«
  1. Anasayfa
  2. Banka Haberleri
  3. İş Bankası Kart Şifresi Alma

İş Bankası Kart Şifresi Alma

işkartşifre

İş Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır

İş Bankası bankamatik kartı aldıysanız güvenliğiniz için mutlaka kart şifresi oluşturmalısınız. Kart şifrenizi İş Bankası kart şifre alma yollarını kullanarak alabilirsiniz. Bu yazımızda İş Bankası kart şifresi alma yolarından ve nasıl alacağınız hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Size en yakın kart şifresi alma yollarından birisini seçerek sorunsuz bir şekilde İş Bankası kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

İş Bankası SMS İle Banka Kartı Şifre Alma

İş Bankası banka kartı şifre alma işleminizi SMS yolu ile kısa bir süre gerçekleştirebilirsiniz. SMS yolunu kullanırken cep telefon numaranızın İş Bankası şubelerinde güncel olmasına dikkat etmelisiniz. İş Bankası banka kartı şifre alma SMS yolu ile geçici şifre alabilirsiniz. Geçici şifrenizi ‘kart numaranızın son 4 hanesi, doğum yerinizi, kart güvenlik kodunun son 2 hanesiyle’ bu bilgilerinizi vererek alabilirsiniz. Bu bilgilerinizle birlikte ‘SIFRE’ yazıp 4402’ ye SMS yollamalısınız. Geçici şifrenize birkaç dakika sonra ulaşabileceksiniz. Cep telefonunuza gelen İş Bankası kart şifrenizi güvenliğiniz açısından kimse ile paylaşmamalısınız.

İş Bankası Bankamatik Kart Şifre Oluşturma

İş Bankası bankamatik kart şifre oluşturma işleminizi İş Bankası çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası çağrı merkezine 0 850 724 0 724 numarayı tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcinize bağlanmak için telefonda çok fazla beklemek istemiyorsanız sırasıyla ‘5, 1, 1’ i tuşlamalısınız. Tuşlamanız ardından İş Bankası müşteri şifresi alma menüsüne otomatik olarak bağlanabilirsiniz. Gerekli yönlendirmeleri takip ederek kart şifresi alacağınız İş Bankası kartınızın numarasını tuşlamalısınız. Ardından sizden oluşturacağınız şifrenizi tuşlamanız istenecektir. Tuşlama işleminizi bitirerek İş Bankası bankamatik kart şifre oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İş Cepten Şifre Alma

İş Bankasının hazırladığı ‘İşCep’ uygulamasından kart şifrenizi alabilirsiniz. İşCep uygulamanızı internetiniz olduğu her yerde kullanabilirsiniz. İşCep uygulamasını T.C. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifrenizle aktif hale getirmelisiniz. İş Bankası web adresi girişinde kullanacağınız şifrenizi aynısını İşCep uygulamasında da kullanabilirsiniz. Uygulamayı aktifleştirdikten sonra sol üst menüde yer alan ‘Kart’ menüsünü seçmelisiniz. Açılan kart menüsünün en alt sayfasında bulunan ‘Şifre / Şifre Değiştirme’ menüsünü seçmelisiniz. Buradan İş Bankası kartınızın şifresini alabilir veya değiştirebilirsiniz. Kredi kartlarım menüsü üzerinden de ‘ İş’ te Üniversiteli, Visa, MasterCard Maestro ve Troy’ kartlarınıza şifre oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz.

İş Bankası Anında Şifre

İş Bankası anında şifre alabilmeniz için İş Bankası bireysel internet şubesini kullanmalısınız. İş Bankası anında şifre işleminiz ile şifrenizi değiştirebilir veya ilk defa kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Anında şifre talebinde bulunabilmek için İş Bankası web adresine giriş yapmalısınız. Bireysel giriş yapmadan da anında şifrenizi alabilirsiniz. Resmî web adresi arama motoruna ‘Anında Şifre’ yazmalısınız. Açılan sayfa da ‘Müşteri numaranızı veya T.C. kimlik numaranızı, cep telefon numaranızı ve doğrulama kodu’ nu girmelisiniz. Bu bilgileri yazdıktan sonra kısa bir süre sonra anında şifreye sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Uğur Aydın Hakkında

Uğur Aydın

2018 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan finanshaberi.net sitesinin yönetisiyim. Güncel ekonomi haberlerini takip ederek makale hazırlıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *