«
  1. Anasayfa
  2. BORSA HABERLERİ
  3. BİST 100 Endeksi Günlük Analiz

BİST 100 Endeksi Günlük Analiz

borsa_riskler

25.12.2018 Salı BİST 100 Endeksinde Yaşanan Gelişmeler

Bist 100 endeksi yeni güne piyasalarında açılması ile yatay seviyede başlamış fakat bu yatay sevideki duruşu çok uzun sürmemiştir. Sabah saatlerini ilerlemesi ile döviz kurlarındaki artışlarında etkisi ile BİST 100 endeksi değer ve puan kayıpları yaşanmasına sebep olmuştur. Ekonomist ve araştırmacı olan konunun uzmanlarına göre döviz kurlarında ki artışların belli bir seviyede kalacağı ve daha sonra düşüş yaşayarak yatay seviyede dengeleneceği yönünde olmaktadır.

Ekonomist, Araştırmacı ve Konunun Uzmanlarının Yorumları

Ayrıca ekonomist, araştırmacı ve konunun uzmanları BİST 100 endeksinin öğlen saatleri ilerledikçe dengede kalacağı ve akşam saatlerinin yaklaşması ve piyasaların kapanmasına yakın artış göstereceği ve 91.500 puanlara çıkacağı yönünde olmaktadır. Ayrıca uzmanların diğer yorumlarına baktığımızda noel tatili nedeni yutr dışında piyasaların kapalı olması sonucu neticesin de bütün döviz kurlarında belirli bir dengenin olacağı yönünde olurken ABD Başkanı Trump’un FED ile ilgili açıklamaları ABD borsalarında düşüşe neden olacağı ve dolar kurunun da bunun etkisinde kalacağı yönünde olurken döviz kurlarında eğer düşüş yaşanacaksa en sert düşüşü doların yaşayacağı söylenirken düşen doların etkisi ile TL de değer artışı ve BİST 100 endeksinde puan artışlarının olacağı yönünde olmuştur.

BİST 100 Endeksinin Aralık ayının son haftasının ilk gününde yüzde 0,36 düşüşle 91.527 seviyesinde tamamlaması piyasalarda tedirginlik yaratmış olsa bile bu tedirginliği çok uzun sürmeyeceği ve asgari ücretin açıklanmasından sonra piyasaların yönünün belli olacağı yönünde açıklamalarda yapılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *