«
  1. Anasayfa
  2. Kosgeb Haberleri
  3. Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB

Kadın Girişimcilere Devlet Tarafından Yapılan Destek Devam Ediyor Mu?

Değerli okuyucularımız Devlet tarafından kadın girişimci kredisi geçtiğimiz yıllarda veriliyor ve girişimci kadınlar Devlet tarafından verilen kredi desteği ile girişimci kadınlar yeni işletmeler açarak veya yeni fikirlerle yeni oluşum ve üretim faaliyetleri yaparak iş yeri sahibi olma imkan ve olanaklarını buluyorlardı. 2019 yılına girdiğimizden bu yana bu haber yani yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi kadın girişimci kredisi nasıl alınır veya kadın girişimci devlet destekli krediler devam ediyor mu diye en çok merak edilen haberlerin başında gelmekle beraber oluşan bu merak nedeni ile internet arama motorların da en çok aranan haber olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizde finanshaberleri.net olarak bu çok merak konusu olan ve internet arama motorlarında en çok merak edilerek aranan kadın girişimci kredisi nasıl alınır ve kadın girişimci destek kredileri devam ediyor mu diye çok merak konusu olan bu haberi siz değerli okuyucularımız için gerekli olan her türlü araştırmayı bizzat bilgi alınması gereken yani kadın girişimci destek kredisini veren kurum ve bankalara giderek gerçek ve en doğru bilgileri alıp siz değerli okuyucularımızın bilgisine sunmak istedik. Sizlerde söz konusu olan bu haber hakkında yani kadın girişimci desteği nasıl alınır ve kadın girişimci devlet destekli kredi devam ediyor mu sorunda aklınızda oluşan bütün sorulara yanıt bulmak ve merak edip arayışında olduğunuz bütün sorulara en net ve en doğru cevapları almak isterseniz bu yazımızı sonuna kadar okuyarak aradığınız bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Devlet Destekli 50 Bin TL Hibe

Değerli okuyucularımız bu yazımızda finanshaberleri.net olarak aklınıza takılan bütün sorulara cevap vereceğiz. Hepinizin de merak ettiği hususta kadın girişimci devlet destekli kredi 2019 yılında da verilmeye devam etmektedir. Devlet tarafından kadın girişimcilere çok daha farklı ve çeşitli olmak üzere ayrıcalıklar yapılmakta olup kadın girişimciler devlet destek kredisi ile desteklenmektedir. Yeni girmiş olduğumuz 2019 yılında da bu destek ve teşvikler devam etmekte olup bu destekler yani kadın girişimci destek kredisi Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bağlı kurum olan KOSGEB ile kamu Bankası olan Halkbank ve T.C. Ziraat Bankası tarafından çok düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile sağlanmaktadır. Devlet destekli kadın girişimci kredisini ve yine kadın girişimciler için sağlanan 50 Bin TL hibe kredisi‘nin detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz. Şimdi söz konusu ola kadın girişimci destek kredisi nasıl alınır ve kadın girişimci devlet destekli 50 Bin hibe nasıl alınır başlıklı haberimizin detaylarını açıklayalım. Sizlerde bu haberin detaylarını öğrenmek için mutlaka haberimizi sonuna kadar okuyunuz.

KOSGEB’den Kadın Girişimcilere %20 Avantajlı 50 Bin TL Hibenin Detayları

Değerli okuyucularımız sizler için sunulan bu imkandan yararlana bilirsiniz. İster tek başınıza isterseniz bir kaç kadın girişimci bir araya gelerek ortak fikir ve üretimleriniz ile sizler için sağlanmış olan bu imkan ve olanaklardan yararlana biliyorsunuz. Çok değerli okuyucularımız kadın girişimci devlet destekli kredi kosgeb tarafından sağlanmakta olup Halkbank tarafından nakit ihtiyaçlar görülmektedir. Yüzde 20 avantajlı 5O Bin TL hibe‘den yararlanmanız için sizden istenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartların başında ilk yapmanız gereken KOSGEB tarafından sizlere verilecek olan kadın girişimci belgesini almanız gerekmektedir. Kadın girişimci belgesini almanız için KOSGEB tarafından sizlere verilecek olan eğitimlere katılarak bu belgeyi almaya hak kazanacaksınız. Girişimcilik belgesi almak için katıldığınız eğitimlerde sizlere 32 saatlik eğitim verilecek olup bu eğitimler işletme konularından oluşacak derslerdir. Bu eğitimlere katılarak hem işletme konusunda bilmeniz gerekenleri öğrenecek hemde işletme konusunda bir çok detaylı bilgiye sahip olarak kadın girişimci belgesini almaya hak kazanmış olacaksınız. KOSGEB tarfından verilecek olan eğitimlere mutlak suretle katılmanız ve dersleri kaçırmamanız sizin adınıza çok önemli olarak sizlere çok değerli bilgi ve kazanımlar sağlayacaktır.

Kadın girişimci destek kredisinde işletme kuruluş desteği 2.000 Bin TL kuruluş dönemi makine ofis ve teçhizat desteği 18.000 Bin TL işletme giderleri desteği 30.000 Bin TL Olmak üzere almış olduğunuz 100.000 Bin TL Kredinin 50 Bin TL kadarı hibe olarak sizlere verilmektedir.

KOSGEB Desteği İçin Yapmanız Gereken Önemli Faktörler

Değerli okuyucularımız almış olduğunuz eğitimlerden sonra kadın girişimci belgenizi alarak KOSGEB tarafından verilen destek ve kredilerden yararlanarak işletmenizi yani iş yerinizi açabilirsiniz. Fakat bunun içinde önemli bir husus olan açacak olduğunuz işletme yani sektörün KOSGEB tarafından destek verilen sektör olması gerekmektedir. Bu hususta iyi bir seçim yapmalı ve KOSGEB tarafından desteklenen sektörler içinde size en yatkın ve sevdiğiniz işi yapmanız sizin için çok daha iyi ve verimli olacaktır. Bu hususta her zaman için kişilerin en iyi bildikleri işi yapmasında çok büyük yararlar vardır. Çünkü herkes hem iyi bildiği işi hemde sevdiği işi yaptığı takdirde çok daha başarılı olacaktır. İşte bu yüzden yapacağınız işi yani girmek istediğiniz sektörü çok iyi değerlendirip seçmeniz sizler için çok ama çok önemli bir husus olacaktır.

KOSGEB Desteği İçin Başvuru ve Şartlar

Önce bu destekten yararlana bilmeniz gereken şartlar nelerdir bunlara sırası ile bakmamız gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş olmanız ve 55 yaşını geçmemiş olmanız gerekiyor. En az ilk okul mezunu olmalı ayrıca da organizasyon ve yürütme yapma gibi yeteneklerinizin de bulunması gerekmektedir.

Başvurularınızı yapmanız için KOSGEB veri tabanına kayıt yapmanız daha sonra Kobi bilgi dökümanı ile bayannamenizi doldurmuş olmanız ve taahhüt nameyi imzalamış olmanız gerekmektedir. Gerekli evraklarınız ile KOSGEB’ e başvuru yaparak KOSGEB tarafından size size her türlü yardımcı olacak personel verilecek ve bu personel bütün destek kredisi işlemlerinizi yürütecek olduğu için sürekli irtibat halinde olmanız gerekecektir.

Halkbank Kadın Girişimcilere Kredi Vermeye Devam Ediyor

Çok değerli okuyucularımız kadın girişimciler için Halkbank her yıl olduğu gibi 2019 yılında da kredi desteği vermeyi sürdürmektedir. Kamu Bankası olan Halkbank çok güzel faiz oranları ve vade seçenekleri ile yatırımcı destek kredilerini sağlamaya devam ederken çeşitli isimler ile de kadın girişimci destek kredilerini bu yılda karşılamaya devam etmekte olup 60 ay vade seçenekleri sağlayarak 12 ay boyuncada ödemesiz olacak şekilde kadın girişimci destek kredilerini vermeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *