ödeme yasal takibine takıldıktan sonrasında herhangi bir ikinci kez ödeyememe durumunda yeniden yasal takip başlatılır ve gene kredi kartı bloke edilir.

Kredi kartının bloke olması, kredi kartının kapatılması anlamını taşımaz. Sadece Kredi kartının geçici bir süre kullanılmadığını ifade etmektedir. Kredi kartı blokelerinin kaldırılması için birçok yöntem bulunmaktadır.

Kredi Kartı Bloke Kaldırma Yöntemleri

Bir kere yasal takibe takılmış olan kişilerin kredi kartlarındaki blokeyi kaldırmak için borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Borç ödendikten bir ay geçtikten sonra kredi kartı yeniden kullanıma açılacaktır.

Kredi kartı bloke olan kişiler kredi kartlarındaki mevcut borçlarını tıpkı kredi çekmiş gibi nakit avans ile çözümleyebilirler. Buna borç yapılandırma işlemi denilmektedir. Kredi kartı borcu yapılandırılmasında ilk yapılandırma işleminde kredi kartının borcu taksitlendirilir ve ödedikçe, aylık olarak kredi kartı kullanılabilir limitinde yer açılır. İlk kez yasal takibe düşmüş kişiler kullanılabilir kredi kartı limitindeki yeri kullanabilir ve alışveriş yapabilir. Ancak iki ve daha fazla yasal takibe düşmüş ve kredi kartını yapılandırmış kişiler, kullanılabilir limit kısmında borçlarının taksitlerini ödeseler dahi 0 rakamı göreceklerdir. Kredi kartı yapılandırma borcunun tamamını ödemeden de yeniden kartı kullanıma açamamaktadırlar.

Özet olarak kredi kartı blok kaldırma işlemlerinin temel amacı borcun tamamının ödenmesinden ileri gelmektedir. Banka belirli bir taksit miktarı, yapılandırma ya da borç ertelemeye kadar fırsat tanısa da asıl önemli olan borcun tamamının ödenmesinden ileri gelmektedir. Borcun ödenmesi ile birlikte T Bank kredi kartı bloke kaldırma işlemleri anında o ay içerisinde normale dönecektir. Ancak borcun ödenmesinden sonra bir süre geçmesi gerekmektedir. Kredi kartına sürekli bloke gelmesi durumunda kaldırma işlemleri de kişilerin kredi notlarına göre daha uzun sürede açılabilmektedir. Kredi kartları da kişilerin kredi sicil notlarını etkilemektedir.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar