«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Akbank kredi kartı temassız özelliği açma

Akbank AXESS Temassız Özelliği Açma

Akbank, 1948 yılında aralarında Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından Adana’da kurulmuştur. Akbank’ın kurulma amacı o yıllarda Adana’da bulunan pamuk üreticilerine ekonomik anlamda destek sağlamak ve finansman kaynağı olmaktı. Zaman içerisinde büyüyen Akbank, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olma başarısını elde etmiştir. Aktif olarak 14 binden fazla çalışan sayısıyla, Türkiye’deki müşterilerine en iyi şekilde bankacılık hizmeti sağlama gayreti içerisindedir.

Temassız Ödeme Nedir?

Bu hedef doğrultusunda yenilikçi bir banka olan Akbank, teknolojik gelişmeleri de bankacılık hizmetiyle birleştirerek müşterilerine kolaylık sağlama konusunda büyük ilerleme kaydetmiştir. Akbank’ın teknolojik yenilikler ile getirdiği hizmetlerden biri de temassız ödeme hizmetidir. Akbank müşterileri artık kredi kartlarının temassız özelliğini aktif hale getirerek ödemelerini şifre girmeden kolay ve hızlı yoldan yani temassız ödeme yöntemiyle yapmaktadırlar.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen Akbank müşterileri ise ‘Akbank kredi kartı temassız özelliği açma’ konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. Aslında Akbank kredi kartı temassız özelliği açma çok kolay yöntemlerle yapılabilecek bir işlemdir. Bunun için eğer Akbank kredi kartınızı henüz yeni çıkartıyorsanız bu işlem esnasında Akbank personeline temassız özelliğinin aktif edilmesi isteğinde bulunmanız kartınızda temassız özelliğinin olması için yeterli olacaktır. Ancak kredi kartı aldığınız sırada böyle bir talepte bulunmadıysanız ve elinizde kredi kartı varsa size en yakın Akbank şubesine gidip Akbank kredi kartı temassız özelliği açma isteğinde bulunabilirsiniz. Şubeye kadar gitmek istemiyorsanız daha kolay bir yöntem mevcuttur. Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 telefon numarasından ulaşarak kartınızın temassız özelliğini aktif etmelerini isteyebilirsiniz.

Akbank şubesine gitmeden bu özelliği aktif etmenin bir diğer yolu ise Akbank internet bankacılığı ile kredi kartı temassız özelliği açmak olacaktır. Bu sayede bulunduğunuz yerden de temassız özelliğini aktif hale getirmek mümkündür. Akbank kredi kartı temassız özelliği ile yapacağınız 90 TL ve altındaki harcamalarınız için şifre girmeden hızlı bir şekilde temassız ödeme yapmanız mümkün hale gelecektir. Tabi ki temassız ödeme işlemi yapabilmeniz için harcama yapacağınız yerin temassız ödeme özelliğini kullanması gerekmektedir. Çoğu mağaza ödemelerde temassız özelliği kullanmamaktadır. Bu nedenle mağazanın girişinde temassız özelliğinin olduğuna dair bir ibare bulunmasına dikkat ediniz.

Akbank Banka Kartı Temassız Özelliği Açma

Akbank Banka Kartı, Akbank’ın müşterilerine sunduğu bir diğer hizmettir. Kredi kartı olarak kullanılamayan banka kartı içerisinde dilediğiniz miktarda nakit para taşıyabilirsiniz. Bu kart ile ATM’lerden dilediğiniz zaman para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ancak para çekmek için de günlük limitler bulunmaktadır. Akbank Banka Kartının da aynı kredi kartında olduğu gibi temassız özelliği bulunmaktadır. Banka kartı temassız özelliği aktif etmek isteyen kişiler, Akbank şubesine giderek ya da Akbank müşteri hizmetlerini arayarak bu isteklerini iletebilirler. Diğer bir seçenek ise Akbank internet bankacılığı üzerinden banka kartının temassız özelliğini aktif etmek olacaktır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *