«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. ZİRAAT BANKASI BES İPTAL ETME

ZİRAAT BANKASI BES İPTAL ETME

ZİRAAT EMEKLİ

T.C. Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptal Etme

Ziraat Bankasından bireysel emeklilik sistemi ile her ay maaşınızdan belirli bir kesinti uğrayarak emekliğininiz katkı sağlayabilirsiniz. Kesintinizden ek yüzde 25’i kadar ek devlet tarafından yatırılmaktadır. Ancak belirli bir süre sonra çeşitli nedenlerle Ziraat bireysel emekliliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Bireysel emekliliğinizi iptal ettirdiğiniz takdirde sadece maaşınızdan yapılan kesintileri alabilirsiniz. Ayrıca bireysel emekliliğinizi iptal ettirdiğiniz için banka tarafından yüzde 5 kesintiye uğratılarak yatırılır. Ziraat Bankasında bireysel emekliğinizi iptal ettirmek istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi ile BES İptali

Ziraat Bankası çağrı merkezi ile bireysel emeklilik sisteminizi iptal edebilirsiniz. Bunun için 0 850 222 97 00’ ı arayarak Ziraat Bankası çağrı merkezine bağlanmalısınız. Müşteri hizmetinize bağlandıktan sonra bireysel emeklilik iptal talebinizi dile getirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra müşteri hizmetlerinin isteyeceği bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde vermelisiniz. Bilgileriniz tamamlandıktan sonra 3 kere ‘Ziraat Bireysel Emeklilik Sistemi İptali’ demelisiniz. İptal talebinizi kendi ağzınızla onayladıktan sonra sisteminiz kısa sürede iptal edilecektir. Hesabınız iptal edildikten sonra biriken paranız 2 hafta içerisinde Ziraat Banka hesabınıza iade edilecektir. Banka hesabınıza sadece ana paranız iade edilecektir. Ayrıca süreniz dolmadan iptal ettiğiniz için ana paranızın üzerinden yüzde 5 kesintiye uğrayacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile BES İptali

İnternet üzerinden BES iptalini gerçekleştirmek için ilk önce www.ziraatbank.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz. İnternet şubesine girdikten sonra sağ üst tarafından T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile bireysel giriş yapmalısınız. Bireysel emekliliğinizi internet üzerinden açtıysanız yine internet bankacılığı üzerinden kolayca iptal edebilirsiniz. İptal talebinizi oluşturduktan sonra 7 iş günü içerisinde iptaliniz onaylanacaktır. Ana paranız üzerinden yüzde 5 kesintiye uğrayarak Ziraat Banka hesabınıza yatırılacaktır.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama ile BES İptali

Mobil uygulama üzerinden Ziraat Bankası BES iptalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız ‘Ziraat Mobil’ uygulamasını indirmelisiniz. Ziraat mobil uygulamasını AppStore ve Google Play Store’ dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi mobil uygulama da kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra ‘Değişiklikler ve Talepler ‘menüsünü seçmelisiniz. Seçtiğiniz menüden sonra otomatik katılım sözleşmesini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Sözleşmenizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra tamam butonuna basarak BES iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası BES İptal etme talebiniz onaylanmadan ziraat mobil uygulamasından çıkış yapmamalısınız. Yüzde 5 kesintiye uğramış ana paranızı yatırılıp yatırılmadığını mobil uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Paranız 2 hafta içerisinde yatırılmış olmazsa BES iptal talebinizi yenilemelisiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *