«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. HALKBANK DÖVİZ HESABI NASIL AÇILIR

HALKBANK DÖVİZ HESABI NASIL AÇILIR

halkbank döviz hesabı

HALKBANK Döviz Hesabı Açma

Bulunduğunuz yere bakmaksızın nakit akışlarınızı etkin ve verimli bir şekilde yöneten ve ticari işlemleri kolaylaştıran Halkbank döviz hesabı çözümleriyle işlemlerinize özen gösterin. Halkbank, küresel olarak küçük, orta ve kurumsal kuruluşlara ve kişilere çok sayıda para işleme kapasitesine sahip çevrimiçi ödeme hesapları, sınır ötesi ödemeler ve yabancı para birimi dönüştürme hizmetleri gibi çok çeşitli avantajlar sağlamak amacıyla kurulmuştur. Benzersiz Euro dolar hesabı açma hizmetleri, müşterilere yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç duyduğu verimlilik ve esnekliği sağlar.

Makale İçerikleri

1.Halkbank Döviz Hesabı Açma

2.Halkbank Döviz Hesabı Nedir

3.Halkbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır

4.Halkbank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

5.Halkbank Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir

6.Halkbank Euro-Dolar Hesabı Açma

Halkbank Döviz Hesabı Nedir?

Halkbank dolar hesabı ve Euro hesabı ile günlük işlemlerinizi kolay ve verimli bir şekilde yönetin. Tedarikçilere ödeme yapabilir, müşterilerinizden ödeme alabilir, kolay bir şekilde elektronik transferler yapabilir, para çekebilir, günlük işlemlerinizi görüntüleyebilir ve yönetebilir ya da faturalarınızı düzeltebilirsiniz. Halkbank’ta yabancı para biriminde hesap açma, müşterilere çok sayıda para biriminde para tutma, aktarma, gönderme, alma ve çekme işlemlerinde tam esneklik ve kolaylık sunar.

Uluslararası ödeme gereksinimleriniz var mı? Sık sık sınır ötesi işlemlerin aynı anda güvenli ve hızlı bir şekilde yapılmasını mı istiyorsunuz? Halkbank döviz hesabı, dünyanın dört bir yanındaki fonlara para transferinde etkin, basit ve ucuz sınır ötesi ödeme hizmeti vermektedir. Tüm işlemlerinizi tam kontrol altında tutarken, ödemeleriniz hedeflerine hemen ulaşacaktır.

Halkbank, birden fazla banka ile uğraşmadan ve gereksiz yere yüksek transfer ücreti ödemeden, döviz maliyetlerini kapsayarak uluslararası ödemelerinizi düzenlemenize yardımcı olabilir. Arzu edilen oran döviz hesabı açma  sonrasında sabit tutularak karşılığında müşterilere değerli zamanlarını ve kaynaklarını koruyarak elverişli döviz piyasası hareketlerinden faydalanacaktır.

Halkbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank hesabı açmak için atmanız gereken adımlar, seçtiğiniz yönteme bağlı olarak değişecektir. Bankaların döviz hesaplarını yalnızca kendilerinde zaten açık bir hesap sahibi olan kişilere sunmaları yaygındır. Ayrıca, 18 yaşından büyük olmanız ve yasal bir Türkiye vatandaşı olmanız gerekir.

Halkbank’ın web sitesine gidin ve İnternet Şubesi > Bireysel’i tıklayın. Birkaç kişisel bilgiyi ve giriş bilgilerinizi onaylayın. Daha önce kullanmadıysanız internet bankacılığı hesabınızı etkinleştirin ve kullanmak istediğiniz para birimini seçin. Hesap açma işleminden sonra başka para birimlerini de ekleyebilirsiniz

ATM’den para çekmek ve günlük harcamalar için bağlantılı banka kartınıza başvurun. Hesabınıza para ekleyin veya USD, EUR, GBP cinsinden ücretsiz ödemeleri almak için yerel banka bilgilerinizi kullanın. Artık Halkbank döviz hesabı ile para gönderebilir, alabilir, birikim yapabilir ve harcayabilirsiniz.

Bir döviz hesabı açma, Tükiye’de yaşayan birçok insan için akıllıca bir hareket olabilir. Uluslararası şirketlerle veya müşterilerle çalışıyorsanız ve ödemelerinizi döviz cinsinden alıyor ya da yapıyorsanız, bu işlem hayatınızı kolaylaştırabilir ve maliyetlerinizi düşük tutabilir. Ayrıca, çok fazla seyahat ediyorsanız da bir dolar hesabı ya da Euro hesabı sizin için kullanışlı olacaktır. Ancak nedenleriniz ne olursa olsun, seçenekler üzerinde araştırma yaparak ihtiyaçlarınız için doğru olan para biriminde hesap açtırdığınızdan emin olmalısınız.

Halkbank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

İsminize kayıtlı yeni bir fatura ve pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı gibi kimlik kanıtı ve adres kanıtı da dahil olmak üzere bankaya bazı belgeler sunmanız istenebilir. Halkbank, gerekli belgeleri beyan etmenize gerek kalmadan online bir döviz hesabı açmanıza izin verecektir. Ancak eğer Halkbank’ta hiç hesabınız yoksa, önce bir şubeye gitmeniz ve orijinal evraklarınızı sunmanız gerekecektir.

Şubeye gitmek yerine hesap açmaişlemini kendiniz internet ya da telefon bankacılığından yapmayı seçtiğinizde, bu belgelerin hiçbirini sunmanıza gerek yoktur. Ancak henüz Halkbank’ın müşterilerinden biri değilseniz bankanın sunduğu hizmetler ve bilgilerinizin güvenliğinin sağlanması için imzalamanız gereken belgeler olacaktır.

Halkbank Döviz Hesabı Özellikleri

Halkbank, tüm ana para birimlerinde rekabetçi Euro dolar hesabı açma seçeneği sunmaktadır. Yabancı para hesapları, temel olarak hem risk yönetimi aracı olarak hem ithalat hem de ihracat yapan işler için uygun olacaktır. Döviz alım satım vergisi ve vadeli mevduat hizmetleri de mevcuttur. Bu tür bir hesabın avantajları:

 • Nakit yönetimi kolaylığı için döviz işlemlerini birleştirir;
 • İthalatçılar için doğal bir çit sağlar;
 • Gecikmeli veya erken ödemeler ve makbuzlar için uygundur;
 • Diğer finansman araçlarından toplanan fonları birleştirir;
 • Vadeli hesaplarda faiz oranı üzerinden kazanç elde edilebilir;
 • Düzenli banka bildirimleri işlemlerin detaylandırılmasını sağlar.

Halkbank’ta bir döviz hesabı açma, ticari amaçlar için işletme sermayesi sağlayarak nakit akışınızı merkezileştirmenizi ve günlük olarak yönetmenizi sağlar. Bir hesaptaki döviz nakit akışlarını konsolide ettikten sonra, işletme sermayesi gereklilikleri, çok dövizli ticaret finansmanı gibi diğer finansman araçlarını kullanarak daha iyi koşullarda finanse edilebilir. Bu özellik ayrıca ihracatçılar için doğal koruma, gecikmeli veya erken ödemeler durumunda avantajlara sahiptir. Çok para birimli dolar hesabı ve Euro hesabı, farklı para birimlerinde bulunan parayı yönetmek ve taşımak için basit ve entegre bir yol sunar, böylece:

 • Yabancı para tahsilatlarını ve ödemelerini ABD dolarına ve Türk lirasına çevirme ihtiyacı ortadan kalkar;
 • Gelen ve giden yabancı para akışları arasındaki zamanlama farkları nedeniyle potansiyel kayıp ve oran riski azalır;
 • Mobil uygulama ya da internet bankacılığı ile para yatırma ve çekme ayrıntılarını kolayca görüntüleyebilirsiniz;
 • Havale talebinde bulunabilirsiniz.
 • Minimum 500 EUR, GBP ya da USD yatırarak Halkbank döviz hesabı açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Yücel Dalkılıç

  Halk bank döviz hesabı yazinizdan çok faydalandım bilgiler güzel çok teşekkür ederim

 2. BETÜL KOLKIRAN

  Halkbank döviz hesabı nasıl açılır la ilgili tüm soruları sayenizde ogrendim

 3. Beril Cemre

  Halkbank doviz hesabi nasil acilir ilgili bilgilere ulaştım teşekkür ederim

 4. Veli Tas

  Halkbank doviz hesabi açtırma için gereken bilgilere ulaştım teşekkür ederim

 5. EBRU SIMSEK

  Halkbank doviz hesabi ile ilgili yazınız için teşekkür ederim aydınlattınız

 6. SELBİ KALKAN

  Halkbank doviz hesabi için gerekli belgeler yazı kısmı gerçekten faydalı olmuş teşekkür ederim

 7. YUNUS EMRE

  Halkbank doviz hesabi açma hakkında bilginiz için teşekkür ederim

 8. SEMA UYAR

  Halkbank doviz hesabi açtırma aradığım bilgilere ulaştım teşekkür ederim

 9. ELİF NUR

  Halkbank doviz hesabi hesap açtırma özellikleri hakkında bilgilere ulaştım teşekkür ederim

 10. Nurettin Gül

  Halkbank doviz hesabi açtırma ile ilgili bilgilere ulaştım teşekkür ederim

 11. Yiğit Tatar

  Halkbank doviz hesabi açma ile aradığım bilgilere ulaştım sağolun

 12. SUDE NAZ

  Halkbank doviz hesabi açma konusunda bilgileriniz için teşekkür ederim

 13. AYBUKE

  Halkbank doviz hesabi açma özellikleri ile ilgili bilgilerinize ulaştım bana çok yardimci oldunuz saolun

 14. ZEYNEP

  Halkbank doviz hesabi ozellikleri ile ilgili aradığım yazıları buldum makalenizde teşekkür ederim

 15. FURKAN

  Halkbank doviz hesabi açtırma güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim