«
 1. Anasayfa
 2. Banka Haberleri
 3. Ziraat Bankası EFT Ücretleri ve Saatleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri ve Saatleri

ziraat_bankasi

Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri 2020

Ziraat Bankası EFT Ücretleri, Ziraat Bankası EFT Saatleri, ziraat bankası eft sorgulama, eft iptal etme, EFT yapma ve Yanlış hesaba yapılan eft işlemleri husususnda açıklayıcı bilgiler haberin içeresinde bulunmakatadır.

Ziraat Bankası Türkiye’ de en fazla hizmet veren bankalardan biridir. Bu nedenle de oldukça fazla  müşterisi ve oldukça fazla şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerde yer alan müşterilerin hemen hemen hepsi gün içerisinde neredeyse bir kez EFT  işlemi  yapabilmektedir.  Bu nedenle de Ziraat Bankası EFT işlemleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen müşteriler için detaylı bilgileri içeren bu yazımızı hazırladık. EFT işlemleri doksanlı yılların başından beri kullanımda olan bir bankacılık uygulamasıdır. Ziraat Bankası da EFT işlemlerini ilk uygulayan bankalar arasında yer almaktadır. EFT yöntemi, bir bankadan başka bir bankaya para transferi şeklinde tanımlanabilmektedir. Ziraat Bankasında bulunan hesabınızdan başka bir bankada yer alan hesabınıza veya başka hesaplara para transfer işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2020

Ziraat Bankası EFT ücretleri 2020 yılına girilmesi ile birlikte ücret bilgisine güncelleme getirmiştir. ATM aracılığı ile yapılan Ziraat Bankası EFT ücretleri 1000 TL ye kadar 2 TL; 1000 TL ile 50.000 TL arasında yapılan EFT işlemlerinde 5 TL; 50.000 TL üzerinde yapılacak olan EFT işlemlerinde ise 50 TL kesinti ile çalışmaktadır. Bu sayede 2 TL ile 50 TL arasında sabit fiyat aralığına sıkıştırılmış ATM EFT işlemi bulunmaktadır. ATM üzerinden yapılan geç EFT işlemlerinde ise bu fiyat aralığı 75 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Mobil Bankacılık ve internet bankacılığı EFT ücretleri 1 TL ile 25 TL arasında yapılmaktadır. Ancak geç EFT işlemi ise 5000 TL para gönderimlerinde maksimum 75 TL sabit fiyat ile sınırlandırılmıştır.

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile yapılan EFT ücretleri ise 5 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. 50.000 TL ve yukarı para gönderimleri için 55 TL ücret alınmaktadır. Anca geç EFT işlemlerinde 50.000 TL üzeri para gönderimi 100 TL dir.

Ziraat Bankası şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde ise en az 7,5 TL; en fazla 150 TL arasında değişen EFT işlem ücreti alınmaktadır. Şubeden yapılan EFT kesintileri sabit değildir ve gönderilmek istenen tutara uygun olarak değişiklik göstermektedir.

 

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2020

Ziraat bankası EFT yapabilmek için 8.30 ile 17.00 arasını kullanabilirsiniz. Ziraat bankasında erken EFT ya da geç EFT olarak ayrım yoktur. Ziraat Bankası EFT saatleri tek bir zaman dilimi içerisinde toplanmıştır. Bu sayede müşteriler de sıklıkla kullandıkları EFT işlemlerini mesai saatleri içerisinde diledikleri yerden gerçekleştirebilirler. EFT saatleri otomatik olarak banka mesai saatlerini kapsamaktadır. Şubeden, ATM aracılığı ile, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile EFT işlemlerinizi belirlenen zaman aralığında uygun ücretler karşılığında gerçekleştirebilirsiniz. EFT saatleri içerisinde yapılan Ziraat Bankası EFT işlemleri, 10 – 15 dakika içerisinde tanımlanmaktadır. Bu durum işlem yoğunluğundan kaynaklı olarak ilerlemektedir. Önemli günlerde de bu sürede biraz artış gözlemlenmektedir. Örneğin tatil gününden bir önceki günlerde ya da EFT işlemi kapanma süresi zamanına yakın bu bekleme süresi biraz daha artış göstermektedir. Ayrıca Ziraat Bankası EFT saatleri arasında işleminizi gerçekleştirmezseniz talepte bulunduğunuz işlem askıya alınacaktır. Askıda olan EFT işlemleri aslında sırada bekleyen işlemlerdir.  Bir sonraki iş gününde ilk önce sizin vermiş olduğunuz EFT talebi gerçekleştirilecektir.

 

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kullanıcıları EFT yapma konusunda bazen sıkıntı yaşamaktadırlar. Bunun için Ziraat Bankası müşterileri Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır? konusunda arama yapmaktadırlar. Bizler de bu yazımızda Ziraat Bankası müşterilerine özel olarak EFT İşlemlerinin nasıl yapıldığına dair bir yazı hazırladık. Bu yazının içeriğinde Ziraat Bankası EFT işlemlerinde müşterilerin EFT saatlerini hangi aralıkta yapmaları gerektiği ve EFT ücretlerinin ne kadar olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz. Ziraat Bank EFT işlemlerinin şubeden, internet bankacılıktan ve mobil bankacılık üzerinden nasıl yapıldığına dair açıklamaları takip edebilirsiniz. Bu sayede de EFT işlemlerine dair bilgilenebilirsiniz. Yanlış EFT yaptığınız takdirde aktarmak istediğiniz tutar ilgili hesaba geçiş yapmayacaktır. Bu nedenle Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır? konusunda bilgi sahibi olmak için sizler de yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İşlemleri

Ziraat Bankası EFT İşlemleri  Şube, mobil şube, internet şubesi ve telefon bankacılığı yolu ile gerçekleşmektedir.

Şube üzerinden EFT işlemleri yapmak için size en yakın Ziraat Bankası’ na giderek EFT yapmak istediğiniz IBAN no sunu banka görevlisine verdiğiniz zaman işlemleriniz sizin için hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşmektedir.

Mobil şube üzerinden EFT işlemleri gerçekleştirmek için Ziraat Bankası Mobil uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize indirmeniz gerekmektedir. Müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yaptığınızda para transferleri ve EFT işlemleri adımlarını sırası ile takip ederek hesabınızda para olması durumunda hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet şubesi EFT işlemleri yapmak mobil şube ile EFT işlemi yapmak ile aynıdır. Gene Para transferleri EFT işlemleri tanımlı hesaba ya da tanımsız hesaba EFT işlemleri olarak adımları takip ettiğinizde para transferini kısa bir süre içinde yapabilirsiniz.

Telefon bankacılığı EFT işlemleri müşteri hizmetlerinin aranması ile yapılmaktadır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkan adımları takip ederek operatör üzerinden tanımlı hesaba ya da tanımsız hesaba EFT işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken elinizde karşı tarafın IBAN numarasının bulunmasıdır.

 

 

Ziraat Bankası EFT Sorgulama 2020

Ziraat Bankası EFT ücreti sorgulama işlemlerini internet bankacılığı yolu ile ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak gerçekleştirmeniz mümkündür. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 220 00 00’ dır. Bu numaraya bağlanarak gerekli yönlendirmeler sonucunda adımları takip ettiğiniz zaman EFT işlemlerinizin durumunu sorgulayabilirsiniz. Herhangi bir problem ile karşılaşılması durumunda gene müşteri hizmetleri kanalı ile operatöre bağlanılabilmektedir. Bu sayede karşınıza çıkan banko personelleri ile EFT problemlerinizi anında çözümleyebilirsiniz. EFT sorgulama durumunda EFT işlemlerinizin bir sıkıntı yaşanması halinde işleme alınmama, askıya alınma gibi durumlarda bu işlemleri gene müşteri hizmetlerinden iptal etme hakkına sahipsiniz. İster iptal ederek yeni bir EFT işlemi gerçekleştirirsiniz. İsterseniz de EFT işlemlerinde düzenlemeler yaparak mevcut işlemi hızlandırırsınız.

 

EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Geçer?

Ziraat Bankası EFT saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri aynı gün içerisinde karşı tarafa geçmektedir. Genellikle bu durum bankanın yoğunluğuna göre 15 dakika ile mesai saati bitimine kadar geçen sürede gerçekleşmektedir. Fakat bir sorun yaşanmadıysa aynı gün içerisinde EFT işlemleriniz kolaylıkla diğer bankalara iletilebilmektedir. Birtakım sorun yaşanması gibi durumlar EFT işleminizi geciktirebilir. Bunlar IBAN numarasının yanlış yapılması, hesabın yanlış tanımlanması veya Ziraat Bankasının sistemsel arızalarından kaynaklı sorunlar olabilir. Parayı yatıracağınız karşı taraftaki bankanın sistemsel arızaları da sizin EFT işlemlerinizin geç kalmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle EFT yaptığınız zaman EFT işlemlerinizi an ve an kontrol etmenizde fayda vardır. Herhangi bir teknik aksaklık yaşanması durumunda müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorunun çözülmesine ve EFT işleminin hızlı bir şekilde karşı tarafa geçirilmesine yardımcı olabilirsiniz. Hiçbir problem yaşanmaması durumunda EFT işlemleri 15 dakika ile yarım saat içerisinde hızlı bir şekilde karşı tarafa aktarılmaktadır. Bu süreç bir bankadan başka bir bankaya transfer yapıldığı içindir. Havale işlemlerinin EFT işlemlerinden her zaman daha hızlı olduğu unutulmamalıdır.

 

EFT Yanlış Hesaba Gitti Ne Yapmalıyım?

EFT işlemleri gerçekleştirdiğinizde birtakım sorunlardan ötürü yanlış hesaba gitme durumu ile karşılaşılmaktadır. IBAN bilgisi girerek EFT yaptığınızda yanlış hesaba gönderim yapmanız neredeyse imkansızdır. Fakat bazı müşteriler IBAN numarasını oldukça karışık bularak müşteri numarasına EFT işlemi gerçekleştirmektedirler. Küçük yazımsal yanlışlar ya da banka hesaba para transferi gibi büyük yanlışlar müşteri hizmetleri desteğinden yardım alınarak çözümlenmektedir. Bu sayede de EFT işlemlerinizin yanlış hesaba ulaştığını fark ederseniz tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramaktır. Ziraat Bankası Müşteri Temsilcileri küçük yazımsal yanlışlıklardan ötürü askıya alınan EFT işlemlerini düzenleyerek anında müdahale etmektedirler. Müşteri numarasının yanlış yazımından kaynaklı ortaya çıkan EFT işlemlerinde de işlem askıya alınmaktadır. Çünkü müşteri numarası ile hesap isminin sahibi farklı kişiler olarak çıktığı için Ziraat Bankası otomatik olarak bu işlemi askıya alır. Düzeltilmesinin ardından da bir iş günü içerisinde EFT işlemlerinizi hızlı şekilde çözüme kavuşturur. Müşterinin isteğine göre ister parayı iade eder ister isim veya numara düzenlemesi yaparak hesaba EFT için tanımlı hale getirir.

Bir Cevap Yaz

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Yücel

  Ziraat Bankası ile ilgili yapmış olduğunuz paylaşım çok faydalı oldu gerekli tum bilgilere sayenizde ulaştım çok teşekkür ederim

 2. Elıf karatas

  Her bılgıye sayenizde ulaştım cok teşekkür ederim. Zıraat bankası eft saatleri İle aradıgımı buldum saolun

 3. kadir

  Ziraat Bankası eft saatlerini biz okuyucularınıza aktardığınız için teşekkür ederim.

 4. Yücel Dalkılıç

  Ziraat Bankası EFT saatleri ve ücretleri için yazmis olduğunuz makaleden çok faydalandım gerekli tüm bilgileri buldum yazıda çok teşekkür ederim

 5. SERCAN BAYAR

  Ziraat bankası eft saatleri için teşekkür ederim

 6. SİBEL GENÇ

  Ziraat bankası ile attığınız yazı çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim

 7. HAKAN

  Ziraat bankası eft islemleri aydınlatıcı oldu teşekkür ederim

 8. Berfu

  Ziraat bankası eft saatleri yazınız için teşekkür ederim

 9. CEYDA

  Ziraat bankası eft sşalteri bilgi ışığında teşekkür ederim

 10. Alev

  Ziraat bankası eft saatleri 2020 alımları için teskere ederim