«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat bankası kredi kartı, devlet bankası olması nedeni ile günümüzde çok rağbet gören bir kredi kartı olmuştur. Ziraat Bankası kredi kartı ürünleri oldukça fazladır. Kişilerin kullanım amacına uygun nitelikte birçok avantajı barındırmaktadır. Ayrıca hem banka kartı hem de kredi kartı versiyonlarında tek kart olarak çıkarmış olduğu sistemler de Ziraat Bankasının en sık kullanılan kartları içerisinde yer almaktadır. Sizler de Ziraat Bankası için bu alandan yararlanmak adına kredi kartı tercihinde bulunmuş olabilirsiniz. Mevcut Ziraat Bankası kredi kartınıza çeşitli kullanım yanlışlıkları nedeni ile bloke gelmiş olabilir. Bu yazımızda Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma nasıl yapılır konusunda bilgi verilecektir. Sizler de bu alandan yararlanabilir ve kendi Ziraat bankası kredi kartınızın mevcut blokesini kaldırmanın adımlarını uygulayarak, blokeyi kaldırabilirsiniz.

Kredi kartı bloke kaldırma işlemleri için sizler de Ziraat Bankası alanında bundan yararlanabilirsiniz. Kredi kartları bazen şifrelerin yanlış girilmesi ile, müşterinin izni dışında işlem yapılması ile yada müşterinin bizzat kendi isteği doğrultusunda blokeye girebilir. Kredi kartınızın borcunu ödemediğiniz zaman asgari tutarın ödenmesi gerekir. Üç ay dönemi boyunca kredi kartının asgari tutarını ödeyen kişiler ya da ilk aydan itibaren asgari tutarı dahi ödeyemeyen ve diğer aya borç ödemesi yapmadan giren müşterilerin banka kararı ile kredi kartı kullanımlarına bloke gelir. Bu sayede müşterinin borcunu ödemesi beklenir. Kredi kartının limiti olsun olmasın, kredi kartı hesabı bu şekilde bloke edilebilir. Ayrıca kredi kartı şifresinin üç kez üst üste yanlış girilmesi sonucunda da güvenlik nedeni ile gene banka tarafından kredi kartına bloke gelebilmektedir.

Ziraat Bankası Banka Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat bankası bloke kaldırma işlemi, Ziraat Bankasına ait banka kartı olanların da yapması gereken bir iştir. Peki Ziraat Bankası banka kartı blokesi nasıl olur ve Ziraat Bankası banka kartı bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bu konuda da yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası banka kartı ATM nin kartı yutması sonucunda, kart şifresini üç kez üst üste yanlış girmeniz sonucunda bloke olur. Bunun dışında sizin eksi hesabınız var ise, bu Avans hesabın borcu hiç ödenmiyor ise önlem olarak banka borcunuzdan dolayı banka kartınıza bloke koyabilir. Hesaba yatırılan her parayı Avans hesabı borcunuzdan düşebilir. Borç ödendiği zaman 24 saat içeresinde de banka kartınız kullanıma açılacaktır. Ancak borçtan dolayı değil de güvenlik gerekçesinden kaynaklı olarak hesap kapatma işlemlerinde ise yeni bir banka kartı talep edebilirsiniz. Bu sayede banka kartı blokesi kaldırılmamış olur. Kart iptal edilir. Size de kullanabileceğiniz farklı numaralara sahip olan güvenlikli sistemler ile bir kart sunulur. Ziraat Bankası bloke kaldırma işlemi güvenlik gerekçesi ile bu şekilde düzenlenen yöntemler sonucunda yenilenir.

Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma işlemi için çeşitli adımlar atmak gereklidir. Öncelikle ödenmeyen kredi kartından kaynaklı kapatılan ve blokeye konulan kredi kartlarındaki blokeler nasıl kaldırılır bununla başlamak gerekir. Ziraat bankası kredi kartınızda ödemediğiniz bir borç bulunuyor ise ve kartınız kullanıma kapatılmış ise bu kartın blokesini kaldırmanın tek yolu var olan borcu ödemektir. Ancak asgarisini ödemek burada yeterli değildir. Bloke kaldırma işlemi için var olan borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Kredi kartı borcunuzu ödedikten hemen sonra kredi kartınız blokeden kaldırılmaz. Sisteme düşmesi bir iş gününü almaktadır. Bu nedenle kredi kartı borcunuzu hafta içi mesai saatleri içerisinde kapattıysanız, 1 iş günü sonrasında açılacaktır. Ancak hafta sonu ya da tatil günlerinde ödenen borçlar için ise ilk iş gününü beklemek gerekecektir.

Kredi kartı borçlarının olması, bu mevcut borçların ödenmemesi kişilerin kredi notunu düşüren bir etmendir. Kredi notu da bankacılık sicilini olumsuz yönde etkiler. Yani sizin blokeli bir Ziraat Bankası kartınızın olması demek başka bankalardan da kredi kartı almanızı ya da kredi çekmenizi engelleyecek bir unsurdur. Hızlı kredi düşüşü yaşamamak adına ve adli takibe düşmemek adına Kredi Kartı Bloke Kaldırma işlemini yapmak durumundasınız.

Ziraat Bankası kredi kartı borcunuzu ödediniz ancak 24 saat geçmesine rağmen hala bloke kaldırılmamış görünüyor ise tek yapmanız gereken durum Ziraat Bankası müşteri temsilciliğini aramaktır. 444 00 00 numaradan kredi kartı bloke işlemleri ile alakalı olarak görüşebilir ve olası bir sorun olması durumunda buradan düzelttirebilirsiniz. Çoğu zaman sistemsel sorunlar nedeni ile bankaya geç bilgi düşmektedir. Bu tür problemler de iletişim numarası ile kolaylıkla çözümlenebilmektedir.

Kredi kartının yanlış şifre girilmesi, başka birinin kullandığından şüphe edilmesi gibi güvenlik gerekçelerinden oluşan kart blokeleride bulunmaktadır. Bu durumda da yine bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek ve kendi rızanız ile kredi kartınızı veya banka kartınızı blokeye almak durumundasınız. Yeniz bir Kredi kartı veya banka kartı gönderimi ise Ziraat Bankası sizlere anında yapacaktır. Mevcut kredi kartı 10 iş günü içerisinde belirttiğiniz adrese yalnızca size teslim edilmek üzere gelecektir.

Ziraat bankası bloke kaldırma, Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma, ziraat bankası Bankkart bloke kaldırma işlemleri hakkında çok daha detaylı bilgileri Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak Ziraat bankası müşteri temsilcilerinden bilgiler alabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Bankası Kredi kartı bloke kaldırma başlıklı habrimizin alt kısmında yer alan yorum bölümünden bizlerede sorularınızı iletebilirsiniz.

 

What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.