«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. ZİRAAT BANKASI HESAP KAPATMA

ZİRAAT BANKASI HESAP KAPATMA

ziraat-bankasi-hesap-kapatma

TC ZİRAAT Bankası Hesap Kapatma

TC Ziraat bankası müşterileri hesap açma ve hesap kapatma konusunda çeşitli araştırmalara girmektedir.  TC Ziraat bankası müşterilerinin Ziraat banka hesap kapatma konusunda arama motorundan araştırma yapmasından kaynaklı olarak sizlere TC Ziraat banka hesap kapatma konusunda yazı hazırladık. Bu sayede ziraat banka hesabınızı nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz. Her Bankada olduğu 180 gün içerisinde ara vermeden kullanılmayan banka hesaplarınız işletim ücretine tabidir. İşletim ücretini ödemek istemeyen kullanıcılar hesabını kapatması gerekebilir.

Ziraat Bankası Hesabınızı Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ziraat bankası hesap kapatma işleminizin gerçekleşmesi için diğer bankalarda olduğu gibi birkaç önemli unsurlar olmakta ve bu unsurları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kapatmak istediğiniz Ziraat banka hesabınızda bakiyeniz varsa kapatma işleminizi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Eğer Ziraat banka hesabınızda borç varsa borcunuzu ödemeniz gerekebilir. Bu iki işlemi yaptıktan sonra kolayca Ziraat hesabınızı kapatabilirsiniz. Ziraat bankası hesabınızı kapattıktan sonra hiçbir finansal işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Ziraat Banka Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Şubelerden TC Ziraat Hesap Kapatma – Silme

TC Ziraat bankası yurt içinde şubesi ile hizmet vermektedir. Bu şubelerden herhangi birine giderek Ziraat banka hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda kimlik belgeniz veya kimlik belgesi yerine geçebilecek belgelerin olması gerekebilir. Şubeden TC Ziraat hesap kapatma işlemi yapılacak olan en sağlıklı işlemlerden bir tanesidir. Bu sayede hızlı bir şekilde TC Ziraat hesabınızı kapatabilirsiniz. TC Ziraat hesabınızı kapatmak için hiçbir ücret ödeme talebi bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken durum size en yakın TC Ziraat şubesine gitmektir.

  2. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Arama

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri iletişim hattı olan 444 00 00 numaralı telefonu arayarak banka hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu aşamayı yaparken kart şifreniz biliyor olmanız gerekmektedir. Gereken tuşlama işlemlerinin yapılmasının ardından Ziraat bankası hesap kapatma talimatınız ile kısa sürede banka hesabınızı kapatabilirsiniz.

 3. Ziraat İnternet Bankacılığı Hesap Kapatma – Silme

İnternetten Ziraat bankası sitesine girip ya da telefonunuzdan Ziraat uygulamasından hesabınızı kapatabilirsiniz. Ziraat mobil uygulamasından açtığınız vadesiz veya vadeli hesaplarınızı online olarak kapatabilirsiniz. Ziraat uygulamasını Android veya IOS sistemli telefonunuzdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulamaları kullanırken internet bankacılık şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasını 444 0 900 numarasını arayarak müşteri temsilcinizden şifrenizi alabilirsiniz.

 4. Dilekçe Yoluyla Hesap Kapatma –Silme

TC Ziraat Bankası hesabınızı dilekçe vererek kapatabilirsiniz. Dilekçe vererek hesap kapama işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken en önemli adım size en yakın Ziraat Bankasına giderek hesap kapama için dilekçe vermektir. Burada banka size hesap kapamaya dair hazır bir dilekçe vermektedir. siz o dilekçeyi kendiniz doldurursunuz. Bu sayede de hesabınız anında kapatılmış olur.

Yukarıda bahsedilen dört yol ile de hesap kapama işlemleri yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta her ne yol ile olursa olsun hesabınızı kapadıktan sonra bu hesap ile ilgili bir finansal işlem yapmamanız gerektiğidir. Hesabınız kapatıldıktan sonra 90 gün askıda bekletilir. Siz finansal işlem yapmazsanız tamamen kapatılır. 90 gün içinde para yatırma, kredi başvurusu, kredi kartı  başvurusu vb. bir hareketlilik görülürse bu hesap otomatik olarak yeniden devreye girecektir.

Ziraat Bankası Banka Hesabı Kapatma İşlemleri

Ziraat bankası hesap kapatma işlemleri konusunda en çok merak edilen hesap kapatma işlemlerini sizlerle paylaşmak istedik. Ziraat Bankası vadeli hesap kapatma Ziraat Bankası vadesiz hesap kapatma işlemleri hemen hemen birbirinin aynısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin en güzide bankası olan Ziraat bankasının hesapları bu hesaplarla sınırlı kalmamaktadır. Ziraat bankası altın hesabı kapatma ve Ziraat bankası döviz hesabı kapatma işlemleri içinde üst yazımızda belirtmiş olduğumuz hesap kapatma işlemlerini kullanarak bu hesapları da kapata bilirsiniz. Ziraat bankası hesap kapatma işlemlerinde sadece farklılık gösteren hesap Ziraat bankası maaş hesabı olmaktadır. Ziraat bankası maaş hesabı kapatma işlemlerini yapmanız gerekirse ve kamu kurumunda çalışıyorsanız eğer kurum mutebeti tarafından üst yazı ile anlaşmalı olunan ziraat bankası şubesine dilekçe gönderilmelidir. Ziraat bankası maaş hesabı kapatma işlemi özel sektörde çalışan kişiler içinde aynı olmaktadır. Çalıştığınız şirketin mutemeti tarafından anlaşmalı olunan ziraat bankası şubesine hesap kapatmak için dilekçe yazılmalıdır.

Sayın okurlarımız sizlerin bilgilerine sunmak için yayınlamış olduğumuz makalemiz olan Ziraat bankası hesap kapatma işlemleri hususunda aklınıza takılan bütün sorularınızı haberimizin alt kısmındaki yorum cevap bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Dilerseniz eğer Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon ve iletişim numaralarını arayarak Ziraat Bankası Banka Hesabı Kapatma işlemleri hususunda ziraat bankası müşteri temsilcilerinden dilediğiniz bilgileri alabilir ve müşteri temsilcilerine Ziraat bankası banka ve bankacılık işlemleri hakkında bütün merak etmiş olduğunuz sorularınızı sorarak en sağlıklı bilgileri alabilirsiniz.

Makale İçeriği

  1. Ziraat Bankası Hesap Kapatma
  2. Ziraat Bankası Banka Hesabı Kapatma-Silme
  3. Ziraat Bankası Hesap Kapatmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar
  4. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak Banka hesabı kapatma ve Silme
  5. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile hesap kapatma
  6. Ziraat Bankası Dilekçe Yolu İle hesap kapatma işlemleri

Sayın okurlarımız sitemizde bütün bankalara ait hesap açma ve hesap kapatma ile ilgili makaleler mevcut olmaktadır. Yine bütün bankalarca en çok kullanılan hesaplar olan Maaş Hesabı açma kapama, vadesiz TL hesabı açma kapama, Altın hesabı açma kapama, döviz hesabı açma kapama, Vadeli mevduat hesabı açma kapama ve yatırım hesabı açma kapama ile ilgilide bütün haberleri bulmanız mümkün olmaktadır…

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *